Zeytinburnu Şanlıurfalılar Derneği’nin kurucu Başkanı Murat Tufan hem siyasette ve özelliklede Sivil Tolum kuruluşlarında oldukça deneyimli bir isim. 30 Yılı aşkın bir süredir Sivil Toplum kuruluşlarının içinde aktif yönetici olan Murat Tufan, Zeytinburnu’nda kurucu başkanlığını üstlendiği Şanlıurfalılar Derneğini de sadece Üç yılda ilçemizin en çok konuşulan derneklerinden biri haline getirdi.

Yöneticiliğinin yanında başarılı bir işadamı da olan Murat Tufan uzun yıllardır içinde olduğu ayakkabıcılık sektörünün geleceğine yön vermek ve bu sektörde hizmet eden helal rızık peşinde koşan esnafın sesi olma adına İstanbul Umumi Ayakkabıcılar Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanlığına adaylığını açıkladı.

Başkan Adayı Murat Tufan, Ayakkabıcılık sadece bir meslek değil aynı zamanda da el emeği göz nuru  zanaatkârlıktır. Bu zanaatkârların düşük ücret, uzun çalışma saatleri, güvencesiz ve sağlıksız çalışma koşulları gibi bir çok sorunları var hem bu sorunlara çözüm bulma hem de Ayakkabı sektörünün ülkemizde hak ettiği yere gelmesi için mücadele edeceğiz dedi.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL