İlçemiz amatör spor kulüplerinden Eroğluspor Kulübü her yıl geleneksel hale getirdiği Mevlid Kandili programını bu yılda yineledi. Eroğluspor Kulübü, Kazlıçeşme Kültür Merkezi Akdeniz Fuaye Salonu’nda düzenlediği Kandil Programına, Zeytinburnu Müftüsü İsmail Gökmen, Zeytinburnu Amatör Kulüpler Birliği Başkanı ve Eroğluspor Kulübü Onursal Başkanı Şenol Yurtseven,  Eroğluspor Kulüp Başkanı Fatih Çakırca, Saadet Partisi İl Yöneticisi Şükrü İpek, Saadet Partisi İlçe Başkanı Kemal Yılmaz, İlçe Yöneticileri, 3.Dönem Belediye Başkanı Dr. Adil Emecan, CHP Meclis Üyesi Satı Oral, Anadolu Gençlik Zeytinburnu Şubesi yöneticileri ve Eroğlu Spor Camiası katıldı. Programın sunuculuğu Eroğluspor’un antrenörlerinden Burak Akgün Hoca yaptı.

Yüce ALLAH (CC)’nin insanlığa gönderdiği en son rahmet elçisi son ve en büyük peygamber Hz. Muhammed Mustafa ( sav ) doğumu nedeniyle düzenlenen gece Kuran Kerim tilaveti ile başladı. Amatör Kulüpler Birliği Başkanı Eroğluspor Kulübü Onursal Başkanı Şenol Yurtseven, Allah CC. Biz seni Alemlere Rahmet olarak gönderdik dediği Habibim dediği seni yaratmasaydım hiçbir şey yaratmazdım buyurduğu Hz. Muhammed Mustafa’nın doğum gecesi hepimize mübarek olsun dedi. Yurtseven konuşmasına şöyle devam etti. Mevlit kandiliniz mübarek olsun bu gün özel bir gün Habibinin Dünya’ya teşrif ettiği. Bu gün hürmetine Allah’u Teala hepimizi afetsin. Böyle güzel bir organizasyonu gerçekleştiren yöneticilerimize maddi ve manevi katkı veren herkese teşekkür ediyorum. Çok değerli arkadaşlarımın beni Onursal Başkan seçtiği kongrede konuştuğum gibi Eroğluspor Kayı boyu gibi akın akın büyüyecek inşallah ve önü alınamayacak. Bugün bunu Sizlerde görebiliyorsunuz. Bu 500 kişilik salona sığmadık bir bu kadar kişide geri dönmek zorunda kaldı. Altyapı çok önem veriyoruz. Güzel işlere imza atıyoruz. Hep diyorum ya Eroğlu spor bir amatör kulübün çok ötesinde burası bir ilim ve irfan yuvası. İşte bu gecenin sunuculuğunu yapan Burak Kardeşimizi kulübümüzde yetişti şimdi antrenörümüz aynı zamanda da Edebiyat hocası işte bizimde istediğimiz tam budur. Eroğluspor Mevlid Kandili Programı düzenleyen tek amatör kulübümüzdür inşallah bunların sayısı çoğalır dedi.

Mevlid ve Naat-ı Şerif-i Hacı Vehbi Cami imamı Yüksel Yılmaz, Seyyid Nizam Camii müezzini Şaban Kızılkaya, Merkezefendi Camii Müezzini Ali Sevgil hocalar okudu. Son olarak Zeytinburnu Müftüsü İsmail Gökmen Mevlid Kandilinin önemini anlatan bir konuşma yaptı. İslamiyet'in önemli özelliklerinden birinin doğruluk olduğunu belirten Zeytinburnu İlçe Müftüsü İsmail Gökmen ise, "Biz ne kadar doğruysak Peygamber Efendimizi o kadar seviyoruz. Emanet olmazsa olmaz şartlarından birisi. Emin olmak, güvenilir olmak. Bugün maalesef eşler birbirimize güvenmiyoruz, çocuklarımıza güvenmiyoruz. Çocuklarımız bize güvenmiyor. Komşularımızla birbirimize güvenmiyoruz. Millet olarak hiçbirimiz birbirimize güvenmiyoruz. Halbuki emin olmak, güvenilir olmak Müslüman'ın en asli özelliklerinden birisidir. Peygamberlerde olmazsa olmaz şartlardan birisidir" diye konuştu. Konuşmasının ardından Müftü Gökmen gecenin duasını yaptı.  Mevlid, Kuran tilaveti ve Duanın ardından Katılımcıların tamamına etli pilav, helva ve ayrandan oluşan ikramlar sunuldu ve Gül takdim edildi.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL