• Zeytinburnu Belediye Başkanlığı Sınav İlanı
  • CHP ilçe örgütü Kadınlar Gününü kutladı
  • Zeytinburnu Belediye Meclisinde yetki tartışması
  • Bilgi Evleri 14. Geleneksel Kitap Okuma Yarışması Başladı
  • Zeytinburnu Meclisi’nin gündemi ‘Asbest’
SICAK HABER
Karakter Boyutu :

Yabancılara Yönelik Huzur Uygulamasında 180 gözaltı

Zeytinburnu’nda 7 aydan beri devam eden Yabancı Şahıslara Yönelik Huzur ve Güvenlik Uygulaması" kapsamında yabancı uyruklu kişilerin yaşadığı bölgelerde denetimlere devam edildi.
02 Kasım 2017 Perşembe 08:24

Zeytinburnu Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele ve Asayiş Şube Müdürlüğüne bağlı Onlarca ekip, Suriye, Afganistan ve İranlı vatandaşların yoğun olarak ikamet ettiği ve iş yerleri başta olmak üzere ağırlıklı olarak 58.Bulvar Caddesinde uygulama gerçekleştirdi.

Kamu güvenliği, sağlığı ve düzeninin sağlanması, yabancılara tanınan hak ve hizmetlerden gerektiği gibi faydalandırılması, kayıt altına alınmayan yabancıların kayıt altına alınması, düzensiz göç ve nüfus hareketliliği, göçmen kaçakçılığı, insan ticareti ve suça karışmalarının önlenmesi, yabancıların denetim ve kontrol altında tutulması amacıyla başlatılan uygulamaya, yabancılar şubesi, asayiş, kaçakçılık, narkotik ve terörle mücadele ekipleri katıldı.

Denetimlerde binlerce kişinin kimlik kontrolü yapıldı. Yanlarında kimlik belgesi olmayan ilçemizde kaçak yollarla ikamet ettiği belirlenen toplam 180 kişi hakkında işlem yapıldı. Türkiye'ye kaçak yollardan gelen ve geçerli belgesi olmayan 139'u Afganistan, 2'si Türkmenistan, 1 Özbekistan ve 1 Pakistan uyruklu toplam 143 kişiyi gözaltına aldı. Bir gün önce yapılan uygulamada ise 37 kişi gözlatına alınmıştı. İşlmelerinin tamamlanmasının ardından bu kişiler sınır dışı edilecek

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZELPaylaşmak Güzeldir!
Facebook'ta Paylaş


Twitter'da Paylaş

Bu Habere Sende Yorum Yaz..
Yükleniyor...
Sen de görüşünü belirt!
  • Yorumlar0
  • Onay Bekleyenler0

DİĞER HABERLER

kullan
ÖNE ÇIKAN HABERLER

Sitemizi Nasıl buldunuz?

46.1%

8.3%

8.6%

6%

31%

kullan
HAVADURUMU
Namaz Vakitleri
kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan