Zeytinburnu'nda yolda yürüyen kişiyi satırla tehdit edip göz yaşartıcı gaz sıkarak gasp ettiği iddiasıyla gözaltına alınan 2 şüpheli tutuklandı. Zanlıların daha önce gerçekleştirdikleri bir kapkaç anı ise kameralara yansıdı.

Edinilen bilgiye göre, 11 Kasım'da Zeytinburnu Maltepe Mahallesi'nde yolda yürüyen H.A.'yı ellerindeki satır ile tehdit edip göz yaşartıcı gaz sıkarak cüzdanını ve parasını gasp eden iki şüpheli kaçarken bekçiler tarafından yakalandı. Zeytinburnu İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerince gözaltına alınan İ.Y. ve Y.K.'nın üst aramasında H.A.'ya ait cüzdan ve bir miktar para ele geçirildi. 5 ayrı kapkaç olayına karıştıkları belirlenen 2 şüpheli çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

Şüphelilerin 15 Eylül'de gerçekleştirdiği bir kapkaç anı ise kameralara yansıdı. Güvenlik kameralarına yansıyan görüntülerde yolda yürüyen bir kadının arkasından motosikletle yanaşan iki kişinin kadının çantasını alarak kaçtıkları görülüyor. Gaspa uğrayan kadının şahısları kovalamaya çalıştığı görüntülerde etraftaki vatandaşların da şaşkın bakışlarla durumu anlamaya çalıştıkları görülüyor.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ