• Şov yapmak isterken az kalsın canından oluyordu
 • ZKS'de açılan 'Bakış 1' Resim Sergisine Yoğun İlgi
 • AK Parti Rumeliler Derneğini ziyaret etti
 • Başıboş köpekler Zeytinburnu halkını canından bezdirdi
 • Yabancılara Yönelik Huzur Uygulamasında 180 gözaltı
SICAK HABER
Karakter Boyutu :

Zeytinburnu Muhtarlarından Ahde Vefa

Zeytinburnu Mahalle Muhtarları, ilçemize muhtar olarak hizmet eden ve vefat eden merhum muhtarımızı kabirleri başında ziyaret ettilker.

22 Ekim 2017 Pazar 19:56

İlk Ziyaret Silivrikapı Mezarlığında bulunan 62 yaşında vefat eden Rüstem BALKAN'ın kabrine yapıldı. Telsiz Muhtarı Yakup TORAMAN ve Maltepe Muhtarı Numan UÇAR haricinde diğer 11 mahalle muhtarları olan Adem YAVUZ, Veli ÖZARSLAN, Hüseyin SARIYEL, Celal ERTUĞRUL, Nejdet BAYKAN, Yılmaz KAYA, Akın COŞKUN, Nadiye POLAT, Tülin Zeynep GÖZEDİR, Ömer ALGÜL, Zeki ŞENTÜRK ve Telsiz Mahallesi eski Muhtarı Necdet AKŞAHİN bu kabir ziyaretlerinde hazır bulundular. Rüstem Balkan 62 yaşındayken 28 Haziran 1996 tarihinde vefat etmişti.

Daha sonra ilçemizde 43 yıl hizmet yapan, nahiye olan Zeytinburnu'nun ilçe olmasında büyük emekler gösteren Yenidoğan Muhtarı Kadriye CAYMAZ, Gökalp Muhtarı Terzi İHSAN ile Yeşiltepe Muhtarı Ahmet KAMBUR'un büyük emekleri vardı ve bu mücadeleleri sonunda 40 gün hapis yatırılarak yargılanmışlardı. Buna rağmen 28. Ocak. 1957 tarihinde Nahiye olan Zeytinburnu resmi olan bu tarihle ilçe olmuştu. Ahmet KAMBUR 72 yaşında 1997 yılında vefat etmişti...Silivrikapı Mezarlığı'nda bulunan Ahmet KAMBUR'un 30 metre uzağında olan Merkezefendi Muhtarı Sabri OBENİK'in kabri ziyaret edildi. Sabri OBENİK 58 yaşındayken 6 Temmuz 2006 yılında vefat etmişti.

Bu ziyaretlerden sonra Eski Kozlu Mezarlığı'nda bulunan Nuripaşa merhum ve merhume Muhtarları Bekir SUBAŞI ve Ayla SUBAŞI'nın kabirleri ziyaret edildi. Bekir SUBAŞI 1984 yılında vefat ettiğinde 50 yaşındaydı. Bu vefattan sonra Yenidoğan Muhtarı Şaziye KAMBER'in yanında çalışan ve tecrübe edinen kızı Ayla SUBAŞI muhtar seçilmişti. Ayla SUBAŞI da 1 Kasım 2006 yılında 61 yaşındayken vefat etti.

Zeytinburnu Kazlıçeşme Mahallesinde çok uzun yıllar muhtarlık yapan Faik GÖZEDİR'in kabri ise Yedikule Mezarlığı'ndaydı. Faik GÖZEDİR 68 yaşında ve 2000 yılında vefat ettikten sonra ara seçimde oğlu Faruk GÖZEDİR ve sonrasında gelini Tülin Zeynep GÖZEDİR ( şimdiki Kazlıçeşme  Muhtarı ) bu görevi devralmışlardı. Bu ziyaretlerin ardından Kazlıçeşme Kabristanı'na geçiş yapıldı. Gökalp Mahalle merhum muhtarı Hasan SEVİM 2004 yılında 60 yaşındayken vefat etmişti. 70 metre ilerisinde bulunan Seyitnizam Muhtarı merhum Halil DİNÇER ise 2005 yılında 52 yaşında rahmetli olmuştu. Bu ziyaretin ardından mezarlık çıkışında bulunan ve Çırpıcı Muhtarı Zeki ŞENTÜRK'ün 18 yaşında merhum olan kayınçosu Şeref BULUT'un kabrinde de Fatiha'lar okundu.

En son kabir ziyareti ise Bakırköy Osmaniye Mezarlığında bulunan Sümer Mahallesi merhum muhtarı Kazım AÇIKALIN'ın kabrineydi. Kazım AÇIKALIN 84 yaşındayken 2013 yılında rahmetli olmuştu ve sonrasında torunu Akın COŞKUN Sümer Mahalle Muhtarı olarak seçilmişti.  Mezarlık çıkışında ise bir ziyaret daha yapıldı. Bu ziyaret ise Zeytinburnuspor eski futbolcusu ve eski Teknik Direktörü Birol YALÇIN'ın 3 Mart 2005 yılında 91 yaşında vefat eden babası Yaşar YALÇIN,  83 yaşında 20 Nisan 1967 yılında vefat eden amcası Mustafa YALÇIN ve 40 yaşındayken 25 Ekim 1966 yılında vefat eden amcası Fahri YALÇIN'ın kabirleri oldu ve buradada Fatiha suresi eda edildi.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL-MEHMET ALPAYPaylaşmak Güzeldir!
Facebook'ta Paylaş


Twitter'da Paylaş

Bu Habere Sende Yorum Yaz..
Yükleniyor...
Sen de görüşünü belirt!
 • Yorumlar0
 • Onay Bekleyenler0

DİĞER HABERLER

 • Zeytinburnu'ndaki Gasp Zanlılarının Kapkaç Anı Kamerada

  Zeytinburnu'ndaki Gasp Zanlılarının Kapkaç Anı Kamerada

  Zeytinburnu'nda yolda yürüyen kişiyi satırla tehdit edip göz yaşartıcı gaz sıkarak gasp ettiği iddiasıyla gözaltına alınan 2 şüpheli tutuklandı.

 • Şov yapmak isterken az kalsın canından oluyordu

  Şov yapmak isterken az kalsın canından oluyordu

  Zeytinburnu’nda motosikletli sürücüsü tek teker üzerinde giderken dengesini kaybedip önce yolda savrulup sonra kaldırıma çarptı.

 • CHP’den Tüm Rumelilere hayırlı olsun ziyareti

  CHP’den Tüm Rumelilere hayırlı olsun ziyareti

  CHP Zeytinburnu İlçe Başkanı Metin Doğan,3.Dönem Belediye Başkanı Dr. Adil Emecan, Meclis üyeleri ve ilçe yöneticileriyle beraber Tüm Rumeli Türkleri Dayanışma Derneğine hayırlı olsun ziyaretinde bulundular.

 • Zeytinburnu’ndan Arakan’a uzanan yardım eli

  Zeytinburnu’ndan Arakan’a uzanan yardım eli

  AK Parti Kadın Kolları ve Kızılay Zeytinburnu Şubesi ortaklaşa Arakan için çok güzel bir çalışmaya imza attılar. Zeytinburnu Meydanında Kermes ve ardında Ücreti Arakan’a bağışlanmak üzere kahvaltı programı organize ettiler.

 • Artık her önüne gelen Emlakçı olamayacak

  Artık her önüne gelen Emlakçı olamayacak

  Gümrük ve Ticaret Bakanlığı'nın taşınmaz ticaretine yönelik önceki hafta yayımladığı yönetmelik taslağı sektörde büyük yankı uyandırdı

 • Vatandaşa müjde! İstanbul'da su fiyatında indirim

  Vatandaşa müjde! İstanbul'da su fiyatında indirim

  İSKİ Genel Müdürü Fatih Turan, "2018 yılı bütçemiz ise 7 milyar 436 milyon 446 bindir. Bu rakamlar; İSKİ'nin dünya çapında güvenilir bir kurum olduğunu idari ve mali açıdan bir kez daha ispatlamaktadır." dedi.

 • İstanbul'da Ocak ayından itibaren Su %5 daha ucuz

  İstanbul'da Ocak ayından itibaren Su %5 daha ucuz

  İSKİ Genel Müdürü Fatih Turan, "2018 yılı bütçemiz ise 7 milyar 436 milyon 446 bindir. Bu rakamlar; İSKİ'nin dünya çapında güvenilir bir kurum olduğunu idari ve mali açıdan bir kez daha ispatlamaktadır." dedi.

 • Zeytinburnu Açıklarında Sürüklenen Bottan Böyle Kurtarıldılar

  Zeytinburnu Açıklarında Sürüklenen Bottan Böyle Kurtarıldılar

  Zeytinburnu açıklarında makine arızası nedeniyle sürüklenen lastik bottaki iki kişi, Sahil Güvenlik Komutanlığı ekiplerince kurtarıldı.

 • FENDI CASA Türkiye’nin en şık evi için geldi

  FENDI CASA Türkiye’nin en şık evi için geldi

  Tasarımda dünya markası Fendi Casa, İstanbul’un en şık evini tasarlamak için Türkiye’ye geldi. Dubai ve Miami’den sonra ilk kez Türkiye’ye gelen Luxury Living Group’un en önemli markası Fendi Casa, İstanbul’un yeni deniz semti Büyükyalı ile Türkiye’ye gelişini, 8 Kasım Çarşamba akşamı çok özel bir davet ile kutladı.

 • ZKS'de açılan 'Bakış 1' Resim Sergisine Yoğun İlgi

  ZKS'de açılan 'Bakış 1' Resim Sergisine Yoğun İlgi

  Zeytinburnu Belediyesinin düzenlediği 'Bakış 1' isimli resim sergisinin açılışı gerçekleştirildi. Yoğun ilginin gösterildiği sergi açılışı sonrası sahne alan Karadeniz Müziği'nin sevilen grubu İmera, Zeytinburnu halkına coşku dolu bir gece yaşattı.

 • Şanlıurfalılar Sıra Geceleriyle Zeytinburnu renk kattı

  Şanlıurfalılar Sıra Geceleriyle Zeytinburnu renk kattı

  Zeytinburnu Şanlıurfalılar Derneği Sıra gecesi yaparak Şanlıurfa Kültürünü Zeytinburnu’na taşımaya devam ediyor. Belediye Başkanı Murat Aydın ve Başkan Yardımcılarınındı katıldığı sıra gecesi oldukça renkli geçti

 • Üç Kişinin Kahvehaneye Silahla Ateş Açtığı Anlar

  Üç Kişinin Kahvehaneye Silahla Ateş Açtığı Anlar

  Zeytinburnu’nda kahvehane önünde oturan bir kişiye yapılan silahlı saldır anı kameralara yansıdı.

 • Atatürk’ü zehirlediler şimdi hedefleri Erdoğan’ı şehit etmek’

  Atatürk’ü zehirlediler şimdi hedefleri Erdoğan’ı şehit etmek’

  AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk ‘Küreselde Yerele Büyük Anadolu Aklı’ konferanslarına aralıksız devam ediyor. Külünk, Zeytinburnu İşadamları Derneğinde verdiği konferansta çok çarpıcı açıklamalarda bulundu. Metin Külünk, Atatürk’ü zehirleyerek İnönü’nün önün açtılar. Şimdi ise asıl hedefleri Sayın Erdoğan’ı 2019’a kadar şehit edip Türkiye'yi ipotek altına almak istiyorlar. 15 Temmuz Darbe girişiminin, gezi olaylarının ve 17-21 Aralık operasyonları ve MİT Tırları operasyonlarının asıl amacı buydu dedi.

 • Mahalle Bekçileri çok sayıda gasp ve hırsızlık olayına karışan şahısları yakaladı

  Mahalle Bekçileri çok sayıda gasp ve hırsızlık olayına karışan şahısları yakaladı

  Zeytinburnu’nda Gece kartalları (Çarşı ve Mahalle bekçileri) yaptıkları beş farklı uygulamada iki gaspçıyı kıskıvrak yakaladı. Yakalan şahısların birçok olaya karıştığı belirlendi.

 • Zeytinburnu'nda Eylem Hazırlığındaki DEAŞ'lılara Operasyon

  Zeytinburnu'nda Eylem Hazırlığındaki DEAŞ'lılara Operasyon

  İstanbul'da terör örgütü DEAŞ'a karşı 6 ilçede sabaha karşı operasyon düzenlendi. Baskında eylem hazırlığında oldukları tespit edilen 34 yabancı uyruklu şüpheli gözaltına alındı.

 • İşitme Engelli Genç Kız Bir Kez Daha Sevdiklerinin Sesini Duydu

  İşitme Engelli Genç Kız Bir Kez Daha Sevdiklerinin Sesini Duydu

  Zeytinburnu Belediyesi’nde staj yapan ve işitme cihazını kaybeden 19 yaşındaki işitme engelli Sumira Karaca, belediye ekiplerinin yaptığı sürpriz sayesinde bir kez daha sevdiklerinin sesini duydu. Genç kızın işitme cihazına yeniden kavuşması ve seslere verdiği tepkiler duygu dolu anlar yaşattı.

kullan kullan
ÖNE ÇIKAN HABERLER
kullan kullan

Sitemizi Nasıl buldunuz?

46.4%

8.2%

8.5%

6.1%

30.8%

kullan
HAVADURUMU
Namaz Vakitleri
kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan