Kadın Meclisi kendi aralarında birçok komisyon oluşturarak ilçemizdeki eğitim sorunlarına el atmaya başladılar. Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın’ın her daim destek verdiği Kadınlar işe 15 Temmuz meydanın bir kermes düzenleyerek başladılar. Bu kermesten elde edilen gelirler çalışan ev hanımların çocuklarına yönelik bir anaokulu açıldı. Ardından özel bir üniversite ile işbirliği yapılarak Kazım Özalp Ortaokulu’na engelli çocuklara yönelik özel eğitim sınıfı yaptırıldı.

Kazım Özalp Ortaokulu’na Özel Eğitim Sınıfı yapılması için yaklaşık bir ay önce başlayan bu çalışmalar Dünya Engelliler Günü haftasında tamamlandı. Okulun Giriş katına engelli çocuklara yönelik çok özel bir sınıf yapıldı. Okul Müdürü Nazan Özpolat’ın gözetimi ve denetiminde yapılan sınıf Engelliler haftasında eğitime açıldı.

Açılışa Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın ve yardımcısı Gönül Demirel ve İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Sevim Avcı, Kent Konseyi Kadın meclisi Başkanı Gülmen Güven ve ekibi, destek veren üniversitenin temsilcileri, Kazım Özalp İlkokulu Müdürü Nazan Özpolat, Özel Eğitim Sınıfı öğretmenleri ve öğrencileri iştirak ettiler.

Açılışta kısa bir konuşma yapan Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın eğitim alanında ilçemize yaptıkları katkılardan dolayı Kent Konseyi Kadınlar Meclisine ve Başkan Gülmen Güven’e teşekkür etti. Engelli Ailelerin her daim yanında olan ve İstanbul’da ilk kez Türkiye’ye örnek proje olan AKDEM’i kuran Başkan Aydın yeni sınıfın hayır olmasını temennisinde bulundu.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL-MEHMET ALPAY