Afganistan Türkleri Uluslararası sosyal, kültür ve yardımlaşma Derneğinin olağanüstü genel kurulunu yaptı. Genel Kurulda Musa Kurt ve Yashar Yıldız yarıştı. En çok oyu alan Yashar Yıldız Derneğin yeni genel başkanı oldu. Kongrenin sonunda Yashar yıldız bir selamla konuşması yaptı.

Rahman ve Rahim Olan Allah’ın Adıyla, Sözlerime, muhabbetle, samimiyetle, hürmetle ve kucaklar dolu sevgi ve saygıyla özellikle şükranlarla başlamak istiyorum. Derneğimizin bünyesinde 10.12.2017 tarihinde pazar gününde, Musa Kurt ağabeyimizle girmiş olduğumuz tatlı bir mücadele neticesinde yüce milletimizin takdiriyle Uluslararası Afganistan Türkleri Derneğinin başkanlığına ben ve yönetimim uygun görülerek seçildik.

Bu kazanç milletimizin, derneğimizin ve hepimizindir. Birlikte, emin adımlarla hep beraber milletimizin kalkınmasına ve bu vesileyle büyümesine refah ve huzur dolu yarınlara el ele, gönül gönüle yürüyeceğimizin teminatını yapmış olduğumuz fedakârlıklarımız ve bundan sonra vereceğimiz hizmetlerimizle ispatlamaya çalışacağız inşallah...
Milletimizin leyhine tamam olacak kararların alınması için ve onların hak ve adalet karşısında savunmak için uğraşacağıma tüm samimiyetimle söylemek istiyorum.

Sivil Toplum Kuruluşu olarak hizmete talip olduğumuz bu davada derneğimizi hiç bir siyasi gücün ve etkenin etkisi altında bırakmadan halka hizmet etmeyi amaç bilerek riza-i ilahi için çalışacağımıza bir kez daha ifade etmek istiyorum. Tüm halklarımıza sahip çıkacağımız gibi, tüm büyüklerimizin duygu ve düşüncelerine de saygı gösterip onların ülkemiz için birer değer olduklarını asla unutmayacağız. Kültürümüzü, tarihimizi ve özümüzü yaşayıp yaşatmaya gayret gösterip tüm Afganistan halklarıyla eşit mesafede olmaya dikkat edeceğiz.

“Maksadımız ve amacımız gönülden hizmettir”, sloganı ile bu mukaddes yola baş koyduk rabim bizi utandırmasın.  Neticede, bu kutlu davada ben be yönetimimi uygun görüp bize oy veren, vermeyen tüm soydaşlarıma canı gönülden teşekkür eder, bu süreçte bizi yalnız bırakmayan manevi destekleriyle gücümüze güç katan bir çok ağabeylerime minnettarlığımı dile getirmek istiyorum. Sözlerime şu güzel deyimle bitirmek istiyorum, “Hepimiz Birimiz Birimiz Hepimiz dedi.

Afganistan Türkleri Uluslararası sosyal, kültür ve yardımlaşma Derneğinin yeni yönetimi:  Başkan: Yashar Yıldız, Abdulghafoor Abdulmomin, Mehmet Enver Aytaç, Abdulnasır Rahmani, Mehmet Rıza Türk, Kadir Uğur, Abdulhamit Özbek, Amir Halmurat, Muhammad Nurbegzade, Mehmet Azimet, Arif Haydari, Fazıl Şahin, Naoibullah Amani, Turan Atik, Halit Arzupınar, Baz Mehmet Akın, Halil Atabay, Fazıl Ahmet Sönmez, Ramazan Özbek, Resul Özbek

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL