Zeytinburnu Tüm Giresunlular Derneğinin 13.Olağan Genel Kurulu Dernek Merkezinde yoğun katılımla yapıldı. Delegeler erken saatte imzalarını atmaya başladı. Saat 14:00 da yeterli çoğunluğa ulaşılınca kongreye seçildi. Kongrenin divan Başkanlığına oy birliği ile Mehmet Ateş Divan Kâtip Üyeliklerine ise Mehmet Balat, Halil Ökçe seçildi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından sırasıyla Yönetim Kurulu faaliyet raporu ile Denetim Kurulu faaliyet raporunun okunması ve müzakeresi, Yönetim ve Denetim Kurulu'nun ayrı ayrı ibra edilmesi ve Tahmini bütçenin görüşülerek oylanması yapıldı. Tüm bu raporlar oy birliği le geçince sıra Yeni Yönetim Kurulu ve Denetim Kurulu asil ve yedek üyelerinin seçimine geldi.

Divan Başkanı ile sözü Dernek Başkanlığı için lisesini divana takdim eden veren Fedai Özer’e verdi. Başkan Adayı Özer sözlerine bu seçim sonunda kaybeden olmayacak yine Giresunlular kazanacak diyerek başladı. Ardından Başkan olması halinde projelerini paylaştı. İşte Özer’in konuşmasından satır başları. Muhterem Giresunlular Hepinizi saygı, sevgi ve muhabbetle selamlıyorum. Derneğimizin İS. Olağan Genel Kuruluna göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı, hepinize ayrı ayrı teşekkür eder saygılarımı sunarım. Biliyorsunuz, derneğimizin 13. Olağan Genel Kurulunu yapıyoruz. Derneğimizin kuruluşundan bugüne kadar, her kademesinde görev almış büyüklerimize, ağabeylerimize, kardeşlerimize ve emeği geçenlere huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Ahirete irtihal etmiş olanlara da Allahtan rahmet diliyorum. Kıymetli hemşerilerim; Derneğimizin bugünlere gelmesinde maddi ve manevi desteği olmuş, derneğimizin birçok kademesinde görev yapmış bir kardeşiniz, bir arkadaşınız ve bir evladınız olarak, Tüm Giresunlular Sosyal Yardımlaşma ve Kültür Derneğimizin Başkan adayı olarak karşınızda bulunuyorum.  Öncelikle, genel yapıya baktığımızda derneğimizin adı, Tüm Giresunlular Sosyal Yardımlaşma ve Kültür Derneği olmasına rağmen, ağırlıklı olarak Giresun’umuzun sahil kesimine hitap eden bir yapısı var. Bu konuda gerekli çalışmaları yaparak, iç kesimdeki ilçelerimizle de birlikte olabilme ve oradaki hemşerilerimizle de tanışıp kaynaşabilme adına gerekli çalışmalar yapılacaktır. İlçe derneklerimizle daha yoğun bir ilişki içinde olacağız ve ortak faaliyetler düzenleyeceğiz. Yıllarını dernekçiliğe vermiş ve bu işin duayeni olan büyüklerimizin tecrübelerinden faydalanılacak, bilgi, birikim ve tecrübelerimizin diğer derneklerimize aktarılması için gerekli çalışmalar yapılacaktır. Giresun federasyonumuzla sürekli iş birliği halinde olunacak, gerek federasyonumuz, gerekse ilçe derneklerimizle birlikte geniş katılımlı, iyi organize edilmiş programlar ve etkinlikler düzenlenecektir. İlimizde bulunan yerel yöneticilerle iyi ilişkiler kurularak, gerek hemşerilerimizin gerekse Giresun’umuzun sorunlarının kendilerine iletilip çözümü sağlanacaktır. İlimizde bulunan, üst düzey ve idareci kamu görevlisi ve iş adamı hemşerilerimiz ziyaret edilerek, derneğimiz ve faaliyetleri hakkında kendileri bilgilendirilecek, onlarında görüş ve önerileri alınacak. Hemşerilerimizin her fırsatta bir araya gelmeleri ve gençlerimizin tanışıp kaynaşmaları için piknikler, iftar programları ve geceler organize edilecek.
Sevinçler paylaştıkça çoğalır, üzüntüler paylaştıkça azalır, sözünü kendimize şiar edinerek, sevinçli ve üzüntülü günlerinde ben veya yönetim kurulundan bir arkadaşımın hemşerilerimizle beraber olmasına gayret göstereceğiz. Özellikle vurgulamak isterim, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın eğitimine daha çok ağırlık vereceğiz. Bu konuda gerek bireysel olarak, gerekse sivil toplum kuruluşu olarak faaliyette bulunan hemşerilerimizin ve derneklerimizin yanında olacağız. Onlara her türlü desteği sağlamaya çalışacağız. Yükseköğretimde okuyan öğrencilerimize verilmekte olan bursu artırarak devam ettireceğiz. Derneğimizin tadilatıyla ilgili yapacaklarımız, Mevcut bölümün duvarını kaldıracağız, çerçeveleri sürgülü hale getirip derneğimize hava girmesini sağlayacağız. Stor perde takarak içerinin görünmemesini sağlayacağız.  Derneğimizin dış cephesinin tadilatını yapacağız. Camlarımızı, ilçelerimizin fotoğraflarıyla süsleyeceğiz. Mevcut lavaboyu yıkıp daha temiz ve kullanılabilir hale getireceğiz. Ayda bir defa, gençlerimize uyuşturucu ve bonzai hakkında bilgilendirmeler yaparak seminerler düzenleyeceğiz. Gençlerimize sportif faaliyetlere katılması konusunda destek verip, halı saha turnuvalarına katılmalarını sağlayacağız. Talep doğrultusunda ayda bir gün derneğimizi, kadınlara tahsis edeceğiz. Gençlerimize vasıfları doğrultusunda iş bulma gayretinde bulunacağız. Değerli İş adamlarımızın desteği ile işsiz gençlere, aşsız ocaklara, sıkıntısı olan her Giresunluya destek olacağız ve bunun temelini de inşallah hep beraber burada atacağız dedi.

Başkan Adayı Fedai Özer’in ardından kürsüye 6 yıldır Giresunlular Dernek Başkanlığı görevini yürüten Yaşar Güner geldi. Güner bugün yaptıkları çalışmaları anlattı. Bundan sonra yağacakları hakkında bilgi verdi ve konuşmasının sonunda rakip aday Fedai Özer’i yanına davet ederek birlik ve beraberlik mesajı verdi.

Adayların konuşmaların ardında iki listede yer alan yönetim kurulu asil ve yedek üyeleri tek tek delegelere tanıtıldı ve seçime geçildi.  Yaklaşık 3 saat süren oylama sonucunda 342 delege oy kullandı. Kullanılan Oyların 170’in Yaşar Güner, 172’sini Fedai Özer aldı. 2 Oy farkla 6 Yıldır Dernek Başkanlığı görevini yürüten Yaşar Güner Bayrağı Fedai Özer’e teslim etti. Genel Kurul sonunda bugüne kadar görev yapan Yaşar Güner’e teşekkür etti ve kendisin u göreve layık görev tüm delegelere teşekkür etti.

Tüm Giresunlular Derneğinin Yeni Yönetimi: Başkan: Fedai Özer, Yönetim Kurulu Üyeleri:  Orhan Tınkır, Özer Kahveci, Cesarettin Okkaoğlu, Erdal Toraman, Uğur Kartal, Ersin Akkaya, Yüksel Toraman, Murat Demirel, Celalettin Çapkın, Ali Öztürk, Zeynel Arpacık, Hasan Ekiz, Recep Tiryaki, Ali Dilsiz

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL