Murat Tufan ve ekibi Zeytinburnu’nun en Aktif Derneklerinden birisini kurdu. Yaptığı sosyal aktiviteleri ile tabela derneği olmadığını kanıtlayan Zeytinburnu Şanlıurfalılar Derneği dernek merkezinin bulunduğu Telsiz Mahallesinde yaptığı sıra gecesinde adeta Şanlıurfa’yı Zeytinburnu’na getirmiş oldu. 

Dernek Başkanı Murat Tufan sıra gecesinde Zeytinburnu Haber Gazetesine şunları söyledi. İstanbul’un yoğunluğu ve stresi insanları yeteri kadar geriyor. Urfa kültüründe gündüz yoğun iş ortamında daralan insanların müzik eşliğinde çiğköfte yapıp yiyerek stresli ortamdan uzaklaştığını yaşadık ve biliyoruz. İstanbul’da bunu her gün ve her hafta yapamazsak da ayda bir kez de olsa yapmaya çalışıyoruz. Bugün burada Sayın Belediye Başkanımız Murat Aydın, Başkan Yardımcılarımız Şanlıurfalı iş adamları, çalışanlar ve Zeytinburnu ilçesindeki birçok derneğin başkanı aramızda hep beraber türkü dinleyerek ve yeri geldiğince katılarak güzel bir akşam yaşıyoruz.  Sıra Gecesi ekibimize, bizi yalnız bırakmayan başta çok değerli Belediye Başkanımız Murat Aydın ve Başkan Yardımcılarımız olmak üzere dostlarımıza sizin aracılığınız ile teşekkür ederim “ dedi.

Kemal Seyyahi’nin sunumunu yaptığı ve şiirleriyle renk kattığı Zeytinburnu Şanlıurfalılar Derneğindeki sıra gecesine, Belediye Başkanı Murat Aydın, Başkan Yardımcıları Gökhan Kasap, Semih Demirci, Zafer Alsac, Saffet Öz, Zeytinburnu Askerlik Şube Başkanı Albay Halil Akar, ZEYDEF Genel Başkanı ve  Sinoplular Dernek Başkanı Mehmet Çakır, Çankırılar Dernek Başkanı Arif Şengül, KAS-DER Zeytinburnu şube başkanı Ayhan Akduman, Zeytinburnu Tüm Samsunlular Dernek Başkanı  Davut Genç, Diyarbakırlılar Dernek Başkanı Metin Gönültaş, Meclis Üyeleri Fevzi Altuğ, Emin Yüce, Düzceliler Dernek Başkanı Mustafa Öztürk, ROMDER Başkanı Mehmet Selçik, Balıkesir Hodul Dernek Başkanı Özgür Varlık ve Urfalılar katıldı.

Sıra gecesi üstadı Yaşar Tufan konuşması için mikrofonu Belediye başkanı Murat Aydın’a uzattı. Başkan Aydın bu kadar müzik üstadımız var iken bizim konuşma yapmamıza gerek yok. Sizi dinlemek için geldik. Zeytinburnu Şanlıurfalılar Dernek Başkanı Murat Tufan ve yönetiminin çok güzel bir etkinliğe imza atarak yaptıkları sıra gecesi ile kendilerine unutamayacakları bir müzik ve çiğ köfte ziyafeti sundukları için teşekkür ettiler.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL