Zeytinburnu ilçe Müftüsü İsmail Gökmen, 06.02.2015 tarihinde Zeytinburnu ilçesinde göreve başlamıştı. 65 yaş itibariyle 5 Aralık 2017 tarihinde emekli, olarak görevi bıraktı. Doğum günüyle emekliye ayrıldığı günün aynı tarihe denk gelmesi ise İsmail Gökman Hocamız çok büyük bir tesadüf oldu.

Zeytinburnu Müftüsü İsmail Gökmen'in emekli olması nedeniyle Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, müftü adına Belgradkapı Zeytinburnu Belediye Sosyal Tesisleri'nde veda yemeği verdi. Veda yemeğine Zeytinburnu Kaymakamı Ali Taşkın Balaban ve Yazı İleri Müdürü Mustafa Yalçın, İstanbul İl Müftüsü Prof Dr. Hasan Kamil Yılmaz ve önceki dönem il Müftüsü Prof. Dr. Rahmi Yaran, Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, Zeytinburnu Emniyet Müdürü Cenk Özmen, Vaiz ve Hatip Prof. Dr. Kerim Buladı, Nüfus Müdürü Fidan Akyüz, Sağlık Müdürü Havva Kaplan Kılavuz, Tapu Müdürü Recep Selami Akyürek, İlçe Gıda- Tarım ve hayvancılık Müdürü Yasin Önder, Belediye Başkan Yardımcıları Mehmet Zafer Alsaç, Semih Demirci, Av. Saffet Öz, Gönül Demirel, Erdem Zekeriya İskenderoğlu, Feruz KutsaL, Kültür Müdürü Veli Koç, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Yeşilyurt ve ilçe eski müdürü Yakup Hayırlıoğlu, AK Parti Zeytinburnu İlçe Başkanı Bahattin Ünver, İl Müftülüğü Personeli adına Hac ve Umre Müdürü Bahri Bilişmek, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Yeşilyurt, Kâğıthane Müftüsü Mevlut Hatipoğlu, Fatih Sultanahmet Vakıf Üniversitesi Dekanı Prof. Dr.Ahmet Turan Aslan, Garnizon Komutanlığı Temsilcisi Zeytinburnu Askerlik Şube Başkanı Personel Albay Halil Akar, Mahalle Muhtarları ve Müftülük görevlileri katıldı.

Program, Teknik Oto Sanayi Çinili Cami Hafızı Beytullah Özden hocamızın okuduğu Kuran-ı Kerim tilavetiyle başladı. Sakarya'da Belediyeler Birliği toplantısına katılacak olan Belediye Başkanı Murat Aydın, Müftümüze iki yıldır ilçemizde yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür etti ve kendisine emeklilik hayatında sağlıklı ve uzun bir ömür diledi. Belediye Başkanı Murat Aydın, veda yemeğinin sonunda Müftümüz İsmail Gökmen’e bir tablo hediye etti.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-MEHMET ALPAY