• Zeytinburnu'ndaki üçgen arsa 14.9 milyon TL'ye satılıyor
  • Zeytinburnu gelecek 5 yılda yüzde 108 değer kazanacak
  • Saadet Partisi Başkan Aydın'ı ziyaret etti
  • MHP'den Saadet Partisi'ne iade-i ziyaret
  • 'Zeytinburnu Kimsenin tercihine göre planlanamaz'
SICAK HABER
Karakter Boyutu :

Zeytinburnu’ndan Arakan’a uzanan yardım eli

AK Parti Kadın Kolları ve Kızılay Zeytinburnu Şubesi ortaklaşa Arakan için çok güzel bir çalışmaya imza attılar. Zeytinburnu Meydanında Kermes ve ardında Ücreti Arakan’a bağışlanmak üzere kahvaltı programı organize ettiler.

16 Kasım 2017 Perşembe 10:32

Türk Kızılayı Zeytinburnu Şubesi ve AK Parti Zeytinburnu Kadın Kolları Başkanlığının Arakan’da kurulacak konteyner kentte mahalle oluşturmak üzere gerçekleştirdiği yardım kampanyası kermes düzenledi. Türk Kızılayı ve AK Parti İstanbul Kadın Kolları Başkanlığının Arakan’da kurulacak konteyner kentte mahalle oluşturmak üzere "Yardım evini uzat" sloganıyla gerçekleştirdiği yardım kampanyası, geçtiğimiz günlerde Eminönü Yeni Camii önünde Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya’nın da katılımıyla açılmıştı.

Yapılan kermesle ilgili olarak bilgiler veren AK Parti Zeytinburnu Kadın Kolları Başkanı Emine Çakır “Arakan’lı kardeşlerimize destek olmak amacıyla kermes ve bugünkü kahvaltı programının düzenledik. Oradaki kardeşlerimiz için prefabrik evler yapılacak. Türk Kızılayı ile birlikte İl kadın kollarımız 39 ilçe ile birlikte bu projeye ortak olduk. İstanbul İl kadın kolları orada bir mahalle kurulacak, Zeytinburnu olarak Eminönü’ndeki kermese katıldık, ayrıca Zeytinburnu’nda da biz kendi adımıza böyle bir organizasyon yaptık. Toplanan para Kızılay’ın hesabına yatırılacak dedi.

AK Parti Zeytinburnu ilçe Başkanı Bahattin Ünver, kahvaltı programında yaptığı açıklamada, “İl Başkanlığımız ve Türk Kızılayı İstanbul Şube Müdürlüğümüzle birlikte bu kampanyayı başlattık. Bakanımız sayın Fatma Betül Sayan hanımefendi açılışını yaptı. Bir hafta Eminönü’nde bire hafta da Üsküdar da hafta sonu olmak üzere, Arakanda bir mahalle kurmak istiyoruz İl Kadın kolları olarak, İl başkanlığımızın programından sonra Zeytinburnu Kadın kollarımız da kendi imkanları ile bu kampanya ya destek oluyorlar. Bu iyilik hareketine destek veren tüm İstanbullu kadınlarımız başta olmak üzere Kızılay’ımıza teşekkür ederim. İnsanlık dramına sessiz kalmayan bir Türkiye var. Dünya mazlumlarına sahip çıkan bir Türkiye var. Daha önce orada dram yaşandığında Türkiye oradaydı. Bugün yine bu katliamlara sessiz kalmayan bir Cumhurbaşkanı var. Kızılay Myanmar’da sahada faaliyet gösteren tek kuruluştur.” dedi. Arakanlı Müslümanlar için kurulacak “Konteyner kent” için bir araya geldiklerini belirten Bakan Kaya, “Kızılayımız oradaki mazlumlar için 25 metre karelik konteyner kent yapacak. AK Parti İstanbul Kadın kolları ailesi de bu kurulacak konteyner kente destek için kermes düzenledi. Emeği geçen her kadınımıza ayrıca teşekkür etmek istiyorum dedi.

Bir asır önce yardımlarını esirgemeyen Arakan halkının bugün yaşadıklarının görmezden gelinmemesi gerektiğini belirten Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, Arakan'da yaşanan zulme sessiz kalmamız, onları yalnız bırakmamız düşünülemez. Zulüm biz sesimizi çıkartmadıkça bitmeyecektir, dinmeyecektir. İnsan olmak, insanlığı çıkmaza sokan krizlere, işkencelere, katliamlara, soykırımlara karşı durmakla mümkündür. Dün Bosna'da, Hocalı'da olduğu gibi bugün de Suriye'de, Irak'ta, Arakan'da yaşananlar karşısında tavrımız nettir. AK Parti tüm Müslüman dünyasını, uluslararası toplumu Arakan'da yaşanan katliama 'dur' demeye davet ediyoruz. Dedi.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL


Zeytinburnu’ndan Arakan’a uzanan yardım eli


Paylaşmak Güzeldir!
Facebook'ta Paylaş


Twitter'da Paylaş

Bu Habere Sende Yorum Yaz..
Yükleniyor...
Sen de görüşünü belirt!
  • Yorumlar0
  • Onay Bekleyenler0

DİĞER HABERLER

kullan
ÖNE ÇIKAN HABERLER

Sitemizi Nasıl buldunuz?

46.2%

8.3%

8.6%

6.1%

30.9%

kullan
HAVADURUMU
Namaz Vakitleri
kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan