• Afrin son durum haberleri-Afrin alındı mı PKK-PYD kaçıyor
  • Öğrenciler Karnelerini Aldı, Yarıyıl Tatili Başladı!
  • İstanbul'un imar yönetmeliği değişti
  • Saadet Partisi gazetecilerle yemekte buluştu
  • Bu ülkenin Ömer Turan'dan başka derdi yok mu?
SICAK HABER
Karakter Boyutu :

Zeytinburnu’nda Plakasız ve Ruhsatsız Motosikletler Toplanıyor

Zeytinburnu’nda plakasız ve ruhsatsız motosikletler trafik ekiplerince yapılan kontrol ve vatandaşların ihbar şikayetleriyle toplanmaya başladı.

20 Ekim 2017 Cuma 20:06

Ehliyetsiz sürücülerin kullandıkları çalıntı, plakasız ve ruhsatsız motosikletler, halkın güvenliğini tehdit ediyor. Patlak eksoz ve aşırı hızla Zeytinburnu sokaklarında tur atan motosikletliler halkı çileden çıkarıyor. Zeytinburnu ilçe merkezi ile ana caddelerde denetim yapan trafik polisleri, plakasız motosikletleri durdurarak ruhsat ve ehliyet sorgulamaları yaptı. Evrakları eksik olan motor sürücülerinin haklarında işlem yapılarak motosikletlere el konuldu. Zeytinburnu İlçe Trafik Amirliği yetkilileri uyarılara rağmen kasksız, ehliyetsiz ve plakasız motosiklet kullanan sürücülerin arttığını, bu sebeple denetimlerin aralıksız süreceğini kaydettiler. Ruhsat sahiplerinin dikkatli olması gerektiğini, ehliyetsiz kişilere araçlarının kullandırılmamasını söyleyen trafik ekipleri, bu konu da vatandaşları uyardı. Bazı ruhsatsız ve plakasız araç ve motorların suç işlemek için kullanılabileceğini trafik ekipleri, bunun da araç sahiplerine pahalıya mal olacağını uyarısında bulundu.

Zeytinburnu İlçe Emniyeti denetimler sonrası Gazetemize özel yaptığı açıklamada, 20.10.2017 günü saat 10:00 -12:00 ile 14:00 -16:00 arasında idaremiz Akınsal sanayi sitesi, cemal serter sanayi sitesi , 58.bulvar/muammer aksoy kesişimi , Tek kavşağı önünde Motosikletlere yönelik yapmış olduğu uygulamada ; 305 GBT sorgusu yapıldı. 215 motosiklet ve 35 diğer araç detaylı bir şekilde incelendi. 104 motosiklet , araç ve sürücülerine 47/-a , 47/-1d , 34, 39/2, 23/2a, 78/1-b , 91. madde , 39/4 , 47/1c , 23/3a1 , 36/3a , 21. , 78/1a , 46/2c , 30/1-a , 30/1b maddelerinden Toplamda 69.279 Tl cezai işlem uygulandı. 16 motosiklet ve 4 otomobil trafikten men edildi. Ayrıca durumundan şüphelenerek durdurmak istediğimiz  motosikletten inerek Cevizlibağ Metrobüs istikametine kaçmaya çalışan 2 Şahıs kovalamaca sonucunda yakalanmış, yapılan üst aramasında, kabza kısmı siyah renkli , sürgü kısmı metalik gri namlu üzerinde cal 7.65 Pistolet AUTOMATIOUG BEREVETE MODELE.DE.SDG ibareleri bulunan ve şarjör kısmında 6 adet 7.65 fişek ele geçirilmiş. 12.14 gram gelen bonzai diye tabir edilen uyuşturucu , uyarıcı madde ele geçirilmiş , ayrıca yapılan gbt sorgulamasında Yoklama kaçağı olarak ARANIYOR ibaresinin olduğu görülmesi üzerine Şahıs gerekli yasal işlemler için Merkezefendi Polis merkezine teslim edilmiştir. Ayrıca bu uygulamalar esnasına 2 yoklama kaçağı şahsa gerekli yasal tebliğ yapılmıştır denildi.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZELPaylaşmak Güzeldir!
Facebook'ta Paylaş


Twitter'da Paylaş

Bu Habere Sende Yorum Yaz..
Yükleniyor...
Sen de görüşünü belirt!
  • Yorumlar0
  • Onay Bekleyenler0

DİĞER HABERLER

kullan
ÖNE ÇIKAN HABERLER

Sitemizi Nasıl buldunuz?

46.3%

8.3%

8.6%

6.1%

30.8%

kullan
HAVADURUMU
Namaz Vakitleri
kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan