Midyat'ta faaliyet gösteren Midyat İşadamları Derneği (MİYAD), ilçe merkezi, belde ve köylerde zor şartlarda eğitim gören çocuklara yardımcı olmak amacıyla seferber oldu. Çocuklar Üşümesin sloganı ile yola çıkan dernek yöneticileri, kendi imkanları ile temin ettikleri 300 ayakkabı ve 250 montu köy köy dolaşıp çocuklara hediye ederek sevindirdi. MİYAD Derneği Başkanı Abdulhakim Kaya, beraberinde Eğitim Bir-Sen ilçe Başkanı Hüseyin Yücel, Ak Parti Belediye Meclis Üyesi Mehmet Taş ve dernek üyeleri ile birlikte köyleri ve okulları ziyaret ederek çocuklara hediyelerini ulaştırdı.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan MİYAD Derneği Başkanı Abdulhakim Kaya, çocukları sevindirmenin önemine dikkat çekerek, "Bölgemizdeki, Midyat'ta ve köylerdeki başarılı ve ihtiyacı olan çocukların mutlu olması ve derslerini yapmalan için onlara hediye verdik. İnşallah bu çocuklarımız çok ilerleyecek ve memleketlerine faydaları olacak. Çocukluğumuzda bu tür şeylerin eksikliğini gördüğümüz için, biler gibi eksikleri olan çocukların mutlu etmek istedik" dedi.

Eğitim Bir-Sen İlçe Başkanı Hüseyin Yücel de, "Köylerimizi gezdik, öğrencilerimize mont dağıttık, çocukların sevincine ortak olduk. Biz bu yardımın dağıtılmasında dolayı Abdulhakim Kaya'ya teşekkür ediyoruz" dedi. Ak Partili Midyat Belediye Meclis Üyesi Mehmet Taş da, "Abdulhakim (bizler için) bir örnektir. İstanbul'da, Ankara'da, İzmir'de bu fikirde olan gençlerimiz, oralardan kalkıp işlerini güçlerini bırakıp, eskiden onlar için yapılmayanları şimdi onlar yapıyor. Gerçektende bu bizler için bir örnektir" dedi.

Yeşilöz (Keme) Köyü Muhtarı Cazım Aydoğdu, "Köyümüz Midyat'ın en son köyü, ilçeden 28 kilometre uzaklıkta Şırnak (ili) sınırında bulunuyoruz. Köyümüz kırsaldadır, fakirdir. Bu şekildeki yardımları işadamlarından talep ediyoruz. Çocuklarımıza, vatandaşlarımıza yardım etsinler, hepsi fakirdir. Çocukların okuması, öğrenmeleri ve ailelerin de çocuklarını okutması için. Çoğunluğu fakir olduğu için çocuklannı okutmuyorlar. Abdulhakim Kaya'dan çok memnunuz, Bu yardımdan dolayı da ona teşekkür ediyoruz" dedi.

Mercimekli (Habsunnes) Köyü Muhtarı Bedrettin Demir ise, "Abdulhakim kardeşimiz kıştan önce İstanbul'dan geldi çocuklarımıza mont dağıttı. Çocuklarda çok mutlu oldu, bizde mutlu olduk. Çok teşekkür ediyoruz" dedi. Mont hediyesi alan çocuklardan Vehbiye Gül de, "Abdulhakim abemiz istanbul'dan geldi, bize mont verdi. Teşekkür ediyorum" dedi. Mont hediyesi alan çocuklardan Ümran Demir ise, "Abdulhakim abemiz bize mont verdi, teşekkür ediyorum" dedi. Mont hediyesi alan çocuklardan Ahmet Demir de, "Mont verdiler bana, montum çok güzel, teşekkür ediyorum" dedi.

MİYAD MİROĞLUNU'DA UNUTMADI

Sağlık durumu iyi olan ve Midyat'taki evlerinde istirahate çekilen Miroğlu ailesini ziyaret eden istanbul'un Zeytinburnu İlçesi Ak Partili Belediye Meclis Üyesi ve Midyat İşadamları Derneği Başkanı Abdulhakim Kaya, Savur İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdurrahim Demir; Eğitim Bir-Sen Midyat Temsilcisi Hüseyin Yücel, Midyat Fen Lisesi Müdürü Faruk Tercan, Midyat Dernek Bürosu Müdürü Rıdvan Arştan ve Midyat İyilik Sevenler Derneği Başkanı Hekim Arslan, geçmiş olsun dileklerini iletti. Milletvekili Miroğlu ile sohbet eden misafirler, Miroğlu'na acil şifa temennisinde bulundu. Ziyaretten dolayı çok memnun olduğunu belirten Miroğlu, "Ucuz atlattık kazayı, fakat bu benim Mardin'deki ikinci kazamdı. Geçen Pazar gününden buyana Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayip Erdoğan, TBMM Başkanımız Sayın İsmail Kahraman, CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ile çok değerli dostlarımız, parti çevresi, sivil toplum örgütleri, kanaat önderleri ve bürokratlar sağ olsunlar ziyaret ettiler. Bu bir vesile oldu bir çok dostu bir arada gördük. Onlara müteşekkiriz, yalnız olmadığımızı bize hissettirdiler. Zor bir zamanımızda yanımızda oldular. Herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum" dedi.

KAYNAK: SİZİN MEDYA