Erbakan Vakfı Zeytinburnu Şubesi Onur Dolar Başkanlığında ilçemizde yaptığı faaliyetler adından sıkça söz ettirmeye devam ediyor. Sadece son birkaç ay içeresinde birçok faaliyete imza atan Erbakan Vakfı bu kez Hz. Muhammed’in (SAV) dünyaya teşrilerinin yıl dönümü olan Mevlit Kandili dolayısıyla 58.Bulvar Caddesinde 5000 Kişiye etli pilav ikramında bulundu. Abdullah Süratlı Hoca efendinin duasıyla başlayan ikramı Zeytinburnu Halkı büyük ilgi gösterdi.

Erbakan Vakfı Zeytinburnu Şube Başkanı Onur Dolar, en son toplantımızda yönetim kurulu arkadaşlarıyla böyle özel bir haftada ikramda bulunma kararı aldık. Önce büyük bir düve satın aldık. Dualarla bunu kestik ve etinin halkımıza ikram ettik dedi. Başkan Dolar konuşmasını şöyle sürdürdü. Âlemlere rahmet olarak gönderilerin getirmiş olduğu kitabı Kuran-ı Kerim’e ve sünnetine uyduğumuz zaman iki cihan saadetine ulaşacağımız canlarımız yoluna feda olan kutlu nebi peygamber efendimiz S.A.V doğum günü hürmetine halkımıza 5000 Adet etli pilav ikramında bulunmaktan mutluluk duymaktayız. Biz Erbakan Vakfı mensupları Pr. Dr. Necmettin Erbakan hocamızın 45 Yıl önce milli görüş hareketini başlatırken vurguladığı önce ahlak ve maneviyat parolası ile yola çıkmış bir topluluğuz bu ilke ile yolumuz peygamberlerin yoludur. Genel Başkanımız Dr. Muhammet Ali Fatih ERBAKAN Bey bazı konuşmalarında peygamberlerin hayatını tarif ederler. Peygamberlerin hayatının %20’lik kısmını kişisel ibadetler olan namaz, oruç, zekat, hac, zikir, Kuran okumak gibi ibadetler oluşturur derdi. Geri kalan %80’lik kısmını adil düzeni kurmak haksız paylaşımı ortadan kaldırmak faizsiz ekonomik düzeni kurmak derdi. Örnek olarak ; İbrahim A.S nemrut ile bana namaz kılacak bir yer ver mücadelesi yapmadı. Musa A.S firavun ile bana zikir çekecek yer ver mücadelesi yapmadı.

Aynı şekilde peygamber Efendimiz S.A.V Hazretleri o zamanın müşrikleri ebu cehil, Ebu leheb’le kabe de hac etme kurban kesme mücadelesi yapmadı. Eğer mücadele bu olsaydı o zaman ki müşrikler efendimiz S.A.V Hazretlerine hay hay buyur sana namaz kılma yeri günde istersen 50 vakit namaz kıl buyur sana kurban kesme yeri develer senin istediğin kadar kurban kes oruç senede bir değil istersen 12 ay oruç tut hac zaten kebeyi tavaf ediyorlar buyurun sizde edin derlerdi. Peki kıyamet ne zaman koptu peygamber efendimiz S.A.V ben bütün bu ibadetler ile birlikte sizin batıl düzeninizi yıkacak Allah C.C istemiş olduğu adil düzeni faizsiz ekonomik düzeni getireceğim dediğinde koptu. Kendisine yapılan bütün dünyevi teklifleri kabul etmeyerek ‘’Bir Elime ay bir elime güneşi verseniz ben davamdan dönmem’’ kararlılığını gösterdiğinde koptu. Bizler Erbakan Vakfı Mensupları Peygamberleri yolu olan adil düzeni ve faizsiz ekonomik düzeni kurarak yeryüzünde akan mazlum kanına son vermek haklıya hakettiğini vermektir. Tıpkı ecdadımızın yaptığı gibi bu yüzden sloganımız yeniden Büyük TÜRKİYE ve Büyük TÜRKİYE öncülüğünde yeni bir dünya kurmaktır.

Bizler ERBAKAN Vakfı Zeytinburnu ilçesi olarak bu doğrultuda ilçemizde İslam’ı şuurlanma nimetlerin farkındalığı efsane ol adım at iz bırak başlıklı konferanslar düzenliyoruz. Bu konferanslarımızla binlerce genç kardeşimize ulaştık. Konferanslarımızda kardeşlerimize nimetlerin farkındalığı ile Afrika gibi sömürülmüş kaynakların elinden alınmış kardeşlerimizin zor durumları gösterilerek bulunduğumuz nimetlere şükür artmasını ve bu kardeşlerimizin bu durumdan kurtuluşunun bizlerin yapacağı anlatıldı. Efsane Ol Konferansları ile ERBAKAN hocamızın akademik ve sanayici üretken kişiliği örnek gösterilerek üretmeyen toplumun kalkınamayacağı bu yüzden her kardeşimizin üreten bir birey haline gelmesi için gayet etmesi gerektiği anlatıldı.

İslam’ı şuurlanma ile 5600 Yıllık Muhrap olan dünya Siyonizmin tanımı yapılarak kurtuluşun İslam’ı şuurlanma ile Allah’ın ipine sımsıkı sarılmanın gerekli olduğu anlatıldı. Yine ilçemiz 2 lisede görsel olarak kardeşlerimizin çok seveceği şadırvan ile birlikte mescitler yaptırdık, yapmaya devam edeceğiz. İlçemizde bağımlılık ile mücadele programımı çerçevesinde konferanslar yaptık. Halkımıza uyuşturucu ve sanal bağımlılık gibi kötülükleri teknik ve manevi olarak uzman ekiplerle anlatım yapıp bir uyanışa vesile olduk. İlçemizde şehitler gecesi programı düzenleyerek geniş katılımlı program gerçekleştirdik. Kardeşlerimizde şehitlik gibi yüce bir makamın önemini değerini anlamak için gayet ettik. Sosyal Faaliyetlerimiz Devam etmekte geçen sene 5000 bu sene 10000 Kişilik Aşure dağıttık. Bugünde 5000 Kişilik Etli Pilav ikramında bulunuyoruz. Bu duygu ve düşünceler ile halkımızın mevlit kandilini tekrar en kalbi duygular ile kutlar etli pilav programımızda emeği ve katkısı olan herkese sonsuz teşekkür ederim. İkramlarımızı yiyenlere şifa olmasını Cenab-ı Allahtan dilerim. Cenab-ı hepimizden razı olsun dedi.

Erbakan Vakfı İl Başkan Yardımcısı Mustafa Dönmez,  Peygamberimiz Hz. Muhammed’in (S.A.V) alemlere rahmet olarak gönderildiği, o mübarek gecenin yıl dönümü. Peygamber Efendimizin doğumu, insanlık tarihinin en önemli ve en şerefli olayıdır. Peygamber Efendimizin doğumu karanlıkları aydınlığa çevirirken, insanlığa rahmet ve güzellikler sunmuştur. Peygamberimizin doğduğu bu mübarek gecenin tüm insanlığa sevgi, barış ve huzur getirmesini, Peygamberimizi daha iyi tanımamıza vesile olmasını Allah’tan niyaz ediyor ve tüm İslam Alemi’nin Mevlit Kandil’ini kutluyorum. Bizlerde Erbakan Vakfı Zeytinburnu Şubesi olarak 5000 Kişiyi etli pilav ikramında bulunduk dedi.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL