Vatandaşlara Erbakan Vakfı Zeytinburnu İlçe Başkanı Onur Dolar, İl Başkan Yrd. Mustafa Dönmez ve Teşkilat Başkanı Fatih Cansız, CHP Meclis Üyesi Satı Oral’ın da katıldığı aşure ikramı dualarla başladı. Erbakan Vakfı Zeytinburnu İlçe Başkanı Onur Dolar Zeytinburnu Haber Gazetesine aşure ikramı sonrası kısa bir açıklama yaptı. Başkan Onur Dolar, İçinde Hicri yılbaşı bulunan, ikramda bulunulduğunda o senenin bolluk ve bereket getireceğine inanılan, Allah C.C.’nin on peygamberine on değişik ikram ve ihsanda bulunduğu, içinde birçok fazileti barındıran mübarek bir ayımızdır. Bu mübarek ayımızın hürmetine ve aynı zamanda 29 Ekim 2017 tarihinde doğumunun 91. Yıldönümünü anmış olduğumuz Rahmetli liderimiz Prof. Dr. Necmettin Erbakan Hocamızın mübarek ruhu şerifleri için hem de Muharrem ayının bereketi için halkımıza 10 Bin adet aşure ikramında bulunmaktan büyük mutluluk duymaktayız.

Prof.Dr. Necmettin Erbakan Hocamızın  “ Bir çiçekle bahar gelmez, ama her bahar bir çiçekle başlar” sözü ile vurguladığı siyasi hayatının başlangıcından son nefesine kadar; “Önce Ahlak ve Maneviyat “ parolasıyla yeniden Büyük Türkiye, yeni bir Dünya ilkesi ile yapmış olduğu Ağır Sanayi hamleleri, Milli ve Manevi Kalkınma Hamleleri, Adil Ekonomik Düzen, D-8 Yeni Bir Dünya Projeleri ile halkımıza bolluk ve bereketin gelmesine sebep olmuş; işçimizin ve memurumuzun almış olduğu Cumhuriyet Tarihimizin en büyük zamları ile yüzünü güldürerek içinde bulunduğumuz mübarek Muharrem ayının anlam ve faziletini yaşamamıza vesile olmuştur.

Biz Erbakan Vakfı mensupları olarak faizci kapitalist düzen yüzünden zenginin daha çok zengin, fakirin daha çok fakirleştiği; İslam Coğrafyasının her yanının kan gölüne döndüğü, bir milletin asıl gücü olan Milli ve Manevi Değerlere bağlı gençliğinin alkol ve uyuşturucu gibi zehirlerin bataklığına düştüğü, Maneviyatımızın temeli olan Helal Lokmanın, Haram Lokma ile karıştığı bir zamanda Rahmetli liderimiz Prof. Dr. Necmettin Erbakan Hocamızın siyasi hayatı boyunca vurguladığı Milli Görüş İlkeleri ile yeniden Büyük Türkiye ve Yeni Bir Dünya Projesi ile insanlığa Hakkın, Adaletin, Huzurun, bolluk ve bereketin geleceğine inanmaktayız.

Bu duygu ve düşüncelerimizle mübarek Muharrem ayımızı en kalbi duygularımla kutlar, Aşure programımızda emeği ve katkısı olan herkese sonsuz teşekkürlerimi sunarım.  Cenab-ı Hak hepimizden razı olsun dedi.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL