Yöresel ürün satışlarının yapılması, kültürün ve yörenin tanıtılması amaçlanan günlerde Karadeniz bölge rüzgarı Düzce üzerinden estirildi. Zeytinburnu Karadeniz Folklor ekibinin o doyumsuz kemençe ve horonundan sonra programa sanatçı Hülya Polat çıktı. Polat, ağır eserlerinin ardından ‘Bizim orada şöyle derler; şimdi vuralım horonun dibine’ diyerek Zeytinburnu 15 Temmuz Şehitler meydanını dolduran vatandaşlara unutulmaz bir gece yaşattı.

Zeytinburnulular Düzce standına gelerek peynir ve fındık satın aldı ve Düzce’yi yakından tanımak için Dernek yetkililerinden gezilecek yerlerle ilgili bilgiler aldı. Standın işletimini ise Avrupa Yakası Düzceliler Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Şenol Araç yaptı. Avrupa Yakası Düzceliler Derneği tarafından geceye özel hazırlanan kabak tatlısı ve aşure programa katılanlara ikram edildi. Stand önünde izdiham yaşandı ve vatandaşlar, ikram edilen tatlı ve aşureyi afiyetle yedi.

Program bitiminde Avrupa Yakası Düzceliler standını ziyaret eden Ak Parti İstanbul Milletvekili Hasan Turan, Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın’la birlikte Avrupa Yakası Düzceliler Dernek Başkanı Mustafa Öztürk’le stand içerisinde halka Düzce’den getirilen ve özel hazırlanan Kabak tatlısını halka ikram etti. İkram edilen tatlıyı Ak Parti İstanbul Milletvekili Hasan Turan, Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, Rumelili sanatçı Arif Şentürk ve katılan heyetle birlikte yedi. Milletvekili Hasan Turan ve Belediye Başkanı Murat Aydın, Düzcelilerin kendilerine gösterdikleri ilgi ve alakadan dolayı teşekkür ederken standa tam not verdiler.

Avrupa Yakası Düzceliler Dernek Başkanı Mustafa Öztürk, “Yaklaşık iki haftadır yönetim kurulu arkadaşlarımızla burada ciddi bir çalışma yaptık ve bu geceye hazırlık için kolları sıvamıştık. Bu akşam aşırı katılım ve ilgiden son derece memnun kaldık. Öncelikle Ak Parti İstanbul Milletvekilimiz Hasan Turan’a, Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın’a, siyasi parti başkanlarımıza, standımıza ziyaret eden Zeytinburnu halkına ve özellikle Düzceli Hemşerilerimize teşekkür ediyoruz. Teşekkürü birde asıl yönetim kurulu üyelerime ve üyelerimize yapmak istiyorum. Programlarımızın devamı gelecek’ dedi.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL