• Zeytinburnu Belediye Başkanlığı Sınav İlanı
  • CHP ilçe örgütü Kadınlar Gününü kutladı
  • Zeytinburnu Belediye Meclisinde yetki tartışması
  • Bilgi Evleri 14. Geleneksel Kitap Okuma Yarışması Başladı
  • Zeytinburnu Meclisi’nin gündemi ‘Asbest’
SICAK HABER
Karakter Boyutu :

Tasvir-i Mimari Seçkiler Sergisi Sanatseverlerin Beğenisine Sunuldu

Fotoğraf, hat, tezhip, minyatür, resim ve çini gibi birçok sanat dalının buluştuğu "Tasvir-i Mimari" Seçkiler Sergisi sanatseverlerin beğenisine sunuldu.
16 Aralık 2017 Cumartesi 08:19

Fotoğraf, hat, tezhip, minyatür, resim ve çini gibi birçok sanat dalının buluştuğu "Tasvir-i Mimari" Seçkiler Sergisi sanatseverlerin beğenisine sunuldu. 18 sanatçıdan 45 eserin yer aldığı sergi vatandaşların beğenisi kazandı. Fotoğraf, hat, tezhip, minyatür, resim ve çini gibi birçok alanı buluşturan Galeri Kalem Güzeli Koleksiyonu'ndan oluşturulan "Tasvir-i Mimari" Seçkiler Sergisi sanatseverlerin beğenisine sunuldu. Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezi'nde gerçekleşen serginin açılışına Zeytinburnu Belediyesi Başkan Yardımcısı Erdem Zekeriya İskenderoğlu, Yüksek Mimarlar İbrahim Hakkı Yiğit ve Ahmet Yılmaz ile çok sayıda sanatsever katıldı. Törende serginin açılış kurdelesi kesilirken sonrasında sergide yer alan eserler vatandaşlara tanıtıldı. Küratörlüğünü Mehmet Lütfi Şen'in yaptığı sergide 18 sanatçıdan 45 eser yer aldı. Sanatseverlerin dikkatle incelediği eserlerden oluşan sergi 5 Ocak 2018 tarihine vatandaşların kadar ziyaretine açık olacak.

"Vatandaşlarımız sergilerimizi ilgiyle takip ediyorlar"

Zeytinburnu'nda sanata ve sanatçıya büyük önem verildiği ve sanatsal çalışmaların desteklendiğine dikkat çeken Zeytinburnu Belediyesi Başkan Yardımcısı Erdem Zekeriya İskenderoğlu, "Düzenlediğimiz sergilerde sergilerimizin çeşitliliği açısından hemen hemen her sanat dalına yer vermeye gayret ediyoruz. Bu ayki sergimiz de Tasvir-i Mimari dediğimiz İbrahim Hakkı Yiğit ve Ahmet Yılmaz mimar kardeşlerimizin koleksiyonundaki eserleri sergiledik. Gerçekten çok çok değerli sanatçılarımızın çok değerli eserleri var. Vatandaşlarımız sergilerimizi ilgiyle takip ediyorlar bu da kaliteli sergi yapmamızın bir sonucu diye düşünüyoruz. Buradaki eserler gerçekten çok kıymetli birçok sanatçımızın eserleri sergileniyor" ifadelerini kullandı.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİPaylaşmak Güzeldir!
Facebook'ta Paylaş


Twitter'da Paylaş

Bu Habere Sende Yorum Yaz..
Yükleniyor...
Sen de görüşünü belirt!
  • Yorumlar0
  • Onay Bekleyenler0

DİĞER HABERLER

kullan
ÖNE ÇIKAN HABERLER

Sitemizi Nasıl buldunuz?

46.1%

8.3%

8.6%

6%

31%

kullan
HAVADURUMU
Namaz Vakitleri
kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan