Zeytinburnu Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele ve Asayiş Şube Müdürlüğüne bağlı Onlarca ekip, Suriye, Afganistan ve İranlı vatandaşların yoğun olarak ikamet ettiği ve iş yerleri başta olmak üzere ağırlıklı olarak 58.Bulvar Caddesinde uygulama gerçekleştirdi.

Kamu güvenliği, sağlığı ve düzeninin sağlanması, yabancılara tanınan hak ve hizmetlerden gerektiği gibi faydalandırılması, kayıt altına alınmayan yabancıların kayıt altına alınması, düzensiz göç ve nüfus hareketliliği, göçmen kaçakçılığı, insan ticareti ve suça karışmalarının önlenmesi, yabancıların denetim ve kontrol altında tutulması amacıyla başlatılan uygulamaya, yabancılar şubesi, asayiş, kaçakçılık, narkotik ve terörle mücadele ekipleri katıldı.

Denetimlerde binlerce kişinin kimlik kontrolü yapıldı. Yanlarında kimlik belgesi olmayan ilçemizde kaçak yollarla ikamet ettiği belirlenen toplam 180 kişi hakkında işlem yapıldı. Türkiye'ye kaçak yollardan gelen ve geçerli belgesi olmayan 139'u Afganistan, 2'si Türkmenistan, 1 Özbekistan ve 1 Pakistan uyruklu toplam 143 kişiyi gözaltına aldı. Bir gün önce yapılan uygulamada ise 37 kişi gözlatına alınmıştı. İşlmelerinin tamamlanmasının ardından bu kişiler sınır dışı edilecek

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL