• Afrin son durum haberleri-Afrin alındı mı PKK-PYD kaçıyor
 • Öğrenciler Karnelerini Aldı, Yarıyıl Tatili Başladı!
 • İstanbul'un imar yönetmeliği değişti
 • Saadet Partisi gazetecilerle yemekte buluştu
 • Bu ülkenin Ömer Turan'dan başka derdi yok mu?
SICAK HABER
Karakter Boyutu :

BİLYAM Projesinin Kapanışı ve BİLSEM porjesinin açılışı yapıldı

Zeytinburnu İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü´nün yürüttüğü, İstanbul Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen "Zeytinburnu Bilim ve Yaşam Merkezi (BİLYAM)" projesi tamamlandı. Projede öncelikli amaç özel yetenekli öğrencilere yönelik farkındalık seviyesini arttırmaktı.

29 Aralık 2017 Cuma 23:03

Zeytinburnu İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü'nün yürüttüğü, İstanbul Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen "Zeytinburnu Bilim ve Yaşam Merkezi (BİLYAM)" projesi tamamlandı. Projede öncelikli amaç özel yetenekli öğrencilere yönelik farkındalık seviyesini arttırmaktı. Bu bağlamda ilçemizde görev yapan öğretmenlerimize eğitimler ve seminerler gerçekleştirildi. Eğitim alan öğretmenlerimiz ile de özel yetenekli öğrencilerimize, merkezimizde açılan atölye eğitimleri ile proje hedeflerimiz tamamlandı.

Zeytinburnu BİLYAM projesi kapanış ve Zeytinburnu Bilim ve Sanat Merkezi (BİLSEM) açılış programı BİLYAM proje koordinatörü ve Zeytinburnu BİLSEM müdürü Fatma Sıhhat MUTLU’nun açılış konuşması ile başladı. Zeytinburnu İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali YEŞİLYURT, İstanbul Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Özgül ÖZKAN YAVUZ ve Zeytinburnu Kaymakamı Ali Taşkın BALABAN’ın yaptığı protokol konuşmaları ile devam eden program özel yetenekli öğrencilerin çalışmaları ve sunumları ile tamamlandı. Projede görev alan ekibe yönelik teşekkür plaketlerinin verilmesinden sonra BİLSEM açılış merasimi gerçekleştirildi. Öğrencilerin yapmış olduğu çeşitli eserler ve çalışmalar sergilenerek program son buldu.

Zeytinburnu BİLYAM Projesinden 60 ilkokul ve ortaokul öğrencisi yararlanıyorken, Zeytinburnu BİLSEM’in açılması ile 8 ilçedeki özel yetenekli öğrencilerinde katılımı ile bu  sayı 456 olmuştur. Projenin temel amacı; özel yetenekli öğrencilerin okul eğitimlerinin yanı sıra Zeytinburnu BİLSEM de özel konseptlerle oluşturulan atölyelerde yetenek alanlarına yönelik spesifik eğitimler almasıdır. Böylece Zeytinburnu BİLSEM in geniş bir öğrenci kitlesine ulaşması sağlanmış ve daha fazla özel yetenekli öğrencinin eğitim aldığı bir merkez haline gelmiştir.

BİLSEM’de Ritim ve Müzik Atölyesi, Güzel Sanatlar ve Moda Atölyesi, Astronomi ve Gözlem Atölyesi, Karikatür ve Animasyon Atölyesi, Yaratıcılık ( Yazma-Düşünme) Atölyesi, Robotik Atölyesi, Kodlama Atölyesi, Go Atölyesi, Drama ve Psikodrama Atölyesi, Deneylerle Bilim Atölyesi branşlarında 10 farklı atölye çalışması yapılmaktadır.

Zeytinburnu ilçe milli eğitim müdürlüğü İstanbul’a BİLSEM kazandırmanın vermiş olduğu haklı gururu yaşadı. İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Yeşilyurt,  Projeye destek veren başta İstanbul Kalkınma Ajansı (İSTKA)’na, programa katılan Zeytinburnu Kaymakamımız Ali Taşkın BALABAN´a, proje ortakları olan İstanbul Valiliği ile İstanbul Üniversitesi’ne ve bu projeye destek veren tüm gizli kahramanlara ve açılışa katılan Beldeiye Başkan Yrd. Zafer Alsac'a Zeytinburnu İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü olarak teşekkür etti.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİPaylaşmak Güzeldir!
Facebook'ta Paylaş


Twitter'da Paylaş

Bu Habere Sende Yorum Yaz..
Yükleniyor...
Sen de görüşünü belirt!
 • Yorumlar0
 • Onay Bekleyenler0

DİĞER HABERLER

 • Abdi İpekçi Spor Salonu yıkılıyor

  Abdi İpekçi Spor Salonu yıkılıyor

  Abdi İpekçi Spor Salonu'nun yıkılarak yerine tesis yapılacağı açıklanmıştı. Yıkıma bugün itibariyle başlandı

 • Türk ordusuna karşı terör ittifakı: Esirleri serbest bıraktılar

  Türk ordusuna karşı terör ittifakı: Esirleri serbest bıraktılar

  AFRİN harekatında köşeye sıkışan PKK/PYD kirli oyunlara başvurmaya başladı. ABD'nin IŞİD ile savaşıyor diye beslediğini söylediği PYD, TSK ile savaşmaları karşılığında hapistekileri serbest bıraktı.

 • Mehmet Şahin sevenlerini yasa boğdu

  Mehmet Şahin sevenlerini yasa boğdu

  Zeytinburnu belediyesi eski temizlik işleri müdürü ve CHP Zeytinburnu çırpıcı mahalle delegesi Mehmet Şahin’in naaşı erikli baba cem evinde sırlanarak Osmaniye mezarlığında toprağa verildi..

 • Fotoğraf Meraklılarını Buluşturan Z Fotofest Başladı

  Fotoğraf Meraklılarını Buluşturan Z Fotofest Başladı

  Zeytinburnu Belediyesi yok olmaya yüz tutmuş tarihi gün yüzüne çıkarmaya devam ediyor. Son Yirmi yılda onlarca tarihi eseri gün yüzüne çıkaran Zeytinburnu Belediyesi en son tarihi belediye binasını restore ediyor.

 • Doğu Türkistanlı 500 kişilik grup, gönüllü askerlik için başvurdu

  Doğu Türkistanlı 500 kişilik grup, gönüllü askerlik için başvurdu

  Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Afrin'deki terörist gruplara yönelik başlattığı "Zeytin Dalı Harekatı"nın ardından, İstanbul'da yaşayan 500 Doğu Türkistanlı, Zeytinburnu Askerlik Şubesi Başkanlığı'na gönüllü askerlik başvurusunda bulundu.

 • Seyyid Nizam Camisi'nden Mehmetçik'e Zafer Duası

  Seyyid Nizam Camisi'nden Mehmetçik'e Zafer Duası

  TSK'nın Afrin'de başlattığı "Zeytin Dalı Harekatı"nın zaferle sonuçlanması için ülke genelindeki 90 bin camide kılınan sabah namazında Mehmetçiğe dua edildi, Fetih Suresi okundu.

 • Av.Fahri Biçer anısına ZİAD’da mevlit okutuldu

  Av.Fahri Biçer anısına ZİAD’da mevlit okutuldu

  Geçen yıl aramızdan ani şekilde ayrılan Zeytinburnu eski Belediye Başkan Danışmanı Av.Fahri Biçer için sevenleri ve arkadaşları sene-i devriyesinde Zeytinburnu İşadamları Derneğinde toplandı.

 • Afrin son durum haberleri-Afrin alındı mı PKK-PYD kaçıyor

  Afrin son durum haberleri-Afrin alındı mı PKK-PYD kaçıyor

  AFRİN'den gelen son dakika haberlere göre TSK birlikleri köyleri alarak ilerliyor. Zeytin Dalı harekatının 3. gününde TSK destekli ÖSO şu ana kadar 9 köyün denetimini ele geçirirken PKK/PYD kaçıyor. Afrin'e TSK birlikleri cumartesi günü saat 11.05'te harekat başlatmıştı. Afrin operasyonunda amaç 30 km derinliğe girip güvenli bölge oluşturmak. İşte Zeytin Dalı operasyonunda son durum;

 • Kilisli ZİRVE KÜNEFE Zeytinburnu Telsiz’de açıldı

  Kilisli ZİRVE KÜNEFE Zeytinburnu Telsiz’de açıldı

  Hatay ve Kilis’in en meşhur tatlısı KÜNEFE ‘Sizleri tatlı bir ziyafete bekliyoruz’ sloganıyla Zirve farkıyla Zeytinburnu Telsiz Mahallesinde tatlı severlerin hizmetine sunuldu.

 • Öğrenciler Karnelerini Aldı, Yarıyıl Tatili Başladı!

  Öğrenciler Karnelerini Aldı, Yarıyıl Tatili Başladı!

  18 milyon öğrenci, karnelerini alarak yarıyıl tatiline çıktı. Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, "Ödev yok. Ödev kesinlikle vermiyoruz. Genelgeyi de gönderdik." dedi.

 • İstanbul'un imar yönetmeliği değişti

  İstanbul'un imar yönetmeliği değişti

  Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın hazırladığı "Planlı Alanlar Yönetmeliği" doğrultusunda düzenlenen yeni İstanbul İmar Yönetmeliği, İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi'nde kabul edildi.

 • Zeytinburnu’nun ilk özel Kentsel Dönüşümü LİVZA ön talep topluyor

  Zeytinburnu’nun ilk özel Kentsel Dönüşümü LİVZA ön talep topluyor

  İstanbul Avrupa yakası konut projelerinden biri olarak TESA Yapı imzasıyla hayata geçirilen LİVZA Zeytinburnu projesinde ön talep toplama dönemi başladı.65 milyon TL yatırımla İstanbul Zeytinburnu bölgesinde kentsel dönüşüm projesi olarak yükselecek olan Livza Zeytinburnu 101 daireden oluşacak.

 • Maketten satışta 'bina tamamlama sigortası' devrede

  Maketten satışta 'bina tamamlama sigortası' devrede

  Gümrük ve Ticaret Bakanlığı maketten konut satışlarında yaşanabilecek mağduriyetleri önlemek üzere bina tamamlama sigortası poliçesini uygulamaya başladı.

 • 'Başkanlık bitecek fakat fotoğrafa olan aşkım bitmeyecek'

  'Başkanlık bitecek fakat fotoğrafa olan aşkım bitmeyecek'

  56 yerli ve yabancı, usta ve genç fotoğrafçının çalışmalarının yer aldığı festivalde ayrıca sanatçı konuşmaları, portfolyo değerlendirmeleri, paneller, seminerler, slayt gösterileri, rehberli sergi turları, belgesel film gösterimleri ve atölyeler olacak

 • Hülya Avşar yıllar önce Zeytinburnu'nda böyle vurulmuş

  Hülya Avşar yıllar önce Zeytinburnu'nda böyle vurulmuş

  Usta gazeteci Tahir Yaman, Hülya Avşar'ın sinemaya ilk girdiği yıllarda Kadir İnanır'la başrolünü paylaştığı filmde, yanlışlıkla vurulup hastaneye kaldırıldığı olayı yıllar sonra anlattı.

 • Cemal Aydar’ın Baba Acısı..

  Cemal Aydar’ın Baba Acısı..

  CHP Zeytinburnu Meclis Üyesi Cemal Aydar Ağabeyimizin Muhterem Babası Hacı Ekrem Aydar büyüğümüz Hak'ka yürüdü.

kullan
ÖNE ÇIKAN HABERLER

Sitemizi Nasıl buldunuz?

46.3%

8.3%

8.5%

6.1%

30.8%

kullan
HAVADURUMU
Namaz Vakitleri
kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan