Yöresel Günler kapsamında 15 Temmuz Şehitler Meydanında kurulan stantlar içinde en renkli stantlardan biri Sinopluların stanttı. Eskiden köylerde kullanılan tarım ürünlerinin ve aletlerinin sergilendiği stant ziyaretçilerden büyük ilgi gördü. ZEYDEF Genel Başkanı, Sinoplular Dernek Başkanı ve AK Parti Meclis Üyesi Mehmet Çakır ile Dernek adeta en görkemli günlerini yaşıyor. Dernekçiliği Zeytinburnu’nda bir adım öteye taşıyan Başkan Çakır Sinopluları oldukça güzel bir mekâna kavuşturdu. Ramazanda verdiği iftar yemekleri ve kaynaşma geceleriyle adeta hemşerilerine gurbette sıla özlemi çektirmeyen Başkan Çakır’a hemşerileri son kongrede tam not verdi. Sinoplular Derneğinde ki bu başarıyı artık Başkanı Çakır ZEYDEF ile tüm STK’lara taşıyor.

Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın Yöresel Günlerde yaptığı konuşmada birlik ve beraberlik vurgusu yaptı. Başkan Aydın bu dünyanın tek başına bir anlamının olamadığını birlikte güzel olduğuna vurgu yaptı. Balkanlar'dan Orta Asya'ya kadar geniş bir coğrafyadan insanları barındıran Zeytinburnu, bu özelliği ile adeta Hem Türkiye’nin hem de Türk dünyasının minyatürü gibi. İşte bu noktadan hareketle de Zeytinburnu Belediyesi, farklı kültürleri düzenlediği bir etkinlik ile aynı çatı altında buluşturduklarından bahsetti. Eğer sizler olmasaydınız biz bu tür güzel organizasyonları yapamazdık. Bizler sizlerden aldığımız paralarla bunları gerçekleştiriyoruz. Allah Zeytinburnu halkına daha fazla versin" diyerek konuşmasını tamamladı.

Sinoplular Dernek Başkanı Mehmet Çakır, Gazetemize çok özel açıklamalar yaptı. Çakır; Derneğimizin 1000’in üzerinde üyesi var. Asıl gayemiz hemşerilerimizin dertlerine, sıkıntılarına çözümü üretmek. Öğrencilerimize sahip çıkıyoruz. Federasyonumuzla işadamlarımızla birlikte onlara burs veriyoruz. Ramazanda iftar programları tertip ediyoruz. Kısaca hemşerilerimiz Zeytinburnu’nda yaşmaktan mutlular. Bunda en nemli etken Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın’ın 20 yılda ilçemizin çehresini değiştirip gecekondu semti olarak anılan Zeytinburnu’nun artık İstanbul’un modern ilçelerinden biri olmasıdır. Hem birlik beraberliğimize hem de dernekçiliğe verdiği katkılardan dolayı Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum dedi.

Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın Sinopluların stantını ziyaret etti. ZEYDEF Genel Başkanı ve Sinoplula Dernek Başkanı Mehmet Çakır ile birlikte ziyaretçilere mantı ikramında bulundu. Mantının tadına bakan Belediye Başkanı Murat Aydın, bu mantı Kayserinin mantısını aratmıyor dedi. Başkan Aydın Sinop Kadın Kolları üyeleriyle de stantta bir süre sohbet etti.

ZEYTİNBURNU HABERGAZETESİ-ÖZEL