Zeytinburnu Polis Hizmetlerini Geliştirme ve Destekleme Derneğinin, İlçe Emniyetimize bağışta bulunduğu araçlar törenle emniyete teslim edildi. Törene İlçe Emniyet Müdürü Cenk Özmen, Emniyet Müdür Yardımcısı Süleyman Gökdemir, Zeytinburnu Polis Hizmetlerini Geliştirme ve Destekleme Derneği Başkanı Ayhan Özsoy, İlçe Müftüsü İsmail Gökmen, Belediye Başkan Yrd. Gökhan Kasap, Dernek Yönetim Kurulu Üyeleri Ali Faik Biçer, Nejdet Baykan, Ayhan Özoğul, Ercan Ergül, Kaan Çırak Emniyet görevlileri ve Zeytinburnu Haber Gazetesi katıldı.

Tören emniyete hibe edilen araçlarının kazasız belasız görevlerini yerine getirmesi için Kurban kesildi ve dualar yapıldı. Zeytinburnu ilçe müftüsü İsmail Gökmen yaptığı duasında aziz vatanıma göz diken hainleri lanetledi. Şehitlerimiz rahmet ve şükranla andı. Tüm emniyet personeline burunlarının dahi kanamaması için dua etti.  Kesilen kurban ve yapılan duaların ardından Zeytinburnu Polis Hizmetlerini Geliştirme ve Destekleme Derneğinin, İlçe Emniyetimize filosuna 5 Adet Fiorino araç ve 6 Adet Motosiklet olmak üzere toplam 474 Bin TL değerinde araç desteğinde bulundu. Tüm bunlarla birlikte Zeytinburnu Polis Hizmetlerini Geliştirme ve Destekleme Derneği tarafından son bir yılda 6 adet motosiklet ve bir adet makam aracı, Bir adet Ford Minibüs 2015 Model Değeri 80 Bin TL, İki adet Motor 80 Bin TL, Bir adet Ford Mondeo 2015 Model 109 Bin TL, Bir Adet Ford Transit Minibüs 17+1 kişilik 80 Bin TL değerinde ilçemiz emniyetine törenle hibe edildi. Bunun yanında ise 27 Adet Ekip ve Makam aracı kiralandı bunları aylık kirası 50 Bin TL ödenerek emniyetimizin filosu güçlendirildi.

Zeytinburnu Emniyetine atandığı günden bugüne başarılı operasyonlara imza atan Cenk Özmen, törende yaptığı konuşmada, Bu motosikletleri kullanacak arkadaşlarımızın eğitim çalışmaları bitti; motosiklet ekipmanları tamamlanarak göreve hazır hale geldi. Bu personelimiz gün içerisinde Zeytinburnu’nun her noktasına kısa bir süre içinde ulaşmamızı sağlayacaklar. Motorize ekibimizle birlikte suç ve suçluyu önleme de daha etkin olunacak, Çıkabilecek suç durumunda ya da suçluyu müdahale durumunda bu ekiplerimiz iletişim ve hızlılık anlamında desteği ve katkısının olacağına inanıyoruz. Emniyet Müdürü Özmen, yaptığı desteklerle ilçe emniyetine büyük katkı sağlayan Zeytinburnu Polis Hizmetlerini Geliştirme ve Destekleme Derneği Başkanı Ayhan Özsoy ve yönetim kurulu üyelerine de teşekkür etti. Ayrıca ilçe genelinde yapılan huzur operasyonları, yabancılar yönelik operasyonlar ve uyuşturucu ile mücadelenin aralıksız devam ettiğin söyledi. Başarılı ilçe emniyet müdürümüz sözlerinin sonunda aziz şehitlerimizi rahmetle andı.

Törene katılan Zeytinburnu Belediye Başkan Yrd. Gökhan Kasap mikrofonlarıma şunları söyledi. Bizler Zeytinburnu Belediyesi olarak her daim Emniyet Personelimizin yanındayız. Başkanımız Murat Aydın bu konuda çok hassas. Bugüne kadar olduğu gibi vatanımız ve milletimiz için canın seve seve feda eden bu vatan evlatlarına desteğimiz sürecek. Bu vesileyle aziz şehitlerimizi rahmetle anıyoruz. Tüm emniyet personeline sağlıklı sıhhat için milletimize hizmet etmelerini rabbimden niyaz ediyoruz dedi.

Araç desteği töreninde konuşan Zeytinburnu Polis Hizmetlerini Geliştirme ve Destekleme Derneği Başkanı Ayhan Özsoy yıllar önce kurulan eski adıyla ZEMAYDER, yeni adıyla Zeytinburnu Polis Hizmetlerini Geliştirme ve Destekleme Derneğini bir adım ileriye taşıyan daha kurumsal ve emniyetimize daha çok destek veren bir dernek haline dönüştüren yönetim kurulu üyesi arkadaşlarına, Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın’a, Başkan Yardımcılarına ve işadamlarına  teşekkür etti. Başkan Özsoy amacımız polisimiz emniyetime daha çok katkı sağlamak bunun için bugünden önce olduğu gibi bundan sonrada çalışmaya devam edeceğiz. Birkaç ay önce ve bugün yaptığımız araç desteği ile emniyetimi olaylara daha hızlı müdahale etmem imkanı bulacaktır dedi. Özsoy sözlerini aziz şehitlerimiz rahmetle anarak tamamladı.

Törenin sonunda Başkan Özsoy’a araç çekicileri ile ilgili artan şikayetleri sordu. Başkan Özsoy bu konuda çok hassas olduklarını vatandaşı mağdur edecek hiçbir vakaya izin vermeyeceklerini söyledi. Araç çekicilerinin saatleri belli kuralları belli ve her çekicide bir emniyet görevlisi bulunuyor. Yasak yere park söz konusuysa bu belgelenerek fotoğrafı çekilerek araç götürülüyor. Bu kurallara uymayan arkadaşlarımız olursa onlar hakkında da gerekeni yaparız dedi.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL