İlçe Başkanı Metin Doğan, 3.Dönem Belediye Başkanı Dr. Adil Emecan, Meclis üyeleri ve ilçe yöneticilerini Derneğin Kapısında Dernek Başkanı Mehmet Ali Vatansever ve Dernek Yöneticileri karşıladı.  Tüm Rumeli Türkleri Derneği Başkanı Mehmet Ali Vatansever, Dr. Adil Emecan beraberindeki ilçe örgütüne ve Meclis Üyelerine davetlerine nazik ziyaretlerinden ötürü teşekkür etti. CHP Zeytinburnu İlçe Başkanı Metin Doğan son kongrede Tüm Rumeliler Derneği Başkanı seçilen Mehmet Ali Vatansever ve Yönetim Kurulu Üyelerine, görevi bırakan deneyimli başkan recep Akan’a bugüne Rumeli camiasına hizmetlerinden dolayı teşekkür etti.

Başkan Doğan konuşmasında şunları söyledi. Recep Başkan bugüne kadar çok güzel işlere imza attı. Toplumun tüm renklerini Rumeliler ile buluşturup bir kaynaşma sağladı. İnşallah yeni yönetim bu bayrağı daha ileriye taşıyacak.  Tüm siyasi partiler gibi bizimde amacımız bu ülkeye hizmettir. Siyasiler ülkenin sorunlarına çözüm ürettikleri sürece başarılıdırlar. Bu çerçevede herkesi kucaklayan bir siyaset amacı güdüyoruz. Siyasi çıkarlar uğruna kimseyi bu platformun dışına itme gibi bir gayemiz yoktur. 2019 ülkemizin geleceği için çok önemli. Bunun için hem ilçemizin hem de ülkemizin geleceği adına hep beraber hareket etmek zorundayız dedi.

3.Dönem Belediye Başkanı ve muhtemel 2019’da yeniden Belediye Başkan Adayı olacak olan Dr. Adil Emecan, Rumeliler 90 sene evvel bu topraklara gelmiş, bayrağımıza, toprağımıza, ezanımıza sahip çıkmış, çıkmaya da devam ediyorlar. Rumeliler vatanseverdir. Her zaman üzerlerine düşeni fazlasıyla yapmışlardır. Bu ziyaret vesilesiyle yeni yönetime gelen arkadaşlarımıza teşekkür diyorum dedi.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL