Zeytinburnu Kazlıçeşme Akdeniz Salonunda gerçekleşen Zeytinburnu Kent Konseyi Yaşlılar, Kadınlar ve Engelliler Meclisi Genişletilmiş Sunumlu Divan Toplantısı'na Zeytinburnu Kaymakamı Ali Taşkın BALABAN, Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Mustafa YALÇIN, Belediye Başkanı Murat AYDIN, Garnizon Komutanlığı Temsilcisi Personel Zeytinburnu Askerlik Şube Başkanı Albay Halil AKAR, İlçe Emniyet Müdürü Cenk ÖZMEN, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali YEŞİLYURT, İlçe Sağlık Müdürü Havva Kaplan KILAVUZ, Zeytinburnu Belediye Başkan Yardımcıları Gönül DEMİREL ve Feruz KUTSAL, Zeytinburnu Belediyesi Şube Müdürleri , Türkiye Aydın Ocakları Genel Sekreteri Süleyman ULUOCAK, AK Parti Meclis Üyesi Fikret TUNCER, Mehmet ÇAKIR, Meclis eski Üyelerinden Yaşar DEMİRKAN, Cengizhan BAKÇEKAPILI ve Şenol YURTSEVEN, AK Parti Zeytinburnu EKM ile Diyabetliler ve Engelliler Derneği Başkanı Nurşen ÖRNEK,Zeytinburnu Mahalle Muhtarları, Zeytinburnu Kent Konseyi Başkanı Cemal MERDAN, Kent Konseyi Genel Sekreteri Mehmet ATEŞ, Kent Konseyi Yaşlılar Meclis Başkanı Remzi YILMAZ ve Yönetim Kurulu, Kent Konseyi Kadın Meclis Başkanı Gülem GÜVEN ve Yönetim Kurulu, Kent Konseyi Engelliler Meclis Başkanı Taha Nusret BOZKURT, Türk Kızılayı Zeytinburnu Şube Başkanı Ayhan BALCI, AVRASYA Hastaneleri Genel Koardinatörü İbrahim URLU, Zeytinburnu UPS Spor ve Kültür Genel Müdürü Semra DEMİRER ile şampiyon öğrencileri ile bazı okul müdürleri, Zeytinburnu ZİAD - İSPER ve ZEMAYDER Başkanı Ayhan ÖZSOY ve Yönetin Kurulu Üyeleri, İstanbul Kırtasiyeciler Oda Başkanı Yavuz TEKÇE, Zeytinburnu Geliştirme Derneği Başkanı Nevzat ULUOCAK, Cağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Zeytinburnu Şube Müdürü Sema MURAT, Zeytinburnu Çevre –Kültür ve Turizm Derneği (ZEYÇED ) Başkanı Ali GÜNDÜZ, İhsan Mermerci Lisesi Mezunları Derneği Başkanı Saadettin SÖKMEN, Trabzon Dernekler Federasyonu Kadın Kolları Başkanı Asuman Sula DURMUŞOĞLU ve esi Salih Zeki DURMUŞOĞLU, MAGDER Kurucu Üyesi Hüseyin KARADAYI- Başkan Yüksel DURMUŞ ve eski Başkan Şule AYDIN, Zeytinburnu Tüketici Hakem Heyeti Temsilcisi Av. İsmail TARHAN, Telsiz Kültür Derneği Başkanı Kadir ÜNVER ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Antrenörler Derneği Başkanı Emrullah İÇ, İstanbul Mardinliler Dernekleri Başkanı Ahmet Fuat BODUR, Erikli Baba Derneği Başkanı Metin ERDOĞAN, Afyonlular Dernek Başkanı Adem HONCA, Giresun Prazizliler Dernek Başkanı Coşkun TORAMAN, Çankırılılar Derneği Başkanı Arif ŞENGÜL, Irmak Spor Kurucu Başkanı - Zeytinburnu Amatör Kulüpler Birliği Kurucu Başkanı ve Zeytinburnuspor Kulübü eski Başkanı Cenap ALTIOK ve bazı spor kulübü başkanları, Kazak Vakfı temsilcileri, Gazeteci Mehmet ALPAY, İstanbul Times İmtiyaz Sahibi Hüseyin ÇETİNER ,Zeytinburnu Haber Gazetesi’nden Taylan DEMİRELLİ ve davetliler iştirak ettiler.

Zeytinburnu Kent Konseyi 18.Genel Kurulu, Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşları ile şehitlerimiz için yapılan saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Divan oluşumu ilgili meclis başkanları, Kent Konseyi Yönetim Kurulu Başkanı Cemal MERDAN ve Ç.Y.D.D. Başkanı Sema MURAT, Kent Konseyi Genel Sekreteri Mehmet ATEŞ ve Engelliler Derneği Meclis Başkanı Taha Nusret BOZKURT tarafından oluşturuldu.

Protokol konuşmasını Zeytinburnu Kaymakamı Ali Taşkın BALABAN yaptı. Sunumlar Yaşlılar Meclisi Meclisi adına Kent Konseyi Genel Sekreteri Mehmet ATEŞ tarafından yapıldı. Kadın Meclisi sunumları ise slayt gösterisi olarak izleyenlere aktarıldı. Engelliler Meclis Başkanı Taha Nusret BOZKURT, slayt gösterimleriyle yapılan ve yapılacak olan projelerini sundu.

Soru ve cevaplar bölümünde ise 8 kişinin çeşitli konularda soru ve kısa anlatımları yapılırken bir bayanın " Mahallemizde Feto ile ilgili bir çok kişi var. Kaymakamlığa ve valiliğe şikayette bulunduk fakat ilgilenen kimse olmadı " sorusunu Zeytinburnu ilçe OHAL Sorumlu ilgilisi Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Mustafa YALÇIN'a anında cevapladı. Mustafa YALÇIN, Kaymakamlık Makamı'na ve kendilerine yazılı ve sözlü olarak böyle bir konu iletilmediğini özellikle belirtti.

Sorularla ilgili olarak Zeytinburnu Emniyet Müdürü Cenk ÖZMEN, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali, YEŞİLYURT ve Belediye Başkanı Murat AYDIN cevaplamalarda bulunduktan sonra Zeytinburnu Kent Konseyi Toplantısı sona erdi.