Öncelikle sizi tanıyabilir miyiz?

1952 yılında Kırklareli ili Vize ilçesine bağlı Evrencik Köyünde doğdum. Ailem 1958 yılında geçim sıkıntısı ve annemin hastalığı sebebiyle Zeytinburnu’na göç etti. Çocukluk ve gençlik yıllarım Zeytinburnu’nda geçti. İlkokulu Yeşiltepe İlkokulu’nda, ortaokul ve liseyi İhsan Mermerci ortaokul ve lisesinde okudum. 1972 yılında Mimar Sinan Üniversitesi’ne girdim.  1976 yılında “Tekstil Desinatörü” olarak mezun oldum. 1981-2001 yılları arasında Zeytinburnu’nda tekstil sektöründe çalıştım. 1987 yılında Avcılara taşındım. 2001 yılında sağlık sorunlarım nedeniyle iş hayatım sona erdi. Yaklaşık beş yıl önce kitap yazmaya başladım. Şu an Avcılar’da oturuyorum, iki kız ve bir erkek çocuğum var.

Zeytinburnu sizin için ne ifade ediyor.

Ben bir ZEYTİNBURNU sevdalısıyım, öyle olmasaydı bu kitaplar yazılmazdı zaten. Çocukluğum, gençliğim ve iş hayatım, yani hayatımın en güzel yılları Zeytinburnu’nda  geçti. Zeytinburnu deyince benim aklıma ilk gelen mutluluk. Damları akan gecekonduları, çamurlu sokakları, kışın kömür kokan havası bile bana güzel gelirdi. O yıllarda ZEYTİNBURNU varoşların en güzeli ve mutlu insanların diyarıydı.

Bize kitaplarınızdan bahseder misiniz?

İlk kitabım “BİR EVRENCİK MASALI” nın konusu doğduğum köyde geçmektedir. Bir aşkın çevresinde gelişen olayların anlatıldığı bu öykü, roman kahramanlarının Zeytinburnu’na göçüyle sona eriyor. İkinci kitabım, “UMUDUN KANATLARINDA” ise ilk kitabımın devamı olup, aynı ailenin göçten sonra şehirde kalıcı olabilme çabalarını anlatıyor. Bu kitabımda da bir gecekondu mahallesinin yaşam tarzı, umutları, sevinçleri, üzüntüleri ve aşkları konu ile harmanlanıp sunuluyor.

Edebiyat, sizin için ne anlama geliyor?

Kimse “Bir kenarda dursun,” diye bir şeyler yazmaz. Amaç onu okurlarla buluşturmaktır. Edebiyat duygularımız okurlarla paylaşmanın en güzel yoludur.

Yazmak nasıl bir olay, Yazarın başarısı nasıl ölçülmeli?

Yazmak benim için; bazen geçmişle bir hesaplaşma, bazen bir rüyanın gerçekleşmesi, bazen de bir bilinmezin içinde sürüklenmektir. Okuyucunun konudan kopmadan ve bir sonraki sayfayı merak ederek okumasını yazarın başarısı olarak görürüm. Yazdıklarım bazen dağınık görünse de; kendi içinde bir uyum ve frekans birlikteliği vardır.

Bundan sonraki kitaplarınız aynı tarzda mı devam edecek, yoksa başka tür projeler gerçekleştirmeyi düşünüyor musunuz?

Tarz olayını değiştirmek pek mümkün değil,ama konularda değişiklik mutlaka olacaktır. İlerki günlerde bir polisiye roman denemek istiyorum.

Kendinizi tam anlamıyla bir yazar, bir edebiyatçı olarak görüyor musunuz?
Bu konuda, “evet veya hayır” demek için çok erken. Buna okurlarım karar verecek.

Bir romanınızın ortaya çıkması ne kadar sürüyor?

Yazdığım iki kitapta iki yılda ortaya çıktı. İki yıl benim için ideal bir süre. Bundan daha kısa sürede kitap yayımlamanın önceki kitabıma haksızlık olacağını düşünüyorum.

Sizi en çok etkileyen yazarlar ve şairler kimlerdir?

Yabancı yazarlardan, Gabriel Garcia Marquez, John Steinbeck,  Türk yazarlardan, Kemal Tahir, Orhan Pamuk ve Ahmet Ümit en çok etkilendiğim yazarlardır.

Bu kitaptan sonra yeni kitap çalışmaları var mı?

Şu anda üzerinde çalıştığım iki proje mevcut. Ve onlarla ilgili çalışmalarım devam ediyor.

Okurlarınıza ne söylemek istersiniz?

Dağarcığımda yazacak daha çok şeyim var, ama uzun süreli planlar yapan biri değilim. Edebiyata ki geleceğimi benden çok okurlarım belirleyecektir.

Tüm okurlarıma sevgilerimi ve selamlarımı gönderiyorum.