Erbakan Vakfı,  İHH Zeytinburnu şubesiyle birlikte Kudüs Müslümanların onurudur Yürüyüşünü gerçekleştirdi. Programa Erbakan Vakfı Genel Başkan Yardımcısı Zafer Emanetoğlu,İstanbul il yöneticisi Mustafa Dönmez, Zeytinburnu Şube Başkanı Onur Dolar, İHH Zeytinburnu Şube Başkanı Murat Uluocak Ve yüzlerce kişi katıldı. 15 Temmuz meydanından başlayan yürüyüş 58.Bulvar Caddesi boyunca devam etti ve istasyon meydanında basın açıklamasıyla sona erdi. İstanbul'un çeşitli ilçelerinden gelen onlarca İHH Gönüllüsü motorcular Kudüs yürüyüşene hem destek verdi hem de renk kattılar.

Yürüyüşün ardından Erbakan Vakfı Genel Başkan Yardımcısı Zafer Emanetoğlu kısa bir açıklama yaptı. Mescid-i Aksa’nin şehri Kudüs; Rabbimizin mübarek kıldığı belde. Son bir asırdır zulmün, gözyaşının ve işgalin en şiddetlisinin yaşandığı aziz şehir. Osmanlı idaresinde Adaletin, önce İngilizlerin sonra Siyonist İsrail’in işgali altında zulmün hüküm sürdüğü kadim kent. Her sabah yeni bir cinayetle uyanan, her gününü ızdırap içinde geçiren, Siyonist isgalin pençesindeki Mirac’ın merkezi. Siyonist zulüm bu sefer Mescid-i Aksa’nın içerisinde gösterdi kendisini. Tam 3 fidan, 3 gencecik insan bu mübarek mabedin içinde kurşunların hedefi oldu. Daha önce binlerce kardeşlerinin hedef olduğu gibi. Gözlerini, kalplerini, ruhlarını kan bürümüş Siyonist İsrail askerleri tarafından onlarca kurşun sıkıldı bedenlerine. Ve sonra Siyonist İsrail, Mescid-i Aksa’nın kapılarını kapattı. 50 yıl sonra bir kez daha Cuma namazının kılınmasını yasakladı. Haydi bir kez daha feryat edelim hep beraber, bir kez daha haykıralım Kahrolsun İsrail ! diye, bir kez daha lanet okuyalım dünya Siyonizmine dedi.

Emanetoğlu sözlerini şöyle sürdürdü. Bütün bu yaptıklarımız Siyonist İsrail’i durdurmayacak, işgalin sona ermesi için yeterli olmayacak, Aksa’yı ve onun aziz bekçileri Filistinli mazlum kardeşlerimizi kurtarmayacaktır. Bu yaptıklarımızla yeni cinayetlerin önüne geçilemeyecek, Kudüs yeniden bizim olmayacaktır. Biz elbette ki haykırmaya, Kahrolsun İsrail! demeye ve lanet okumaya devam edeceğiz, biz elbette ki meydanları doldurup sesimizi yükseltmeye bu zulme razı olmadığımızı göstermeye devam edeceğiz, biz elbette ki kol kola girip Filistinli kardeşlerimize yalnız olmadıklarını hissettirmeye devam edeceğiz. Kendi batıl anlayışları ve inançlarının peşinden kendi hedeflerine ulaşmak için insanlık dışı her faaliyeti gerçekleştiren İsrail’e karşı, Hak ve adalet üzere fakat guçlu ve caydırıcı bir duruş sergilenmelidir. Bizler Erbakan Vakfı mensubu Milli Görüşçüler olarak, Kudüs ve Mescid-i Aksa’yı Türkiye’nin ve İslam Alemi’nin gündemine taşıyan ve kalbi her daim bu kutsal belde ile birlikte atan merhum Liderimiz Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın yolunda yürümeye devam ediyoruz. Kudüs ve Mescid-i Aksa’yı vazgeçilemez davamız olarak görüyoruz. Siyonist İsrail’in barbarlıklarına kimse dur diyemeyecekse, bizler birgün mutlaka bu vazifeyi yerine getireceğiz kararlılığı ile mücadelemize devam ediyoruz. Eyy İsrail ! Bir gün akıttığın mazlumların kanında boğulacaksın… sözünü dilimizle değil kalbimizle haykırıyoruz dedi.

Erbakan Vakfı Zeytinburnu Şubesi bu kez İHH Zeytinburnu şubesiyle birlikte Kudüs yürüyüşü Abdullah Süratlı Hoca efendinin duasıyla sona erdi

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL