CHP Zeytinburnu ilçe Başkanlığı 36.Olağan Genel Kurulunda izdiham yaşandı. Son yıllarda yapılan kongreler arasındaki en heyecanlı kongredeydi. Kongrenin divan başkanlığını Eski ilçe Başkanı bir önceki dönem belediye başkan adayı Mimar Mustafa Fazlıoğlu yaptı. Divan konuşmak isteyen herkese söz hakkı vererek demokrasiye yakışır bir kongreye imza attı. Kürsüye çıkan konuşmacıları birçoğunun hedefinde ilçe başkanı Metin Doğan vardı. İlçe Başkan Adayı Abdullah Şahin’de hedef tahtasına Başkan Metin Doğan’ı ve ilçe yönetimini koydu ve CHP İlçe örgütünün son 15 yılda Zeytinburnu’nda kan kaybettiğini gündeme taşıdı.

Tüm  bu iddialara CHP’nin deneyimli ilçe başkanı Metin Doğan rakamlarla cevap verdi Ben partiyi devraldığımda CHP’nin oyu %19’du ve sadece 5 Meclis Üyesi vardı ve o seçimlerde sandıkların sadece Üçte Birine temsilci koyabilmişlerdi. Bizim dönemimizde Meclis üyesi sayısını 13’e çıkardı. Oyumuzu ise %25’e çıkardı. Hem Türkiye’de, hem de Zeytinburnu’nunda ki %25’lik oy hem devleti hem de milleti kurtarmıştır. Şimdi Zeytinburnu’nda son 15 yılda eğri hep aşağı gitmiştir diyenler bu aritmetiklere baksınlar eğri hangi yöne gitmiştir dedi. 

CHP İlçe Başkanı Metin Doğan açıklamalarını şöyle sürdürdü. Abdullah Şahin Beyin anlattığı tüm projeler çok değerli fakat göremediği bir şey var galiba bu projelerin hepsi Cumhuriyet Hak Partisinde hayata geçirildi ve geçirilmeye devam ediyor. Danışma Meclisimizden Kentsel Dönüşüm panellerine yardım fonlarından burslara, parti okulundan engellilere yönelik çalışmaların hepsini partimizin arşivinde vardır. Bu çalışmaların gelip görebilirler. Bir arkadaşımız Cumhuriyet Halk Partisi Lider partisi değildir dedi. Bu arkadaşımıza cevap veriyorum. Bu parti Lider patisidir bu partinin lideri de Atatürk’tür ve Kılıçdaroğlu’dur. Kendi liderlerimizi küçükseyerek Tayyip Erdoğan’a kutsiyet tanımlamak bu partinin bir üyesine yakışmaz. Adalet yürüyüşünün her aşamasında vardım. Bu boş bir eleştiridir. Son referandumda Zeytinburnu’nda yakaladığımız %50’lik başarı gökten zembille inmedi. Bu Hayır oyunun başarısı bütün bileşenlerin başarıdır fakat bunun ana omurgasını bizim çalışmamamız oluşturmuştur. Bu bizim şeref madalyamızdır. Bu madalya bu örgütün çalışanlarınındır.

Tarihi bir noktada kongremizi yapıyoruz. Bir tarafımızda karanlık bir tarafımızda aydınlık var. Cumhuriyetin bütün değerlerinin ötelendiği ve tarihe gömülmeye çalışıldığı bir dönemdeyiz. Emperyalist ülkeler tamda bu dönemde iştahların kabartmış bekliyorlar. Bu karanlık tablodan çıkışın adresi Cumhuriyet Halk Partisinin iktidarıdır. Bu iktidarı bu yiğit örgüt yakalayacaktır.

15 Yıldır ülkemizi bu karanlık noktaya FETÖ-AKP ortaklığı getirmiştir. Çıkar kavgası yüzünden birbirine düşen bu ortaklar, ortaklardan biri diğerini hırsızlıkla suçlarken, bir diğeri de öbürünü darbecilikle suçlamakta. Bizde bu ortaklara diyoruz ki ikinizde haklısınız biriniz hırsız diğerinizde darbecisiniz yani ikinizde Şeytansınız.

Geldiğimiz bu noktada arttık vatan ve namus savunmasındayız. Bu savunmanın temel güç sizlersiniz. Sizler ülkemizin üzerine karanlık çöktüğünde Kurtuluş savaşında Anadolu’nun her köşesinde çoban ateşi yakanlarsınız. Yedi düveli bu kadim topraklarda dize getirenlersiniz. Siz Sevr-i yıkıp Lozan-ı yapanlarsınız. Siz Çanakkale’de Mustafa Kemal’in askerleri oldunuz. Siz asla dönek olmadınız.

AKP ülkemizi pinpon topuna çevirmiştir. Bir ABD uşaklığı bir Rusya hayranlığı, bir İsrail yandaşlığı arasında gidip gelen bir ülke haline getirmiştir. Ey talancılar ey kul hakkı yiyenler, yetim hakkını gasp edenler biliniz ki Man adalarından, 1100 odalı saraylarınızdan Deniz Gezmiş çıkmaz.

Ey Zeytinburnu’nu yönetenler, AKP’nin yereldeki işbirlikçiler bu kongre sizde geçit verilmeyeceğinin belgesidir. Bu kongre Kent yağmacılarına, Kent haydutlarına, Kent korsanlarına karşı 2019’da Zeytinburnu’nun alnının ortasına CHP Mührünü çakacağız. Ey Zeytinburnu’nu yönetenler Siz doğayı, geçidi katlettiniz. Sahilden esen rüzgarın önünü kestiniz. Sizler Zeytinburnu’nun iklimini değiştiriniz. Sizler Suriyeli göçmenlerle birlikte kentimizin dokusunu değiştiriniz. Siz sahilimize Ucubeleri diktiniz. Sizin sıfatınızın başkan olmuş mimar olmuş mühendis olmuş ne önemi var sizler sıfatsızsınız, şahsiyetsiniz, yüzsüzsünüz, pişkinsiniz dedi.

CHP Milletvekili ve en son Meclisteki bütçe görüşmelerinde bu bütçe milli ve yerli değil diyerek bütçe kitapçığını yırtarak meclisin ortasına fırlatan Gülay Yedekçi Zeytinburnu ilçe kongresine katıldı ve Olağanüstühal’i kullanarak çıkartılan KHK’ları eleştirdi.

Konuşmaların ardından seçime geçildi. Oylama sonucunda 36 olağan kongrede İlçe Başkan Adayı Abdullah Şahin 144 oy alırken mevcut ile başkanı Metin Doğan ise 274 oy alarak bir kez daha açık ara farkla CHP Zeytinburnu ilçe Başkanı oldu.   Başkan Doğan kongrenin sonunda Bugün gerçekleşen 36.Olağan İlçe Kongremizde demokrasi kazanmıştır. Kongremize katılan delegelerimize ve tüm partili yoldaşlarıma sonsuz teşekkürlerimi sunarım. Birlik ve beraberlik içerisinde yürüyeceğimiz yolumuz varılacak hedefimiz 2019'da Partimizi iktidar yapmaktır dedi ve kongreye katılan tüm CHP örgütüne teşekkür etti.

CHP Zeytinburnu İlçe Yönetimi: Başkan: Metin Doğan, Yönetim Kurulu Üyeleri: Güngör Arslan, Ozan Aşkın, Suna Atma, Halis Canpolat, Seher Çiçek, Süleyman Çiftçi, Barbaros Doğruel, Aynur Erbaş, Ümit Gülnar, Bülent Kara, Gülnür Kodaş, Özgür Ölçer, Derya Özen, Murat Salcı, Şaban Şentürk, Hakan Vardar

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL HABER