• Zeytinburnu Belediye Başkanlığı Sınav İlanı
  • CHP ilçe örgütü Kadınlar Gününü kutladı
  • Zeytinburnu Belediye Meclisinde yetki tartışması
  • Bilgi Evleri 14. Geleneksel Kitap Okuma Yarışması Başladı
  • Zeytinburnu Meclisi’nin gündemi ‘Asbest’
SICAK HABER
Karakter Boyutu :

Bilge Nesil Kahvaltıda Buluştu

Zeytinburnu Bilgi Evleri, Bilge Nesil Üyeleri ve aileleriyle birlikte İstanbul Büyükşehir Belediyesi 1453 Çırpıcı Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen kahvaltıda bir araya geldi.

10 Aralık 2017 Pazar 11:44

Her yıl geleneksel olarak gerçekleştirilen Bilge Nesil Kahvaltı Buluşması bu yıl da renkli ve eğlenceli görüntülere sahne oldu. Bilge Nesil üyeleri ve velilerinden oluşan 815 davetlinin katıldığı kahvaltıya mezun olmuş eski üyelerin yanı sıra Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın da katıldı. Bilgi Evi sanat atölyelerinde eğitim gören öğrencilerin sevilen şarkı ve şiirleri seslendirdiği programda ayrıca gerçekleştirilen çekiliş ile 10 şanslı öğrenciye hediye verildi.

Bilgi Evlerine olan ilgilerinden dolayı üyelere ve ailelerine teşekkür eden Başkan Aydın, “Bu güzel evlatlarımız vakitlerini evlerinde ve okullarında geçirdikten sonra üçüncü bir mekân ve sokağa alternatif olarak kalan vakitlerini Bilgi Evleri’nde geçirsinler istedik. Ve orada gençlerimizin bilgiye ulaşması daha da önemlisi yeni insanlarla tanışması, sosyalleşmesi, kendine bir şeyler katmasına imkan tanıması adına Bilgi Evlerimizi kurduk. Bilgi Evlerimizin de lokomotifi olan, 60 bini aşkın üyemiz arasından seçilen ve sayıları bu yıl 697'ye ulaşan Bilge Nesillerdir. Sizler öncüsünüz, inşallah ömür boyu öncü olmaya devam edeceksiniz. Bizim moral kaynağımızsınız, gelecekle ilgili umudumuzsunuz. Geleceğe bakışımız ve geleceği şekillendirecek olan sizlersiniz. İyi ki varsınız. Rabbim sizleri yetiştiren, büyüten anne ve babalarınızdan razı olsun. Hem Bilgi Evleri’ndeki öğretmenlerinizden hem de okullardaki öğretmenlerinize de çok teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Geleneksel kahvaltı organizasyonu Başkan Murat Aydın ile çekilen hatıra fotoğraflarıyla sona erdi.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZELPaylaşmak Güzeldir!
Facebook'ta Paylaş


Twitter'da Paylaş

Bu Habere Sende Yorum Yaz..
Yükleniyor...
Sen de görüşünü belirt!
  • Yorumlar0
  • Onay Bekleyenler0

DİĞER HABERLER

kullan
ÖNE ÇIKAN HABERLER

Sitemizi Nasıl buldunuz?

46.1%

8.3%

8.5%

6%

31%

kullan
HAVADURUMU
Namaz Vakitleri
kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan