• Şov yapmak isterken az kalsın canından oluyordu
 • ZKS'de açılan 'Bakış 1' Resim Sergisine Yoğun İlgi
 • AK Parti Rumeliler Derneğini ziyaret etti
 • Başıboş köpekler Zeytinburnu halkını canından bezdirdi
 • Yabancılara Yönelik Huzur Uygulamasında 180 gözaltı
SICAK HABER
Karakter Boyutu :

Yöresel Günler Şöleni’nde Kardeşlik Rüzgarı Esti

Bu yıl 14’üncüsü düzenlenen Zeytinburnu Yöresel Günler Şöleni Türk Halk Müziği’nin sevilen ses sanatçısı Mustafa Keser konseriyle sona erdi. 10 gün boyunca Anadolu’nun birçok il, ilçe ve köylerinin buluştuğu şölende kardeşlik rüzgarı esti.

17 Ekim 2017 Salı 23:59

Türkiye’den 7 bölge, Balkan-Rumeli ve Türk Dünyası’nın bir araya geldiği Zeytinburnu 14. Yöresel Günler Şöleni, halk oyunları gösterisi ve Mustafa Keser konseri ile sona erdi. Her akşam farklı bir bölgenin kendine has müzikleri, halk oyunları, kıyafetleri ve yöresel lezzetleri sergilediği şölende Zeytinburnulular 10 gün boyunca 15 Temmuz Meydanı’nda hem eğlendi hem de birbirinden farklı kültürlerin yöresel lezzetlerini tattı.Anadolu illerini temsilen 26 derneğin bir araya geldiği Zeytinburnu 15 Temmuz Meydanı’ndaki kapanış gecesinde son geceyi de birlik ve beraberlik içinde geçiren vatandaşlar, gecenin geç saatlerine kadar meydandaki etkinliklere eşlik edip yöresel standları gezdi.

ATA TOPRAKLARI ARTIK YOUTUBE KANALINDA

Konser sonunda 26 ilin dernek başkanlarına plaketlerini takdim eden Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, “Rabbime şükürler olsun ki 14’üncü programın son akşamındayız. 14 yıl öncesine gidiyorum. O günkü programlara gidiyorum ve sonra bugüne geliyorum gerçekten güzel bir mesafe kat ettik. 26 tane derneğimizle birlikte 10 gündür sürdürdüğümüz bu programları birlikte icra ettik. Türkiye’nin 7 bölgesinden ayrıca yurt dışından Balkanlar’dan ve Türk Dünyası’ndan da kardeşlerimiz aramızda bulunuyor. Bu rengi, bu güzelliği Türkiye’nin hiçbir ilçesinde hiçbir kentinde yaşama imkanı yok. Sizlere hizmet etme yetkisini bana verdiğiniz için sizlere çok çok teşekkür ediyorum. Bu etkinlikleri hem yurdumuzu hem Türk Dünyası’nı hem de Balkanlar’ı temsilen dernek başkanlarımızla ve yöneticilerimizle birlikte icra ettik. 10 gün süreyle gerçekleştirdiğimiz bu etkinliklerde 15 Temmuz Meydanı hiçbir zaman boş kalmadı. Sizler burayı doldurdunuz bizim motivasyonumuzu artırdınız. Sizlere çok müteşekkirim. Bu organizasyonların güzel bir şekilde icra edilmesinde bize destek veren dernek başkanlarına ve yöneticilerine teşekkür ediyorum. Rabbimden niyazım inşallah seneye de bu organizasyonu bizlerin yapmasına imkan verir.” diye konuştu.

“EĞLENCE PROGRAMI DEĞİL KAYNAŞMA PROGRAMI YAPIYORUZ”

Konuşmasının devamında Zeytinburnu’nu kuran insanların bir araya gelmesini amaçladıklarını belirten Başkan Aydın, “Eğleniyoruz ama bu bir eğlence bu programı değil biz bir kaynaşma programı yapıyoruz. Kaynaşma ve bir araya gelme programı yapıyoruz. Zeytinburnu’nu kuran insanların bir araya gelmesini, birbirlerini daha yakinen tanımasını arzu ediyoruz. Bu programların temel motivasyonunu oluşturan unsur budur. Ve bu anlamda gerçekten çok güzel mesafe kat ettiğimize inanıyorum. Onun için bu sene 192 tane köyümüze, şehrimize ve vilayetlerimize gittik. Oraların belgesellerini yaptık. Geçen yıl da 48 belgesel yapmıştık. Toplamda 240 belgesel etti. Bu belgeseller Zeytinburnu’nu kuran insanların geldikleri toprakları anlatıyor. Atalarınızın köylerini, kendi köylerinizi ve şehirlerinizi, vilayetlerinizi görmeyi arzu ediyorsanız bu belgeselleri Youtube’dan izleyebilirsiniz. Böylece buradan kalkıp memlekete gidememiş olsanız bile elinizin altındaki internetle atalarınızın doğup büyüdüğü yeri görebilirsiniz.” diye konuştu.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZELPaylaşmak Güzeldir!
Facebook'ta Paylaş


Twitter'da Paylaş

Bu Habere Sende Yorum Yaz..
Yükleniyor...
Sen de görüşünü belirt!
 • Yorumlar0
 • Onay Bekleyenler0

DİĞER HABERLER

 • Zeytinburnu'ndaki Gasp Zanlılarının Kapkaç Anı Kamerada

  Zeytinburnu'ndaki Gasp Zanlılarının Kapkaç Anı Kamerada

  Zeytinburnu'nda yolda yürüyen kişiyi satırla tehdit edip göz yaşartıcı gaz sıkarak gasp ettiği iddiasıyla gözaltına alınan 2 şüpheli tutuklandı.

 • Şov yapmak isterken az kalsın canından oluyordu

  Şov yapmak isterken az kalsın canından oluyordu

  Zeytinburnu’nda motosikletli sürücüsü tek teker üzerinde giderken dengesini kaybedip önce yolda savrulup sonra kaldırıma çarptı.

 • CHP’den Tüm Rumelilere hayırlı olsun ziyareti

  CHP’den Tüm Rumelilere hayırlı olsun ziyareti

  CHP Zeytinburnu İlçe Başkanı Metin Doğan,3.Dönem Belediye Başkanı Dr. Adil Emecan, Meclis üyeleri ve ilçe yöneticileriyle beraber Tüm Rumeli Türkleri Dayanışma Derneğine hayırlı olsun ziyaretinde bulundular.

 • Zeytinburnu’ndan Arakan’a uzanan yardım eli

  Zeytinburnu’ndan Arakan’a uzanan yardım eli

  AK Parti Kadın Kolları ve Kızılay Zeytinburnu Şubesi ortaklaşa Arakan için çok güzel bir çalışmaya imza attılar. Zeytinburnu Meydanında Kermes ve ardında Ücreti Arakan’a bağışlanmak üzere kahvaltı programı organize ettiler.

 • Artık her önüne gelen Emlakçı olamayacak

  Artık her önüne gelen Emlakçı olamayacak

  Gümrük ve Ticaret Bakanlığı'nın taşınmaz ticaretine yönelik önceki hafta yayımladığı yönetmelik taslağı sektörde büyük yankı uyandırdı

 • Vatandaşa müjde! İstanbul'da su fiyatında indirim

  Vatandaşa müjde! İstanbul'da su fiyatında indirim

  İSKİ Genel Müdürü Fatih Turan, "2018 yılı bütçemiz ise 7 milyar 436 milyon 446 bindir. Bu rakamlar; İSKİ'nin dünya çapında güvenilir bir kurum olduğunu idari ve mali açıdan bir kez daha ispatlamaktadır." dedi.

 • İstanbul'da Ocak ayından itibaren Su %5 daha ucuz

  İstanbul'da Ocak ayından itibaren Su %5 daha ucuz

  İSKİ Genel Müdürü Fatih Turan, "2018 yılı bütçemiz ise 7 milyar 436 milyon 446 bindir. Bu rakamlar; İSKİ'nin dünya çapında güvenilir bir kurum olduğunu idari ve mali açıdan bir kez daha ispatlamaktadır." dedi.

 • Zeytinburnu Açıklarında Sürüklenen Bottan Böyle Kurtarıldılar

  Zeytinburnu Açıklarında Sürüklenen Bottan Böyle Kurtarıldılar

  Zeytinburnu açıklarında makine arızası nedeniyle sürüklenen lastik bottaki iki kişi, Sahil Güvenlik Komutanlığı ekiplerince kurtarıldı.

 • FENDI CASA Türkiye’nin en şık evi için geldi

  FENDI CASA Türkiye’nin en şık evi için geldi

  Tasarımda dünya markası Fendi Casa, İstanbul’un en şık evini tasarlamak için Türkiye’ye geldi. Dubai ve Miami’den sonra ilk kez Türkiye’ye gelen Luxury Living Group’un en önemli markası Fendi Casa, İstanbul’un yeni deniz semti Büyükyalı ile Türkiye’ye gelişini, 8 Kasım Çarşamba akşamı çok özel bir davet ile kutladı.

 • ZKS'de açılan 'Bakış 1' Resim Sergisine Yoğun İlgi

  ZKS'de açılan 'Bakış 1' Resim Sergisine Yoğun İlgi

  Zeytinburnu Belediyesinin düzenlediği 'Bakış 1' isimli resim sergisinin açılışı gerçekleştirildi. Yoğun ilginin gösterildiği sergi açılışı sonrası sahne alan Karadeniz Müziği'nin sevilen grubu İmera, Zeytinburnu halkına coşku dolu bir gece yaşattı.

 • Şanlıurfalılar Sıra Geceleriyle Zeytinburnu renk kattı

  Şanlıurfalılar Sıra Geceleriyle Zeytinburnu renk kattı

  Zeytinburnu Şanlıurfalılar Derneği Sıra gecesi yaparak Şanlıurfa Kültürünü Zeytinburnu’na taşımaya devam ediyor. Belediye Başkanı Murat Aydın ve Başkan Yardımcılarınındı katıldığı sıra gecesi oldukça renkli geçti

 • Üç Kişinin Kahvehaneye Silahla Ateş Açtığı Anlar

  Üç Kişinin Kahvehaneye Silahla Ateş Açtığı Anlar

  Zeytinburnu’nda kahvehane önünde oturan bir kişiye yapılan silahlı saldır anı kameralara yansıdı.

 • Atatürk’ü zehirlediler şimdi hedefleri Erdoğan’ı şehit etmek’

  Atatürk’ü zehirlediler şimdi hedefleri Erdoğan’ı şehit etmek’

  AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk ‘Küreselde Yerele Büyük Anadolu Aklı’ konferanslarına aralıksız devam ediyor. Külünk, Zeytinburnu İşadamları Derneğinde verdiği konferansta çok çarpıcı açıklamalarda bulundu. Metin Külünk, Atatürk’ü zehirleyerek İnönü’nün önün açtılar. Şimdi ise asıl hedefleri Sayın Erdoğan’ı 2019’a kadar şehit edip Türkiye'yi ipotek altına almak istiyorlar. 15 Temmuz Darbe girişiminin, gezi olaylarının ve 17-21 Aralık operasyonları ve MİT Tırları operasyonlarının asıl amacı buydu dedi.

 • Mahalle Bekçileri çok sayıda gasp ve hırsızlık olayına karışan şahısları yakaladı

  Mahalle Bekçileri çok sayıda gasp ve hırsızlık olayına karışan şahısları yakaladı

  Zeytinburnu’nda Gece kartalları (Çarşı ve Mahalle bekçileri) yaptıkları beş farklı uygulamada iki gaspçıyı kıskıvrak yakaladı. Yakalan şahısların birçok olaya karıştığı belirlendi.

 • Zeytinburnu'nda Eylem Hazırlığındaki DEAŞ'lılara Operasyon

  Zeytinburnu'nda Eylem Hazırlığındaki DEAŞ'lılara Operasyon

  İstanbul'da terör örgütü DEAŞ'a karşı 6 ilçede sabaha karşı operasyon düzenlendi. Baskında eylem hazırlığında oldukları tespit edilen 34 yabancı uyruklu şüpheli gözaltına alındı.

 • İşitme Engelli Genç Kız Bir Kez Daha Sevdiklerinin Sesini Duydu

  İşitme Engelli Genç Kız Bir Kez Daha Sevdiklerinin Sesini Duydu

  Zeytinburnu Belediyesi’nde staj yapan ve işitme cihazını kaybeden 19 yaşındaki işitme engelli Sumira Karaca, belediye ekiplerinin yaptığı sürpriz sayesinde bir kez daha sevdiklerinin sesini duydu. Genç kızın işitme cihazına yeniden kavuşması ve seslere verdiği tepkiler duygu dolu anlar yaşattı.

kullan kullan
ÖNE ÇIKAN HABERLER
kullan kullan

Sitemizi Nasıl buldunuz?

46.4%

8.2%

8.5%

6.1%

30.8%

kullan
HAVADURUMU
Namaz Vakitleri
kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan