10 günlük eğitimin ardırdan TFF eğitmenleri Nedim Karadeniz ve Adem Tandoğan nezaretinde başarı ile gerçekleştirildi. Aynı zamanda tesis personelinin de verdikleri olumlu katkılarla kursun aksamaması ve ilgili takvime uyulması sağlandı. Kapanış töreninde  TÜFAD İstanbul Şube Başkanı Halit Önsen, Başkan Vekili Mehmet M. Yorulmazlar, Başkan Yardımcısı Hasan Aslan, Genel sekreter Nejat Öntaş, Yönetim Kurulu Üyesi Cem çalışkan tarafından, TFF eğitmenleri Nedim Karadeniz, Adem Tandoğan ve  Kursa adı verilen efsane spor adamı Fahrettin Genç’e plaketleri ayrı ayrı takdim edildi. Kapanış törenine katılan eski milli kaleci Fatih Uras’da kapanış törenini onurlandıran isimler arasında yer aldı.

Türk futboluna ve Türk kaleciliğine katkılarından dolayı Efsane kaleci Fatih Uras’ada plaket takdim edildi. Kursta görev alan kurs koordinatörleri ve teknik sorumlularında hazır bulunduğu törende çok sayıda kulüp başkanları, ilçe antrenörleri ve spor adamlarının katılımıyla devam eden törende, TÜFAD şube başkanı Sn. Halit Önsen in konuşmasıyla devam eden tören, Kursa adı verilen Fahrettin Genç hocanın konuşmasıyla son buldu.30 kursiyerin katıldığı kursta başarılı olan kursiyerler türk futboluna antrenör olarak devam etme hakkını elde etti. Kurs bitiminde TÜFAD genel sekreteri Nejat Öntaş Zeytinburnu ilçesinde yapılan bu kursta destek olan başta tesisleri kullanma imkanı sağlayan belediye başkanı Sn Murat Aydın’a ve burada görev yapan tüm personele ayrı ayrı teşekkür etti.

Törende Türk Futbol camiasının deneyimli isimlerinden Fahrettin Genç Hoca genç antrenör adaylarına kısa bir konuşma yaptı. Çok meşakkatli bir yola çıkıyorsunuz. Bu yol çok zor olduğu kadar bir o kadar da zevklidir. Üç kez yılın hocası seçildim fakat adıma düzenlenen bu kurs ve sizlerden aldığım bu plaket benim için hepsinden çok daha anlamlı. Beni çok memnun ettiniz hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bizim büromuz yoktur. Bizde büro işte burası Futbol sahasının içidir. Burada ne istiyorsan yap. Buraya kendi beyninden kendi kafandan başka hiç kimseyi sokma. Yönetici basın taraftar o bu şu, Burada fedakârlık yapacaksın gerekirse burada yatacaksın burası bizim ekmek teknemiz ama buraya kesinlikle kimseyi sokmayacaksın. Önceden bizlere bir çok başvuru yapılırdı. Bizler onların arasından seçim yapardık. Artık böyle bir şey yok sizler kendi takımınız bulmak zorundasınız. Onun için sizler çok daha fazla çalışıp aranan bir teknik adam olmak zorundasınız dedi. Kurs sonunda güzel temenni ve dileklerle samimi bir ortamda geçen kapanış başarı dilekleriyle son buldu.

FAHRETTİN GENÇ KİMDİR?

U Şubat 1953, Bafra, Samsun doğumlu olan hoca Türk futbolunun sessiz ama tartışmasız en başarılı hocalarından biri Samsun sporun mimarlarından biri olan Fahrettin Genç Yurt Dışında da başarılı bir antrenörlük eğitimi almıştır. Futbol Federasyonunda Çeşitli Kurslarda Eğitim Antrenörlüğü yapmıştır. Tanju Çolak, Dobi Hasan , Ertuğrul Sağlam Serkan Celil gibi pek çok isim onun elinde yeşererek yıldız olmuştur Ayrıca çeşitli yıllarda çalıştırdığı kulüpler bazında Türkiye de 3 defa yılın Antrenörü seçilmiştir. Antrenörlük Kariyeri 1983-1987 Samsun spor 1987-1988 Adıyaman spor 1988-1989 Ünye spor 1991-1994 Giresun spor 1994-1995 Adıyaman spor 1996-1999 Medipol Başakşehir 2004-2005 Darıca Gençlerbirliği 2006-2010 Güngören Bld. 1983-1987 Samsun spor 1987-1988 Adıyaman spor

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL