Zeytinburnu’nun bir önceki Dönem Esnaf ve Sanatlar Odası Başkanı Tacettin Akdağ’ın sunumunu yaptığı Nikâh merasimi Cafer-İ Sadık cami imamı okuduğu Kur'an-ı Kerim ve ardından yaptığı dua ile başladı. Zeytinburnu’nun sevilen ailelerinden Elmas ailesi muhteşem bir düğün ile oğulları Hamza'yı evlendirdi. İnşaat, Emlak, Otototiv ve Gıda sektöründe faaliyet gösteren Musa Elmas'ın oğlu, Murat Elmas'ın yeğeni Hamza Elmas Ehlibeyt dostlarına yakışır bir düğün merasimiyle dünya evine girdi.

Kalabalık bir konvoy halinde nikahın yapıldığı salona gelen gelin damat alkışlar arasında davetlileri selamladı. Bin aşkın seçkin davetlinin katıldığı ve yemekli yapılan nikah merasiminde adeta izdiham yaşandı. Kızlarını telli duvaklı bir şekilde gelin eden Melahat ve Turan Sola çiftinin mutlukları gözlerinden okunuyordu. Damadın babası Musa Elmas yaşanan izdihamda misafirlerinin mağdur olmaması için büyük çaba harcadı. Onlarca ek masa açılmasına rağmen davetliler yine salona sığmadı ve dışarıya taştı. Genç çiftler Zehra ve Hamza Gazetemizin mikrofonlarına duygularını aktardılar. Mutlulukları gözlerinden okunana çiftler bu çok özel günümüzde bizlerini yalnız bırakmayan tüm davetlilere şükranlarımız sunuyoruz dediler.

Damadın Annesi Meral ve babası Musa Elmas ise şunları söyledi: "Oğlumuz Hamza'nın Mürüvetini görmek çok güzel. Rabbim bütün anne ve babalara çocuklarının mürüvetini göstersin. Zeytinburnu’nda büyük bir mekan aradık. 500 veya 600 kişi ağırlayabileceğini ifade eden Çağteks ile anlaştık. Ancak bugün burada bizim verdiğimiz davetiyeden daha çok sayıda sevenimiz, dostumuz arkadaşımız bizi yalnız bırakmamak adına mutlu günümüzde yanımızda oldular.

Kendilerine çok teşekkür ediyoruz. Ancak çok sayıda dostumuza oturacak yer bulamadığımız için de hem kendi ailem hem de gelinimin ailesi adına çok üzüldüm. Sizin aracılığınız ile hepsinden bizim elimizden olmayan bu eksiklik için özür dilemek isterim. Her iki ailenin mutluğuna ortak olan akraba, arkadaş, komşu ve dostlarımıza bir kez daha gazeteniz aracılığı ile teşekkür ederim" dedi.

Zeytinburnu Belediye başkan Yardımcısı Mehmet Zafer Alsaç'ın kıydığı Nikâhın şahitliklerini Ahmet Fuat Bodur ve Sümer Mahalle Muhtarı Akın Coşkun yaptı. Kıyılan nikah akdinin ardından Başkan Yardımcısı Zafer Alsac evlilik cüzdanın geline hanıma takdim etti. Hem Başkan Yardımcısı Alsac, hem de nikah şahitleri genç çiftleri tebrik ederek mutluluklar dilediler. Nikahın ardından takı merasime geçildi. Önce çiftlerinin aileleri takılarını taktılar, ardından uzun bir takı kuyruğu oluştu ve tüm misafirler genç çiftlere hediyelerini takdim ettiler.

Zehra ve Hamza çiftini bu çok özel günlerinde, Zeytinburnu Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Zafer Alsaç, CHP Zeytinburnu Belediye Meclis üyesi ve grup başkan vekili Hasan Hüseyin Üsküdar, İşadamı Fuat Bodur, Sümer Mahalle muhtarı Akın Coşkun, Zeytinburnu Eski Esnaf Odası başkanı Tacettin Akdağ, MHP İl Başkan Yrd. Metin Yazar, MHP eski Zeytinburnu ilçe başkanı Av. Fethi Ahmet Alpaslan, Cafer-İ Sadık cami Dernek Başkan Yrd. Müetahhit Saffet Turgut, CHP ilçe Örgütünden Bülent Kara, İş adamı Ahmet Uluocak, İçerde dizisinin minik lakaplı oyuncusu, Zeytinburnu Haber Gazetesi ve İstanbul Times gazetesi Yöneticileri, Fetih Cafe’nin sahibi Murat bahar ve çok sayıda eş dost ve akraba katıldı.

Zeytinburnu eski meclis üyesi, ilçemizin çok önemli değerlerinden bir olan deneyimli bir siyasetçi, Cafer-İ Sadık cami Dernek Başkanı Mehmet Tahan uzun bir süredir rahatsızlığından dolayı hastanede tedavi görüyor. Yiyenlerinin düğününe rahatsızlığından dolayı katılamayan Mehmet Tahan bir telgraf göndererek hem misafirleri selamladı hem de genç çiftlere mutluluklar diledi.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL