• Afrin son durum haberleri-Afrin alındı mı PKK-PYD kaçıyor
 • Öğrenciler Karnelerini Aldı, Yarıyıl Tatili Başladı!
 • İstanbul'un imar yönetmeliği değişti
 • Saadet Partisi gazetecilerle yemekte buluştu
 • Bu ülkenin Ömer Turan'dan başka derdi yok mu?
SICAK HABER
Karakter Boyutu :

Kemal Yılmaz yeniden Saadet Partisi ilçe Başkanı oldu

Saadet Partisi Zeytinburnu İlçe Teşkilatı 6.Olağan kongresini 17 Aralık Pazar günü Öğretmenevinde coşkulu bir şekilde gerçekleştirdi. Tek aday ile gidilen kongrede mevcut ilçe başkanı Kemal Yılmaz yeniden ilçe başkanı seçildi.

18 Aralık 2017 Pazartesi 08:01

İstiklal marşı ile başlayan kongreye Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Dr. Abdullah Sevim, Avrupa Milli Görüş Kurucularından Hasan Damar, İl Başkan Yardımcıları Bilal Aydın, Fatih Akgün, İl yönetim Kurulu üyeleri Şükrü İpek, Dr Mikail Kabak Ali Düğdü ve Muhammed Resuloğlu, Sulatngazi ilçe Başkanı Hüseyin Aydoğan, Gaziosmanpaşa ilçe Başkanı Recep Polat, Bakırköy İlçe Başkanı Ramazan Boyalık, Kağıthane ilçe Başkanı Halit özgür Atak, Zeytinburnu Eski Belediye Başkanı Dr. Adil Emecan, CHP ilçe Başkanı Metin Doğan, Belediye Meclis Üyesi Satı Oral, Beştelsiz Muhtarı  Adem Yavuz, Veliefendi Muhtarı Veli Özarslan,Telsiz Muhtarı Yakup Toraman, Gökalp Muhtarı Celal Ertuğrul, Nuripaşa Muhtarı Yılmaz Kaya, Seyitnizam Muhtarı Ömer Algül, Amatör Kulüpler Birliği Başkanı Şenol Yurtseven, Eroğluspor  Başkanı Fatih Çakırca, Urfalılar Derneği Başkanı Murat Tufan, Milli Görüş Hennes Tur İstanbul Temsilcisi Halil Aydın, Saadet  Partisi Kastamonu il Müfettişi Kemal Demirkan, İlim Yayma Cemiyeti Zeytinburnu Şube Başkanı Mehmet Beşinci, Anadolu Gençlik Derneği Zeytinburnu Şube Başkanı Tacettin Özer, Hu-Der Başkan Yardımcısı Av Suat Koçyiğit ve Partililer katıldı.

İlk olarak sözü ilçe Başkanı Kemal Yılmaz aldı. Yılmaz konuşmasına,  geçmiş dönemde Zeytinburnu’nda İlçe Başkanlığı yapan kişilere, geçmiş dönemde kendisiyle beraber gece gündüz çalışan teşkilat mensuplarına ve bu kongrenin hazırlık aşamasında emeği geçenlere teşekkür ederek ve Kongrenin hayırlara vesile olmasını dileyerek başladı. Kemal Yılmaz şöyle devam etti. "Bu kongremiz vesilesiyle Davamızın kurucusu 54. Hükümetin efsane Başbakanı Prof.Dr. Necmettin Erbakan hocamızı ve bu davaya hizmet edip ahirete irtihal etmiş büyüklerimizi rahmet ve minnet ile anıyorum. Hocamız bize cihadı yeniden öğretti, islamsız saadetin olmacağını öğretti. Muhterem Delegeler muhterem misafirler, Saadet Partisi bu ülkenin çimentosu, kardeşliğimizin teminatıdır.  Maalesef ki günümüzde gerginlik ve kutuplaşma ile halkımız ayrıştırılıyor. Bu tutum sıkıntıları çözmek yerine arttırmaktadır. İnşallah önümüzdeki seçimlerde Saadet Partimiz en güzel neticeleri alacaktır." Dedi

Daha sonra kürsüye gelen il Başkanı Dr Abdullah Sevim geldi. Saadet Partisi İstanbul İl başkanı Dr. Abdullah Sevim konuşmasında AK Parti hükümetini topa tuttu. "Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın İslam ülkelerini toplayıp zaten Birleşmiş Milletlerin 1980 yılında ilan ettiği bir kararı yeniden söyleyerek Kudüs'ün sadece % 16 sına denk gelen Doğu Kudüs'ün Filistin’in başkenti ilan ediyoruz açıklaması yanlıştır. Bunu dediğiniz zaman Kudüs'ün % 86’sından vaz geçiyorsunuz demektir. Bizim ve Hamas için Kudüs'ün doğusu batısı yoktur. Kudüs tektir ve parçalanamaz.   Terör örgütü üyeliğinden mahkum Şemdin Sakık'ın kitabında öne sürdüğü 13 maddenin gereğini yapmadan terörü önleyeceğini söyleyen eksik söylemiş olur.   Şu an Ak Parti Mardin Milletvekili olan Orhan Miroğlu'nun Diyarbakır Cezaevinde bizzat kendisinin yaşamış olduğu zulümleri anlatırken yaşadığı ruh halini anlamadan terör ile mücadele ediyorum derseniz hata etmiş olursunuz. İlk olarak terörü doğuran faktörleri ortadan kaldırmak lazım ki yapılan mücadele işe yarasın.   Bakınız Abdullah Öcalan bu ülkede ilkokul, ortaokul, lise okumuş Ankara Üniversitesi siyasal bilgiler fakültesini 3.sınıfta bırakıp terör örgütü kuruyorsa demek ki eğitim sistemimiz de eksiklikler var. Bunun üzerinde durmak yerine öldürdüğünüz terörist sayısı ile övünmeniz size bir şey kazandırmaz. Çünkü o öldürülen kişinin annesi, babası, dayısı, amcası, abisi, kardeşi, var. Siz bir kişiyi öldürdük deyip seviniyorken o öldürdüğünüz kişinin yüzlerce yakınını devlete düşman ederek bu sorunu çözemezsiniz dedi.

Dr. Sevim elbette devlete silah çekene karşı mücadele edeceksiniz ama mücadele şekli sağlıklı, adil ve doğru olmalı. Türkiye düşmanları zaten bu kavganın artarak devam etmesini isterler tespitinde bulundu.   Devleti yönetenler uhulet ve suhulet ile bu işi çözmek adına çaba sarf edeceği yerde onlar 10 askerimizi şehit etti biz de 80 terörist öldürdük diyerek sorunu çözemez dedi. Bir kaç gün önce bir seminer yapıldı. Bizim Genel başkanımız, CHP Genel başkanı ve İyi parti yöneticileri bu seminere katıldı. İktidar yanlısı birçok gazete hemen ittifak söylemlerine sarıldılar. Daha seçimlere 15 ay var şimdiden bu söylemler bizim için erken.   Muhalefet partileri olarak bizim iktidarı eleştirmemiz kadar normal ne olabilir ? CHP, HDP, İyi Parti bu ülkenin gerçeği değil mi ? Onlara gidin burada yaşamayın mı diyeceğiz. Ülkeyi kutuplaştırmamak lazım. Aksine bir ve beraber hale getirmek için çalışmak lazım"dedi.  

İl Başkanının ardından Avrupa Milli Görüş Teşkilatları kurucusu Hasan Damar ise Türkiye ve Dünya gündemine dair tespit ve değerlendirmelerde bulundular. Faaliyet raporları muhasip hesap raporu ve geçmiş yönetimin ibrasından sonra seçimlere geçildi ve katılım sağlayan delegelerin tamamının oyuyla Kemal Yılmaz ikinci dönemine başlamış oldu.

Yeni yönetim Kurulu: Başkan: Kemal Yılmaz, Yönetim Kurulu üyeleri: Atilla Ünalan, Bayram Şenol Saygı, Bülent Avcılar, Cemil Karış, Erhan Berk, Evren Ünal, Fatih Bayram, Evren Ünal, Halil Tufan, Hüseyin Aykut, İsmail Biber, İsmail Demirciler, Levent Çotuk, Muhammet Enes Çolak, Muhammet Hanefi Çolak

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZELPaylaşmak Güzeldir!
Facebook'ta Paylaş


Twitter'da Paylaş

Bu Habere Sende Yorum Yaz..
Yükleniyor...
Sen de görüşünü belirt!
 • Yorumlar0
 • Onay Bekleyenler1

DİĞER HABERLER

 • Abdi İpekçi Spor Salonu yıkılıyor

  Abdi İpekçi Spor Salonu yıkılıyor

  Abdi İpekçi Spor Salonu'nun yıkılarak yerine tesis yapılacağı açıklanmıştı. Yıkıma bugün itibariyle başlandı

 • Türk ordusuna karşı terör ittifakı: Esirleri serbest bıraktılar

  Türk ordusuna karşı terör ittifakı: Esirleri serbest bıraktılar

  AFRİN harekatında köşeye sıkışan PKK/PYD kirli oyunlara başvurmaya başladı. ABD'nin IŞİD ile savaşıyor diye beslediğini söylediği PYD, TSK ile savaşmaları karşılığında hapistekileri serbest bıraktı.

 • Mehmet Şahin sevenlerini yasa boğdu

  Mehmet Şahin sevenlerini yasa boğdu

  Zeytinburnu belediyesi eski temizlik işleri müdürü ve CHP Zeytinburnu çırpıcı mahalle delegesi Mehmet Şahin’in naaşı erikli baba cem evinde sırlanarak Osmaniye mezarlığında toprağa verildi..

 • Fotoğraf Meraklılarını Buluşturan Z Fotofest Başladı

  Fotoğraf Meraklılarını Buluşturan Z Fotofest Başladı

  Zeytinburnu Belediyesi yok olmaya yüz tutmuş tarihi gün yüzüne çıkarmaya devam ediyor. Son Yirmi yılda onlarca tarihi eseri gün yüzüne çıkaran Zeytinburnu Belediyesi en son tarihi belediye binasını restore ediyor.

 • Doğu Türkistanlı 500 kişilik grup, gönüllü askerlik için başvurdu

  Doğu Türkistanlı 500 kişilik grup, gönüllü askerlik için başvurdu

  Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Afrin'deki terörist gruplara yönelik başlattığı "Zeytin Dalı Harekatı"nın ardından, İstanbul'da yaşayan 500 Doğu Türkistanlı, Zeytinburnu Askerlik Şubesi Başkanlığı'na gönüllü askerlik başvurusunda bulundu.

 • Seyyid Nizam Camisi'nden Mehmetçik'e Zafer Duası

  Seyyid Nizam Camisi'nden Mehmetçik'e Zafer Duası

  TSK'nın Afrin'de başlattığı "Zeytin Dalı Harekatı"nın zaferle sonuçlanması için ülke genelindeki 90 bin camide kılınan sabah namazında Mehmetçiğe dua edildi, Fetih Suresi okundu.

 • Av.Fahri Biçer anısına ZİAD’da mevlit okutuldu

  Av.Fahri Biçer anısına ZİAD’da mevlit okutuldu

  Geçen yıl aramızdan ani şekilde ayrılan Zeytinburnu eski Belediye Başkan Danışmanı Av.Fahri Biçer için sevenleri ve arkadaşları sene-i devriyesinde Zeytinburnu İşadamları Derneğinde toplandı.

 • Afrin son durum haberleri-Afrin alındı mı PKK-PYD kaçıyor

  Afrin son durum haberleri-Afrin alındı mı PKK-PYD kaçıyor

  AFRİN'den gelen son dakika haberlere göre TSK birlikleri köyleri alarak ilerliyor. Zeytin Dalı harekatının 3. gününde TSK destekli ÖSO şu ana kadar 9 köyün denetimini ele geçirirken PKK/PYD kaçıyor. Afrin'e TSK birlikleri cumartesi günü saat 11.05'te harekat başlatmıştı. Afrin operasyonunda amaç 30 km derinliğe girip güvenli bölge oluşturmak. İşte Zeytin Dalı operasyonunda son durum;

 • Kilisli ZİRVE KÜNEFE Zeytinburnu Telsiz’de açıldı

  Kilisli ZİRVE KÜNEFE Zeytinburnu Telsiz’de açıldı

  Hatay ve Kilis’in en meşhur tatlısı KÜNEFE ‘Sizleri tatlı bir ziyafete bekliyoruz’ sloganıyla Zirve farkıyla Zeytinburnu Telsiz Mahallesinde tatlı severlerin hizmetine sunuldu.

 • Öğrenciler Karnelerini Aldı, Yarıyıl Tatili Başladı!

  Öğrenciler Karnelerini Aldı, Yarıyıl Tatili Başladı!

  18 milyon öğrenci, karnelerini alarak yarıyıl tatiline çıktı. Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, "Ödev yok. Ödev kesinlikle vermiyoruz. Genelgeyi de gönderdik." dedi.

 • İstanbul'un imar yönetmeliği değişti

  İstanbul'un imar yönetmeliği değişti

  Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın hazırladığı "Planlı Alanlar Yönetmeliği" doğrultusunda düzenlenen yeni İstanbul İmar Yönetmeliği, İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi'nde kabul edildi.

 • Zeytinburnu’nun ilk özel Kentsel Dönüşümü LİVZA ön talep topluyor

  Zeytinburnu’nun ilk özel Kentsel Dönüşümü LİVZA ön talep topluyor

  İstanbul Avrupa yakası konut projelerinden biri olarak TESA Yapı imzasıyla hayata geçirilen LİVZA Zeytinburnu projesinde ön talep toplama dönemi başladı.65 milyon TL yatırımla İstanbul Zeytinburnu bölgesinde kentsel dönüşüm projesi olarak yükselecek olan Livza Zeytinburnu 101 daireden oluşacak.

 • Maketten satışta 'bina tamamlama sigortası' devrede

  Maketten satışta 'bina tamamlama sigortası' devrede

  Gümrük ve Ticaret Bakanlığı maketten konut satışlarında yaşanabilecek mağduriyetleri önlemek üzere bina tamamlama sigortası poliçesini uygulamaya başladı.

 • 'Başkanlık bitecek fakat fotoğrafa olan aşkım bitmeyecek'

  'Başkanlık bitecek fakat fotoğrafa olan aşkım bitmeyecek'

  56 yerli ve yabancı, usta ve genç fotoğrafçının çalışmalarının yer aldığı festivalde ayrıca sanatçı konuşmaları, portfolyo değerlendirmeleri, paneller, seminerler, slayt gösterileri, rehberli sergi turları, belgesel film gösterimleri ve atölyeler olacak

 • Hülya Avşar yıllar önce Zeytinburnu'nda böyle vurulmuş

  Hülya Avşar yıllar önce Zeytinburnu'nda böyle vurulmuş

  Usta gazeteci Tahir Yaman, Hülya Avşar'ın sinemaya ilk girdiği yıllarda Kadir İnanır'la başrolünü paylaştığı filmde, yanlışlıkla vurulup hastaneye kaldırıldığı olayı yıllar sonra anlattı.

 • Cemal Aydar’ın Baba Acısı..

  Cemal Aydar’ın Baba Acısı..

  CHP Zeytinburnu Meclis Üyesi Cemal Aydar Ağabeyimizin Muhterem Babası Hacı Ekrem Aydar büyüğümüz Hak'ka yürüdü.

kullan
ÖNE ÇIKAN HABERLER

Sitemizi Nasıl buldunuz?

46.3%

8.3%

8.5%

6.1%

30.8%

kullan
HAVADURUMU
Namaz Vakitleri
kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan