• Şov yapmak isterken az kalsın canından oluyordu
 • ZKS'de açılan 'Bakış 1' Resim Sergisine Yoğun İlgi
 • AK Parti Rumeliler Derneğini ziyaret etti
 • Başıboş köpekler Zeytinburnu halkını canından bezdirdi
 • Yabancılara Yönelik Huzur Uygulamasında 180 gözaltı
SICAK HABER
Karakter Boyutu :

Rumelililer Derneğinde Mehmet Ali Vatansever dönemi başladı

Tüm Rumeli Türkleri Dayanışma Derneği 12’inci Genel Kurulunda birçok siyasi partiye dahi nasip olmayan bir kongre yaptı. Efsane Başkan Recep Akan Üç Dönemin ardından Başkanlığı bıraktı. Rumelilere Başkan olmak için Mehmet Ali Vatansever ve Sadri Saray kıyasıya yarıştı.

29 Ekim 2017 Pazar 19:59

1889 yılında kurulan Tüm Rumeli Türkleri Dayanışma Derneği aradan geçen 28 yıla inat daha da güçlenerek dim dik ayakta. Son Genel Kurul gösterdi ki Zeytinburnu’nun en güçlü derneklerinden Birde Rumeli Türleri Derneği. Olağan kongre yaklaşık 5 saat sürdü. Derneğin için ve önünde izdiham yaşandı. Gergin başlayan kongre kardeşlik havası içinde sona erdi. 12.Genel Kurulda kazanan yine Rumeliler oldu.  Son üç dönemde Başkan seçilen Efsane başkan Recep Akan yeniden aday olmayınca Mehmet Ali Vatansever ve Sadri Saray kıyasıya bir yarışın içine girdiler. Kongreye delegelerde yoğun ilgi gösterince nefeslerin tutulduğu bir kongre yaşandı.

Kongre saygı duruşu ve İstiklal marşı ile başladı. Ardından oy birliğiyle Kongrenin Divan Başkanlığını Kurucu Başkan Enver Nehir, kâtip üyeliklerini ise Selahattin Yeniyol ve Yunus Lale getirildi. Faaliyet, Denetim ve Bilanço raporlarını Selamettin Yeniyol okundu ve raporlar oy birliğiyle geçti. Raporların ardından Başkanlık seçimine geçildi. Sandık kuruldu. Mavi Listeyle Mehmet Ali Vatansever, Beyaz listeyle ise Sadri Saray yarıştı. 4 saat süren oylamanın sonucunda Mehmet Ali Vatansever 237 oy, Sadri Saray 92 oy aldı. 8 Oy ise geçersiz sayıldı. Bu sonuçlara göre Zeytinburnu Tüm Rumeliler Derneğinde Mehmet Ali Vatansever dönemi resmen başladı.

Kongreyi başarılı bir şekilde yöneten Kurucu Başkan Enver Nehir kongre sonunda kazanan tabloyu açıklarken isim açıklamadı ve bugün yapılan kongrede gördük ki kazanan Rumeliler oldu dedi. Rumeli Derneğini kalıcı bir mekana kavuşturan efsane başkan Recep Akan’ın ise alkışlanmasını istedi.  Kongrede büyük bir olgunluk içinde yarışan Sadri Saray sonuçların ardından kongrenin başında yaptığı konuşmayı tekrarladı. Her kim kazanırsa kazansın bu kongrenin kaybedeni olacak kazanan Rumeliler alacak demişti. Sadri Saray kazanan Rumeliler oldu dedi ve Vatanseveri tebrik etti.  Çiçeği burnunda başkan Mehmet Ali Vatansever’de bugün bu kongrenin kaybedeni olmadı. Sadri abimle bugün şunu gösterdik. Rumeliler Zeytinburnu’na her konuda damgasını vurabilir. Bugün burada izdiham yaşandı aynı zamanda da demokrasi örneği yaşandı. Bugünden sonrada bugünkü birlikteliğimizi devam ettirmeliyiz dedi.

Efsane Başkan Recep Akan anlamlı bir mesajla veda etti. Bugün bu kongre bizi şunu gösterdi. Rumeliler ilçemizde hakkettiği temsil noktasında değildir. Bugün gücümüzü gördük. Bu gücü devam ettirirsek bundan sonra Zeytinburnu’nda hakkettiğimiz temsil noktasını elde edebiliriz dedi. Kongre Her iki Başkan Adayının Ellerinin birlikte ayağa kaldırıp birbirlerine sarılarak birlik mesajı vermesi ile sona erdi.

Tüm Rumeli Derneğinin Yeni Yönetimi Şöyle Başkan: Mehmet Ali Vatansever, Yönetim Kurulu Üyeleri Asil: Şemsettin Loklar, Selamettin Yeniyol, Ercan Yedikardeş, Tarık Çalışkan, Onur Sadıker, Ramazan Akan, İdris Korkmaz, Sabri Şentürk, Nuhi Akpınar, Fahri Aktaş, Hakan Vardar, Gökhan Aksoy, Cengiz Yıldız, Hakan Vatansever
Denetleme kurulu asil üyeler: Arif Şentürk, Dilaver Göksu, Yaşar Dindar,
Disiplin Kurulu Asil: Mustafa Bayır, Cevat Şirin, İlhan Taç,

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZELPaylaşmak Güzeldir!
Facebook'ta Paylaş


Twitter'da Paylaş

Bu Habere Sende Yorum Yaz..
Yükleniyor...
Sen de görüşünü belirt!
 • Yorumlar0
 • Onay Bekleyenler0

DİĞER HABERLER

 • Zeytinburnu'ndaki Gasp Zanlılarının Kapkaç Anı Kamerada

  Zeytinburnu'ndaki Gasp Zanlılarının Kapkaç Anı Kamerada

  Zeytinburnu'nda yolda yürüyen kişiyi satırla tehdit edip göz yaşartıcı gaz sıkarak gasp ettiği iddiasıyla gözaltına alınan 2 şüpheli tutuklandı.

 • Şov yapmak isterken az kalsın canından oluyordu

  Şov yapmak isterken az kalsın canından oluyordu

  Zeytinburnu’nda motosikletli sürücüsü tek teker üzerinde giderken dengesini kaybedip önce yolda savrulup sonra kaldırıma çarptı.

 • CHP’den Tüm Rumelilere hayırlı olsun ziyareti

  CHP’den Tüm Rumelilere hayırlı olsun ziyareti

  CHP Zeytinburnu İlçe Başkanı Metin Doğan,3.Dönem Belediye Başkanı Dr. Adil Emecan, Meclis üyeleri ve ilçe yöneticileriyle beraber Tüm Rumeli Türkleri Dayanışma Derneğine hayırlı olsun ziyaretinde bulundular.

 • Zeytinburnu’ndan Arakan’a uzanan yardım eli

  Zeytinburnu’ndan Arakan’a uzanan yardım eli

  AK Parti Kadın Kolları ve Kızılay Zeytinburnu Şubesi ortaklaşa Arakan için çok güzel bir çalışmaya imza attılar. Zeytinburnu Meydanında Kermes ve ardında Ücreti Arakan’a bağışlanmak üzere kahvaltı programı organize ettiler.

 • Artık her önüne gelen Emlakçı olamayacak

  Artık her önüne gelen Emlakçı olamayacak

  Gümrük ve Ticaret Bakanlığı'nın taşınmaz ticaretine yönelik önceki hafta yayımladığı yönetmelik taslağı sektörde büyük yankı uyandırdı

 • Vatandaşa müjde! İstanbul'da su fiyatında indirim

  Vatandaşa müjde! İstanbul'da su fiyatında indirim

  İSKİ Genel Müdürü Fatih Turan, "2018 yılı bütçemiz ise 7 milyar 436 milyon 446 bindir. Bu rakamlar; İSKİ'nin dünya çapında güvenilir bir kurum olduğunu idari ve mali açıdan bir kez daha ispatlamaktadır." dedi.

 • İstanbul'da Ocak ayından itibaren Su %5 daha ucuz

  İstanbul'da Ocak ayından itibaren Su %5 daha ucuz

  İSKİ Genel Müdürü Fatih Turan, "2018 yılı bütçemiz ise 7 milyar 436 milyon 446 bindir. Bu rakamlar; İSKİ'nin dünya çapında güvenilir bir kurum olduğunu idari ve mali açıdan bir kez daha ispatlamaktadır." dedi.

 • Zeytinburnu Açıklarında Sürüklenen Bottan Böyle Kurtarıldılar

  Zeytinburnu Açıklarında Sürüklenen Bottan Böyle Kurtarıldılar

  Zeytinburnu açıklarında makine arızası nedeniyle sürüklenen lastik bottaki iki kişi, Sahil Güvenlik Komutanlığı ekiplerince kurtarıldı.

 • FENDI CASA Türkiye’nin en şık evi için geldi

  FENDI CASA Türkiye’nin en şık evi için geldi

  Tasarımda dünya markası Fendi Casa, İstanbul’un en şık evini tasarlamak için Türkiye’ye geldi. Dubai ve Miami’den sonra ilk kez Türkiye’ye gelen Luxury Living Group’un en önemli markası Fendi Casa, İstanbul’un yeni deniz semti Büyükyalı ile Türkiye’ye gelişini, 8 Kasım Çarşamba akşamı çok özel bir davet ile kutladı.

 • ZKS'de açılan 'Bakış 1' Resim Sergisine Yoğun İlgi

  ZKS'de açılan 'Bakış 1' Resim Sergisine Yoğun İlgi

  Zeytinburnu Belediyesinin düzenlediği 'Bakış 1' isimli resim sergisinin açılışı gerçekleştirildi. Yoğun ilginin gösterildiği sergi açılışı sonrası sahne alan Karadeniz Müziği'nin sevilen grubu İmera, Zeytinburnu halkına coşku dolu bir gece yaşattı.

 • Şanlıurfalılar Sıra Geceleriyle Zeytinburnu renk kattı

  Şanlıurfalılar Sıra Geceleriyle Zeytinburnu renk kattı

  Zeytinburnu Şanlıurfalılar Derneği Sıra gecesi yaparak Şanlıurfa Kültürünü Zeytinburnu’na taşımaya devam ediyor. Belediye Başkanı Murat Aydın ve Başkan Yardımcılarınındı katıldığı sıra gecesi oldukça renkli geçti

 • Üç Kişinin Kahvehaneye Silahla Ateş Açtığı Anlar

  Üç Kişinin Kahvehaneye Silahla Ateş Açtığı Anlar

  Zeytinburnu’nda kahvehane önünde oturan bir kişiye yapılan silahlı saldır anı kameralara yansıdı.

 • Atatürk’ü zehirlediler şimdi hedefleri Erdoğan’ı şehit etmek’

  Atatürk’ü zehirlediler şimdi hedefleri Erdoğan’ı şehit etmek’

  AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk ‘Küreselde Yerele Büyük Anadolu Aklı’ konferanslarına aralıksız devam ediyor. Külünk, Zeytinburnu İşadamları Derneğinde verdiği konferansta çok çarpıcı açıklamalarda bulundu. Metin Külünk, Atatürk’ü zehirleyerek İnönü’nün önün açtılar. Şimdi ise asıl hedefleri Sayın Erdoğan’ı 2019’a kadar şehit edip Türkiye'yi ipotek altına almak istiyorlar. 15 Temmuz Darbe girişiminin, gezi olaylarının ve 17-21 Aralık operasyonları ve MİT Tırları operasyonlarının asıl amacı buydu dedi.

 • Mahalle Bekçileri çok sayıda gasp ve hırsızlık olayına karışan şahısları yakaladı

  Mahalle Bekçileri çok sayıda gasp ve hırsızlık olayına karışan şahısları yakaladı

  Zeytinburnu’nda Gece kartalları (Çarşı ve Mahalle bekçileri) yaptıkları beş farklı uygulamada iki gaspçıyı kıskıvrak yakaladı. Yakalan şahısların birçok olaya karıştığı belirlendi.

 • Zeytinburnu'nda Eylem Hazırlığındaki DEAŞ'lılara Operasyon

  Zeytinburnu'nda Eylem Hazırlığındaki DEAŞ'lılara Operasyon

  İstanbul'da terör örgütü DEAŞ'a karşı 6 ilçede sabaha karşı operasyon düzenlendi. Baskında eylem hazırlığında oldukları tespit edilen 34 yabancı uyruklu şüpheli gözaltına alındı.

 • İşitme Engelli Genç Kız Bir Kez Daha Sevdiklerinin Sesini Duydu

  İşitme Engelli Genç Kız Bir Kez Daha Sevdiklerinin Sesini Duydu

  Zeytinburnu Belediyesi’nde staj yapan ve işitme cihazını kaybeden 19 yaşındaki işitme engelli Sumira Karaca, belediye ekiplerinin yaptığı sürpriz sayesinde bir kez daha sevdiklerinin sesini duydu. Genç kızın işitme cihazına yeniden kavuşması ve seslere verdiği tepkiler duygu dolu anlar yaşattı.

kullan kullan
ÖNE ÇIKAN HABERLER
kullan kullan

Sitemizi Nasıl buldunuz?

46.4%

8.2%

8.5%

6.1%

30.8%

kullan
HAVADURUMU
Namaz Vakitleri
kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan