Zeytinburnu Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Gülmen GÜVEN ve ekibi 2018 yılının neşe ve mutlulukla yaşanması temennisi ile "Zeytinburnu Sevgi Evleri"ndeki bakıma muhtaç çocuklarla birlikte oldular. Etkinlik öncesi Kadın Meclisi yönetim kurulu üyeleri tarafından hazırlanan ikramlar, yine kendileri tarafından konuklara ve çocuklara dağıtıldı. Aile ve Sosyal İşler Bakanlığına bağlı " Zeytinburnu Sevgi Evlerinde, aile ortamına benzer yapı ve ilişki sisteminde, ev tipi binalardan oluşan, her binada 10 ila 12 kişinin kaldığı toplam 91 çocuk yaşamını sürdürmektedir.

Kadın Meclisi Başkanı Gülmen GÜVEN ve yönetim kurulu, Zeytinburnu Çevre Kültür ve Turizm Derneği (ZEYÇED ) Başkanı Ali GÜNDÜZ ve Başkan Yardımcısı gazeteci Mehmet ALPAY, Sevgi Evleri öğretmenleri ve bakıma muhtaç çocuklarının da katıldığı etkinliğin sunumları Serap UNCULAR tarafından yapıldı.

Kadın Meclisi Sosyal İşler Sorumlusu Asiye ÇETİNBAŞ'ın selamlama konuşmasından sonra ,Hakan YILMAZ ve arkadaşlarından oluşan dans gurubu ile eğlence başlamış oldu. Berk AVCIOĞLU ve arkadaşları müzik gurubu ile neşelen ortama,sanatçı Osman Can ÜSTÜNDAĞ da Türk Sanat Müziği çeşitlemesi yaparak etkinliğe ayrı bir renk kattı.

Etkinlik sonrasında Zeytinburnu Sevgi Evleri'nde kalan bakıma muhtaç 91 çocuk ve genç için ayrı ayrı isimleri yazılı özel hediye paketleri etkinlikte mevcut olanlara bizzat teslim edildi. Etkinlikte olmayanların hediyeleri de görevli öğretmenlere teslim edildi.

Bu etkinliğin şenlik ve eğlence bakımından gözlemlediğimiz kadarı ile bizce iki yıldızı vardı. Birisi Sevgi Evi bakıma muhtaç çocuklarından olan ve ele avuca sığmayan MÜBERRA ve diğeri de Kadın Meclisi'nden Tülin KİTAPÇI'nın kızı SUDENAZ idi. Bu çocuklar gönüllerince hayli güzel eğlenirken çevrelerindekileri de adeta ayni neşeye sürükleyen oldular.

Serap UNCULAR,Fatma KURT,Tülin KİTAPÇI,Nihal BAYRAKTAR ve arkadaşlarının misafirperverliği muhteşemdi.Kadın meclisinin çocuklar ve gençlerle birlikte bir aile bireyleri niteliğinde birlikte coşkuyla oynamaları da, günün en güzel görselliği olarak hafızalara yazılmış oldu.

Zeytinburnu Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Gülmen GÜVEN etkinlik sonrasında, yarının büyükleri ,"Sevgi Evi" 'nde kalan çocuklarımız için yaptığımız organizede emeği geçen , Kent Konseyi Kadın Meclisi arkadaşlarına,konuklara ve sanatçılara teşekkür etti.