Eski Adliye Binasının önünde bulunan Gazi Mustafa Kemal heykeli yeni kaymakamlık binası önüne taşındı. Geçen ay bir önergemiz olmuştu. Dünya çapında heykeltıraşların katılacağı bir arıma açalım meydana yakışacak bir güzel Cumhuriyet ve Atatürk anıtı yaptıralım. AKP Yöneticileri söylemlerinde afişlerine adlarından Cumhuriyeti ve Atatürk’ü bırakmıyorlar ama uygulamaya geldiğinde Cumhuriyetin değerlerin ve Atatürk’ü nereye saklayacaklarını şaşırıyorlar. Özellikle Fen işlerinden sorumlu Başkan Yardımcımızdan rica ettim. Atatürk heykelini kaymakamlığın önüne taşıyacaksanız özellikle oradan otoparkı kaldırın. Biz bunu söylememişiz gibi özellikle otoparka çizgisi çizdiniz ve Atatürk’ün yanına park yapılma tablası yerleştirdiniz. Sizlerin burada Meclis Üyesi Başkan Yrd. Başkan olmanızı sağlayan bir milli değerimize verdinizi değer işte bu. İşte AKP Zihniyeti budur.

Belediye Başkan Yrd. Semih Demirci, Kaymakamlık alanı Kaymakam Beyin iznine tabi. Biz kafamıza göre düzenleme yapamayız. Kaymakam Beyi ziyaret ettik ve orada bir düzenleme yapma izni istedik. İzin çıkara düzenleme yapacağız dedi. Başkan Yrd. Demirci şuan Meydan düzenlememiz bitmedi, tamamı bittiğinde Kaymakamlık ile meydan arasındaki yol kalktığında sizlerle birlikte istişare yapıp meydanın güzel bir yerine güzel bir heykel yapacağız. Şu an ki yeri geçidir dedi.

Belediye Başkan Yrd. Gökhan Kasap, Hasan Hüseyin Bey, Bu alandan bahsederken bu meydanın adı Adliye meydanı değildir. Hüseyin Bey ısrarla buraya Adliye Meydanı dedi. Buranın adı 15 Temmuz meydanıdır. 15 Temmuz meydanın demek zor mu geliyor. O gece Türk halkı kahramanlık destanı yazmıştır. O gece Gazi Mustafa Kemal’in değerleri yüceltilmiştir dedi.

Meclis Başkanı Cemal Merdan araya girerek önemli değerlerimiz üzerinden birbirimizi vurmaya çalışamayalım. Varsa bir yanlış mutlaka düzeltilmelidir.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL