Emniyet müdürü Cenk Özmen son bir yılda ilçemiz genelinde yürütülen operasyonlara dair istatistikleri paylaştı. İstatistiklerden en çok göre çarpan son bir yılda mala karşı işlenilen suçlardaki % 20 artış. Emniyet Müdürü Cenk Özmen bu istatistik canımızı en çok sıkan dedi ve ekledi buna karşı gereken önlemleri alacağız dedi. Bunun dışında Zeytinburnu emniyetinin yaptığı başarılı operasyonlar bütün suçlarda ciddi manada azalma var. Özellikle uyuşturucu ile mücadelede yürütülen başarılı çalışmalar sonucunda geçen yıl 307 kişi yakalanırken bu yıl 718 kişi yakalanmış ve haklarında işlem yapılmış ve 84’ü tutuklanmıştır dedi.

Emniyet Müdürü Cenk Özmen kaçak sigarayla mücadele konusunda çok hassa olduklarının buradan gelen paranın doğrudan terör örgütlerine gittiğini ve bunları kullananlarında bunun ilmeleri gerektiğinin özellikle altını çizdi. Son bir yılda ilçemizde en çok göze çarpan sabit ve hareketli olarak sıklıkla yürütülen uygulamalar bu asayiş uygulamaların devam edeceğini belirten Özmen, 190 Bin şahıs bu uygulamalarda sorgulanmış ve 2550 aranan şahıs yağlanmıştır dedi.

Emniyet Müdürü Cenk Özmen okul önlerinde Mobil timlerle sürekli denetim yaptıklarını belirterek bunun yanında ilçemizde günü birlik konaklama yapılan hiçbir yere de müsaade etmiyoruz bunlarla ilgili çevrenizde bu tarz er varsa mutlaka bize bildirin buraya giren çıkan belli olmadığı için buraları mühürlüyoruz dedi.

Yabancılara yönelik çalışmalarında aralıksız devam ettiğini belirten Özmen 30 Binin üzerinde Suriyeliyi kayıt altına aldık. İlçemizde kaçak yollarla giren ve ikamet izini olmayan birçok yabancıyı da sınır dışı ettik. Yunus timlerinin sayısını artıyoruz ilçe genelinde denetimlerimizi daha sık hale getireceğiz dedi.

Zeytinburnu’nun başarılı emniyet müdürü Cenk Özmen sağlık kuruluşlarına panik butonun koyduklarını ve burada çıkan olaylara bu buton sayesinde en uzun 5 dakika içinde müdahale etkilerini, okullar için watsap grubu oluşturduklarını ve okul müdürlerinin buraya okullarla ilgili her türlü şikelerini ilettiklerini ve anında müdahale edildiğini bunun yanında İBB ile ortak çalışama yaprak surlarda ikamet eden şahısların toplanmamasını önlemek amacıyla yeni bir çalışama yaptıklarını belirtti. Emniyet Müdürü Özmen düğün ve asker uğurlamalarında silah kullanılmaması gerektiğini yaylada yaşamıyoruz bu konuda bize yardımcı olun silahlar atılmasın hayatlar kararmasın diyerek sözlerini tamamladı.
Zeytinburnu Kaymakamı Ali Taşkın Balaban 15 Temmuz sonrası emniyetimiz ciddi bir arınma aşamasına girdi, kadromuz ciddi manada azaldı. Bunların eksikliğini hissettirmemek için yoğun bir şekilde çalıştılar. Emniyet Müdürümüzün az önce verdiği kadromuz artacak müjdesi yeni dönemde mücadelemize daha hız verecek dedi.
Kaymakamımız en verimli toplantımız soru cevap şeklinde olacaktır dedi. Ve mikrofon vatandaşlara verildi. Ortak sorular, uyuşturucu, trafik, park ve asayiş sorunlarıydı. Kaymakam Ali Taşkın Balaban suçu işleten kadar o suçu işleyeninde sorumluluğu var yani siz talep edip uyuşturucu alırsanız biz yaklarız başkaları gelip satar kumarda böyle uyuşturucuda böyle dedi

Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın hem Kaymakama hem emniyet müdürüne çalışmalarından dolayı teşekkür etti. Emniyetimizin çok daha fazla çalışmasına ihtiyacınız var onlarda bunu fazlasıyla yapıyorlar. Biz onlara elimizden gelen desteği veriyoruz vermeye devam edeceğiz dedi. Aydınlatma konusunda çok şikâyet alıyoruz. Çözüm merkezine gelen bir numaralı sorun aydınlatma iki numaralı sorun kaldırım işgalleri. Bu aydınlatmalı belediyemiz çok güzel yapıyordu bizden alınıp özel verildi şikâyetler ciddi manada arttı buna rağmen bizim işimiz olmadığı halde elimizden geleni yapıyoruz dedi. 

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL