• Afrin son durum haberleri-Afrin alındı mı PKK-PYD kaçıyor
 • Öğrenciler Karnelerini Aldı, Yarıyıl Tatili Başladı!
 • İstanbul'un imar yönetmeliği değişti
 • Saadet Partisi gazetecilerle yemekte buluştu
 • Bu ülkenin Ömer Turan'dan başka derdi yok mu?
SICAK HABER
Karakter Boyutu :

Metin Doğan yeniden CHP Zeytinburnu ilçe Başkanı oldu

CHP Zeytinburnu ilçe Başkanlığı 36.Olağan Genel Kurulunu yoğun bir katılımla Kartallar Düğün salonunda yaptı. Kongrede iki aday yarıştı. Oylama sonucunda mevcut başkan deneyimli siyasetçi Metin Doğan ipi açık ara önde göğüsledi.

24 Aralık 2017 Pazar 10:20

CHP Zeytinburnu ilçe Başkanlığı 36.Olağan Genel Kurulunda izdiham yaşandı. Son yıllarda yapılan kongreler arasındaki en heyecanlı kongredeydi. Kongrenin divan başkanlığını Eski ilçe Başkanı bir önceki dönem belediye başkan adayı Mimar Mustafa Fazlıoğlu yaptı. Divan konuşmak isteyen herkese söz hakkı vererek demokrasiye yakışır bir kongreye imza attı. Kürsüye çıkan konuşmacıları birçoğunun hedefinde ilçe başkanı Metin Doğan vardı. İlçe Başkan Adayı Abdullah Şahin’de hedef tahtasına Başkan Metin Doğan’ı ve ilçe yönetimini koydu ve CHP İlçe örgütünün son 15 yılda Zeytinburnu’nda kan kaybettiğini gündeme taşıdı.

Tüm  bu iddialara CHP’nin deneyimli ilçe başkanı Metin Doğan rakamlarla cevap verdi Ben partiyi devraldığımda CHP’nin oyu %19’du ve sadece 5 Meclis Üyesi vardı ve o seçimlerde sandıkların sadece Üçte Birine temsilci koyabilmişlerdi. Bizim dönemimizde Meclis üyesi sayısını 13’e çıkardı. Oyumuzu ise %25’e çıkardı. Hem Türkiye’de, hem de Zeytinburnu’nunda ki %25’lik oy hem devleti hem de milleti kurtarmıştır. Şimdi Zeytinburnu’nda son 15 yılda eğri hep aşağı gitmiştir diyenler bu aritmetiklere baksınlar eğri hangi yöne gitmiştir dedi. 

CHP İlçe Başkanı Metin Doğan açıklamalarını şöyle sürdürdü. Abdullah Şahin Beyin anlattığı tüm projeler çok değerli fakat göremediği bir şey var galiba bu projelerin hepsi Cumhuriyet Hak Partisinde hayata geçirildi ve geçirilmeye devam ediyor. Danışma Meclisimizden Kentsel Dönüşüm panellerine yardım fonlarından burslara, parti okulundan engellilere yönelik çalışmaların hepsini partimizin arşivinde vardır. Bu çalışmaların gelip görebilirler. Bir arkadaşımız Cumhuriyet Halk Partisi Lider partisi değildir dedi. Bu arkadaşımıza cevap veriyorum. Bu parti Lider patisidir bu partinin lideri de Atatürk’tür ve Kılıçdaroğlu’dur. Kendi liderlerimizi küçükseyerek Tayyip Erdoğan’a kutsiyet tanımlamak bu partinin bir üyesine yakışmaz. Adalet yürüyüşünün her aşamasında vardım. Bu boş bir eleştiridir. Son referandumda Zeytinburnu’nda yakaladığımız %50’lik başarı gökten zembille inmedi. Bu Hayır oyunun başarısı bütün bileşenlerin başarıdır fakat bunun ana omurgasını bizim çalışmamamız oluşturmuştur. Bu bizim şeref madalyamızdır. Bu madalya bu örgütün çalışanlarınındır.

Tarihi bir noktada kongremizi yapıyoruz. Bir tarafımızda karanlık bir tarafımızda aydınlık var. Cumhuriyetin bütün değerlerinin ötelendiği ve tarihe gömülmeye çalışıldığı bir dönemdeyiz. Emperyalist ülkeler tamda bu dönemde iştahların kabartmış bekliyorlar. Bu karanlık tablodan çıkışın adresi Cumhuriyet Halk Partisinin iktidarıdır. Bu iktidarı bu yiğit örgüt yakalayacaktır.

15 Yıldır ülkemizi bu karanlık noktaya FETÖ-AKP ortaklığı getirmiştir. Çıkar kavgası yüzünden birbirine düşen bu ortaklar, ortaklardan biri diğerini hırsızlıkla suçlarken, bir diğeri de öbürünü darbecilikle suçlamakta. Bizde bu ortaklara diyoruz ki ikinizde haklısınız biriniz hırsız diğerinizde darbecisiniz yani ikinizde Şeytansınız.

Geldiğimiz bu noktada arttık vatan ve namus savunmasındayız. Bu savunmanın temel güç sizlersiniz. Sizler ülkemizin üzerine karanlık çöktüğünde Kurtuluş savaşında Anadolu’nun her köşesinde çoban ateşi yakanlarsınız. Yedi düveli bu kadim topraklarda dize getirenlersiniz. Siz Sevr-i yıkıp Lozan-ı yapanlarsınız. Siz Çanakkale’de Mustafa Kemal’in askerleri oldunuz. Siz asla dönek olmadınız.

AKP ülkemizi pinpon topuna çevirmiştir. Bir ABD uşaklığı bir Rusya hayranlığı, bir İsrail yandaşlığı arasında gidip gelen bir ülke haline getirmiştir. Ey talancılar ey kul hakkı yiyenler, yetim hakkını gasp edenler biliniz ki Man adalarından, 1100 odalı saraylarınızdan Deniz Gezmiş çıkmaz.

Ey Zeytinburnu’nu yönetenler, AKP’nin yereldeki işbirlikçiler bu kongre sizde geçit verilmeyeceğinin belgesidir. Bu kongre Kent yağmacılarına, Kent haydutlarına, Kent korsanlarına karşı 2019’da Zeytinburnu’nun alnının ortasına CHP Mührünü çakacağız. Ey Zeytinburnu’nu yönetenler Siz doğayı, geçidi katlettiniz. Sahilden esen rüzgarın önünü kestiniz. Sizler Zeytinburnu’nun iklimini değiştiriniz. Sizler Suriyeli göçmenlerle birlikte kentimizin dokusunu değiştiriniz. Siz sahilimize Ucubeleri diktiniz. Sizin sıfatınızın başkan olmuş mimar olmuş mühendis olmuş ne önemi var sizler sıfatsızsınız, şahsiyetsiniz, yüzsüzsünüz, pişkinsiniz dedi.

CHP Milletvekili ve en son Meclisteki bütçe görüşmelerinde bu bütçe milli ve yerli değil diyerek bütçe kitapçığını yırtarak meclisin ortasına fırlatan Gülay Yedekçi Zeytinburnu ilçe kongresine katıldı ve Olağanüstühal’i kullanarak çıkartılan KHK’ları eleştirdi.

Konuşmaların ardından seçime geçildi. Oylama sonucunda 36 olağan kongrede İlçe Başkan Adayı Abdullah Şahin 144 oy alırken mevcut ile başkanı Metin Doğan ise 274 oy alarak bir kez daha açık ara farkla CHP Zeytinburnu ilçe Başkanı oldu.   Başkan Doğan kongrenin sonunda Bugün gerçekleşen 36.Olağan İlçe Kongremizde demokrasi kazanmıştır. Kongremize katılan delegelerimize ve tüm partili yoldaşlarıma sonsuz teşekkürlerimi sunarım. Birlik ve beraberlik içerisinde yürüyeceğimiz yolumuz varılacak hedefimiz 2019'da Partimizi iktidar yapmaktır dedi ve kongreye katılan tüm CHP örgütüne teşekkür etti.

CHP Zeytinburnu İlçe Yönetimi: Başkan: Metin Doğan, Yönetim Kurulu Üyeleri: Güngör Arslan, Ozan Aşkın, Suna Atma, Halis Canpolat, Seher Çiçek, Süleyman Çiftçi, Barbaros Doğruel, Aynur Erbaş, Ümit Gülnar, Bülent Kara, Gülnür Kodaş, Özgür Ölçer, Derya Özen, Murat Salcı, Şaban Şentürk, Hakan Vardar

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL HABERPaylaşmak Güzeldir!
Facebook'ta Paylaş


Twitter'da Paylaş

Bu Habere Sende Yorum Yaz..
Yükleniyor...
Sen de görüşünü belirt!
 • Yorumlar0
 • Onay Bekleyenler0

DİĞER HABERLER

 • Abdi İpekçi Spor Salonu yıkılıyor

  Abdi İpekçi Spor Salonu yıkılıyor

  Abdi İpekçi Spor Salonu'nun yıkılarak yerine tesis yapılacağı açıklanmıştı. Yıkıma bugün itibariyle başlandı

 • Türk ordusuna karşı terör ittifakı: Esirleri serbest bıraktılar

  Türk ordusuna karşı terör ittifakı: Esirleri serbest bıraktılar

  AFRİN harekatında köşeye sıkışan PKK/PYD kirli oyunlara başvurmaya başladı. ABD'nin IŞİD ile savaşıyor diye beslediğini söylediği PYD, TSK ile savaşmaları karşılığında hapistekileri serbest bıraktı.

 • Mehmet Şahin sevenlerini yasa boğdu

  Mehmet Şahin sevenlerini yasa boğdu

  Zeytinburnu belediyesi eski temizlik işleri müdürü ve CHP Zeytinburnu çırpıcı mahalle delegesi Mehmet Şahin’in naaşı erikli baba cem evinde sırlanarak Osmaniye mezarlığında toprağa verildi..

 • Fotoğraf Meraklılarını Buluşturan Z Fotofest Başladı

  Fotoğraf Meraklılarını Buluşturan Z Fotofest Başladı

  Zeytinburnu Belediyesi yok olmaya yüz tutmuş tarihi gün yüzüne çıkarmaya devam ediyor. Son Yirmi yılda onlarca tarihi eseri gün yüzüne çıkaran Zeytinburnu Belediyesi en son tarihi belediye binasını restore ediyor.

 • Doğu Türkistanlı 500 kişilik grup, gönüllü askerlik için başvurdu

  Doğu Türkistanlı 500 kişilik grup, gönüllü askerlik için başvurdu

  Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Afrin'deki terörist gruplara yönelik başlattığı "Zeytin Dalı Harekatı"nın ardından, İstanbul'da yaşayan 500 Doğu Türkistanlı, Zeytinburnu Askerlik Şubesi Başkanlığı'na gönüllü askerlik başvurusunda bulundu.

 • Seyyid Nizam Camisi'nden Mehmetçik'e Zafer Duası

  Seyyid Nizam Camisi'nden Mehmetçik'e Zafer Duası

  TSK'nın Afrin'de başlattığı "Zeytin Dalı Harekatı"nın zaferle sonuçlanması için ülke genelindeki 90 bin camide kılınan sabah namazında Mehmetçiğe dua edildi, Fetih Suresi okundu.

 • Av.Fahri Biçer anısına ZİAD’da mevlit okutuldu

  Av.Fahri Biçer anısına ZİAD’da mevlit okutuldu

  Geçen yıl aramızdan ani şekilde ayrılan Zeytinburnu eski Belediye Başkan Danışmanı Av.Fahri Biçer için sevenleri ve arkadaşları sene-i devriyesinde Zeytinburnu İşadamları Derneğinde toplandı.

 • Afrin son durum haberleri-Afrin alındı mı PKK-PYD kaçıyor

  Afrin son durum haberleri-Afrin alındı mı PKK-PYD kaçıyor

  AFRİN'den gelen son dakika haberlere göre TSK birlikleri köyleri alarak ilerliyor. Zeytin Dalı harekatının 3. gününde TSK destekli ÖSO şu ana kadar 9 köyün denetimini ele geçirirken PKK/PYD kaçıyor. Afrin'e TSK birlikleri cumartesi günü saat 11.05'te harekat başlatmıştı. Afrin operasyonunda amaç 30 km derinliğe girip güvenli bölge oluşturmak. İşte Zeytin Dalı operasyonunda son durum;

 • Kilisli ZİRVE KÜNEFE Zeytinburnu Telsiz’de açıldı

  Kilisli ZİRVE KÜNEFE Zeytinburnu Telsiz’de açıldı

  Hatay ve Kilis’in en meşhur tatlısı KÜNEFE ‘Sizleri tatlı bir ziyafete bekliyoruz’ sloganıyla Zirve farkıyla Zeytinburnu Telsiz Mahallesinde tatlı severlerin hizmetine sunuldu.

 • Öğrenciler Karnelerini Aldı, Yarıyıl Tatili Başladı!

  Öğrenciler Karnelerini Aldı, Yarıyıl Tatili Başladı!

  18 milyon öğrenci, karnelerini alarak yarıyıl tatiline çıktı. Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, "Ödev yok. Ödev kesinlikle vermiyoruz. Genelgeyi de gönderdik." dedi.

 • İstanbul'un imar yönetmeliği değişti

  İstanbul'un imar yönetmeliği değişti

  Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın hazırladığı "Planlı Alanlar Yönetmeliği" doğrultusunda düzenlenen yeni İstanbul İmar Yönetmeliği, İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi'nde kabul edildi.

 • Zeytinburnu’nun ilk özel Kentsel Dönüşümü LİVZA ön talep topluyor

  Zeytinburnu’nun ilk özel Kentsel Dönüşümü LİVZA ön talep topluyor

  İstanbul Avrupa yakası konut projelerinden biri olarak TESA Yapı imzasıyla hayata geçirilen LİVZA Zeytinburnu projesinde ön talep toplama dönemi başladı.65 milyon TL yatırımla İstanbul Zeytinburnu bölgesinde kentsel dönüşüm projesi olarak yükselecek olan Livza Zeytinburnu 101 daireden oluşacak.

 • Maketten satışta 'bina tamamlama sigortası' devrede

  Maketten satışta 'bina tamamlama sigortası' devrede

  Gümrük ve Ticaret Bakanlığı maketten konut satışlarında yaşanabilecek mağduriyetleri önlemek üzere bina tamamlama sigortası poliçesini uygulamaya başladı.

 • 'Başkanlık bitecek fakat fotoğrafa olan aşkım bitmeyecek'

  'Başkanlık bitecek fakat fotoğrafa olan aşkım bitmeyecek'

  56 yerli ve yabancı, usta ve genç fotoğrafçının çalışmalarının yer aldığı festivalde ayrıca sanatçı konuşmaları, portfolyo değerlendirmeleri, paneller, seminerler, slayt gösterileri, rehberli sergi turları, belgesel film gösterimleri ve atölyeler olacak

 • Hülya Avşar yıllar önce Zeytinburnu'nda böyle vurulmuş

  Hülya Avşar yıllar önce Zeytinburnu'nda böyle vurulmuş

  Usta gazeteci Tahir Yaman, Hülya Avşar'ın sinemaya ilk girdiği yıllarda Kadir İnanır'la başrolünü paylaştığı filmde, yanlışlıkla vurulup hastaneye kaldırıldığı olayı yıllar sonra anlattı.

 • Cemal Aydar’ın Baba Acısı..

  Cemal Aydar’ın Baba Acısı..

  CHP Zeytinburnu Meclis Üyesi Cemal Aydar Ağabeyimizin Muhterem Babası Hacı Ekrem Aydar büyüğümüz Hak'ka yürüdü.

kullan
ÖNE ÇIKAN HABERLER

Sitemizi Nasıl buldunuz?

46.3%

8.3%

8.5%

6.1%

30.8%

kullan
HAVADURUMU
Namaz Vakitleri
kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan