Sosyal medyada oldukça tepki gören ifadelerle ilgili Boşnak derneklerinden tepki yağmaya devam ediyor. Zeytinburnu Yıldız spor Kulübü ve Tüm Rumeliler Derneğinin  koordine ettiği basın açıklamasına Zeytinburnu Balkan Türkleri Derneği, Zeytinburnu Rumeli Köprülüler Derneği'nin müşterek Basın Açıklaması programına Ahde-Vefa Derneği, Türkiye Elazığlı İş Adamları Derneği , Irmak Spor, Eroğlu Spor, Telsiz Spor, Merkezefendi Spor ve Zeytinburnu Futbol Antrenörleri Derneği, Zeytinburnu 3. Dönem Belediye Başkanı Dr. Adil Emecan ve CHP Zeytinburnu Belediye Meclis Üyesi Satı Oral ve çok sayıda Zeytinburnulu'da katılarak ortak tepkiye destek verdiler. . Açıklamayı STK’lar adına Halim Şengül yaptı. İşte o Basın açıklaması.

"Boşnak kardeşlerimiz ile ilgili olarak yapılan aşağılayıcı, küçümseyici, Türk örf, ahlak ve gelenekleri ile bağdaşmayan, bu vasıflardan uzak olan söylem ve tavrın yanı sıra ahlaksız konuşmalarda bulunan Rasim Ozan Kütahyalı'yı, Rumeli Türkeri’ne yönelik yapmış olduğu alçakça konuşmalarından dolayı kınıyoruz. Rumeli Türk'ü olan gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve milletini böyle alçak söylemlerle hiç bir güç bizleri birbirimizde ayıramayacak ve kopartamayacaktır. Ne Mutlu Türk’üm Diyene..

Ülkemizin birlik ve beraberliğe en çok ihtiyaç duyduğu bu günlerde Rumeli Türkleri camiasının Türklüğünü vatan sevgisini, milliyetçiliğini, kalbindeki, imanı tartacak, ölçecek bir terazi asla bulunamaz. Sözlerime dua içerikli bir mesaj ile devam ediyorum.

" En acıyan derdin için - En hüzünlü anın için - Şükrün olsun en mutlu günün için - Aldığın her nefes için- Gören gözün için -  Tutan elin içi, - Yürüyen ayağın için - Dönen dilin için - Gariplere, yolda kalmışlara, derman olunsun kimsesizlere - Bir parça ekmeğe muhtaç olan için - Hastaların şifaları için - Mazlumlar için - Zalimin ıslahı için - Kanayan yaralar, ağlayan yürekler için -  Yürekten olsun - Kalpten olsun - Samimi olsun- Rabbim edeceğimiz dualarımız kabul olsun."

Sözlerime milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy'un dizeleriyle son vermek istiyorum. " Girmeden tefrika bir millete düşman giremez - Toplu vurdukça yürekler, onu top sindiremez ".  Bir ahlaksızın Boşnak kardeşlerimiz için kullandığı alçakça sözlerini kınamak için bu gün buraya gelen siz değerli dostlarımıza, tüm herkese ve Rumeli Türkleri prestosuna destek veren STK'lara teşekkür ediyorum dedi.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL