Başkan Ünver ve ilçe yöneticileri Rumelilerin yeni Başkanı Mehmet Ali Vatansever Akan ve yeni yönetim kurulu karşıladı. Ziyarete AK Parti Çırpıcı Mahalle Başkanı Rıdvan Çalışkan, İlçe Başkan Yardımcıları Fatih Aydoğan, Mustafa Yalçınkaya, Teşkilat Başkanı Hasan Memiş, CHP Meclis Üyesi Selamettin Yeniyol’da katıldı.

Derneğin bir önceki dönem başkan yardımcılığı görevinin yürüten Meclis Üyesi Engin Şen’de Ak Parti’nin ziyaretine katıldı. Tüm Rumeli Türkleri Derneği Başkanı Mehmet Ali Vatansever, Ak Parti Zeytinburnu İlçe Başkanı Bahattin Ünver ve İlçe yöneticilerine bu nazik ziyaretlerinden ötürü teşekkür etti. Yaklaşık 1 saat 20 dakika süren bu ziyarette Zeytinburnu Belediyesinin son dönem yaptığı çalışmalar   Türkiye bazındaki son referandum ve tahminen 2018 yılına alınabilecek seçim çalışmaları konuşuldu. Yine 2018 yılı ilk aylarında yapılacak olan ilçe AK Parti Zeytinburnu Başkanlığı çalışmaları ve ARGE hareketliliği ile ilgili olarak İlçe Başkanı Bahattin Ünver ilçe kongresiyle ilgili sorulan sorulara cevap verdi. Tüm Rumeli Türkleri Derneği'nin gündemlerindeki en önde gelen konularından biri de Asya ve Suriye'den ilçemize akın akın gelen göçmenler ve göç konusu ile, Suriyelilere tanınan ve yerel halka tanınmayan uygulamalardı. Genelde bu göçmenlerinin çevresel ve kişisel zararları, geliş amaçları, yerel halka sataşıp olaylar çıkarmaları da gündeme geldi.

Ak Parti Zeytinburnu İlçe Başkanı Bahattin Ünver dernek de yaptı konuşmada birlik ve beraberliğin altını çizdi. Hepimizin bir amacı var. Türkiye ve Zeytinburnu’na hizmet etmektir. Sizlerinde bizlerinde asıl amacı budur. Sizleri yakından takip ediyoruz. Çok güzel çalışmalara imza atıyorsunuz başta bir önceki dernek başkanı Recep Bey olmak üzeri tüm emeği geçenleri tebrik ediyorum dedi. Rumeliler Derneğinde Ak Parti heyetine ikramında bulunuldu. Gece güzel temenniler ve fotoğraf çekimi ile sona erdi.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL