• Çocuklara El Yıkama Alışkanlığı Aşılandı
 • Ensar Vakfı Fahri Biçer'i unutmadı
 • Zeytinburnu Belediyesi Kültür Yayınlarıyla Dünyaya açılıyor
 • Narkotik Eğitim Tır'ı Zeytinburnu'nda
 • Zeytinburnu Belediyesinde den Öğrencilere Aşure ikramı
SICAK HABER
Karakter Boyutu :

Gece Gölgenin Rahatına Bak, Çağatay Akman ile özel söyleşi

“Gece Gölgenin Rahatına Bak” şarkısı ile milyonların gözdesi olan genç şarkıcı Çağatay Akman en son çıkardığı "Sensin Benim En Derin Kuyum" şarkısı ile de yer aldığı dijital platformlarda bir saat içerisinde 100 bini aşkın izlemeyi bulmuştu.

13 Ekim 2017 Cuma 13:07

Şimdilerde Fox ekranlarındaki “Bizim Hikaye” isimli dizi filmin tema müziğini seslendirerek hayranlarına bir de klip da sürprizi yapan Çağatay Akman ile bizde bir araya geldik. Çağatay sizlerle…

Merhaba Çağatay nasılsın? İyiyim teşekkürler siz nasılsınız?

Teşekkür ederim, bende iyiyim. Neler yapıyorsun bu sıralar? Her şey eğlenceli ve güzel gidiyor. Konserler, televizyon programları, radyo programları şeklinde koşuşturuyoruz. "Bizim Hikaye" şarkısına yeni klip çektik. Böyle devam... Başarıdan başarıya koşuyorsun tebrik ederim.

Son çıkan şarkın “Sensin Benim En Derin Kuyum” ile başlayalım istiyorum. Şarkı çok sevilenler ve çok konuşulanlar listesinde yine yerini koruyor. Neler söylersin? Şöyle söyleyeyim 'Sensin Benim En Derin Kuyum' Ahmet Hatipoğlu ile birlikte yazdığımız kendi tarzımı oturtmaya çalıştığım bir şarkıydı. İkinci çıkış parçamdı. 'Gece Gölgenin Rahatına Bak' için insanlar sürekli "şarkılarının tarzı ne" şeklinde sorular soruyordu. Ben de müzikteki tarzımı göstermek için böyle bir şarkıyla çıktım. 

Bu süreçte sana kimler destek oldu?

Volkan Sönmez, Abdullah Özdoğan, klip yönetmenliği de Yekta Özbilen diyebilirim.  Çok etkileyici bir klibi oldu şarkının, sen ne söylersin? Evet Elif Hanım klip çok beğenildi. Klip o kadar etkileyici geldi ki "greenbox mı kullandınız" diye sordular. Tabii ki hayır klibimiz Tuz Gölü'nde çekildi. 

Seni tanımamızı sağlayan 'Gece Gölgenin Rahatına Bak' şarkına değinmek istiyorum. Bu şarkı senin çıkış parçandı ve milyonların seni tanımasını sağladı. Sende bu şarkının yeri nedir?

Biliyorsunuz ki piyasa oldukça kalabalık ve ben ilk parçam ile de buralara kadar geldim.  Bence bu büyük başarı çünkü magazinsel yönle değil direkt şarkıcı kimliğimle çıktım. Çok televizyonda yer almasam da bütün programlara çıktım diyebilirim. En önemlisi de magazinsel olarak bir olay yaşamadan gündemde kaldım. Özellikle bu zamanda göz önünde olmadan da bunu yakalamak bence büyük bir başarı… Bu kadar başarılı olmayı bekliyor muydun? Bekliyordum çünkü hem şarkıma hem de tarzıma güveniyordum.

Güncel ve çağın dinleyebileceği şarkıydı.  Şarkının çalıntı olduğu konusunda çıkan söylentilere ne diyeceksin?

Şöyle söyleyeyim Mehmet Ali Sezer'in 1994'te 'Her Şeyim Oldun' şarkısının alt yapısını 2012'de bir grup kendi şarkılarına uyarlıyorlar. Biz de söyleyince bunu da küçük bir kardeşimiz şikayet ediyor. Şarkı iki buçuk, üç hafta telif hakkından dolayı kaldırıldı. Sonra halledildi. 

İnsanlar seni tanımadan önce neler yapıyordun?

Nasıl geçiyordu zamanın? Evde bütün gün bilgisayar oyunu oynuyordum. Asosyal bir insandım. Evden hiç çıkmıyordum diyebilirim.  Şimdi? Şimdi göz önünde olan normal bir insanım :) "Popüler olduğumu dedemin görmesini çok isterdim" Dediğim gibi ben asosyal bir çocuktum ve dedem bana sürekli "hadi git çalış, sürekli evdesin" diyordu. Ben ünlü olduktan bir ay sonra dedem vefat etti. Bu günlerimi de göremedi. Bu başarımı görmesini çok isterdim. 

Memnun musun peki bu yaşamdan?

Memnunum tabi ki. İlk çıkış yaptığımda içimde büyük bir korku vardı "On yıl sonra ne olur, ne yaparım" diye. Ama artık korkmuyorum. Güzel ekiple güzel çalışmalar yapıyoruz. Bu da beni mutlu ediyor.  Bu ikinci parçanın (Sensin Benim En Derin Kuyum) bu kadar beğenilmesinin asıl nedeni 'Gece Gölgenin Rahatına Bak' mı sence? Şöyle söyleyeyim şarkım çıktığında ilk iki ay zaten Çağatay Akman diye birisi yoktu, sadece 'Gece Gölgenin Rahatına Bak' şarkısını söyleyen bir çocuk vardı. İki aydan sonra Çağatay Akman artık piyasaya oturdu ve yüzlerce konser verdi. Sonra insanlar beni tanımaya başladı. İkinci şarkının çıkması beklendi. İkinci şarkım da çıkınca ismim de tam olarak yerine oturdu.

İsminin bilinmediği dönemde seni rahatsız eden şeyler oldu mu?

İsmimin bilinmemesi bu zaten başlı başına üzücü bir olaydı. Şarkı o kadar başarılıydı ki ismimin önüne geçti. Uzun bir süre 'Gece Gölgenin Rahatına Bak'ı, 'Sensin Benim En Derin Kuyum'u söyleyen çocuk olarak kaldım. Bunu söyleyen kitle de genellikle 45-50 yaş grubu oldu. Sağ olsun genç kitle adımı kısa süre de kullandı.  "Ben bir şarkıcıyım" "Bir senede bu kadar genç olmama rağmen hakkında kötü bir şey duymadığınız nadir şarkıcılardan biriyim" diyen Çağatay Akman, "sanatçı demiyorum, şarkıcıyım" diye ekledi.  Son zamanların başarı göstergeleri şüphesiz ki tıklanmalar. Şarkının tıklanmalarına da değinelim istiyorum. Kısa sürede birçok sanatçıyı geride bıraktın bunu neye borçlusun? Bunu halka borçluyum. Başka da hiçbir şeye muhtaç değilim. Sonuçta onlar olmasa ben de dinlenmezdim ben olmasam onlar da beni dinlemezdi. 

Fox tv ekranlarına "Bizim Hikaye" adında yepyeni bir dizi geldi ve sen o dizi için çok güzel bir şarkı yaptın. Neler söylesin?

Başarılı oyuncuların oynadığı ve çok sevilen bir dizidir. Sizin de dediğiniz gibi ben dizinin şarkısını yaptım. Şarkıyı ayrıca çıkarıp bir de klip çektik. Hem dizi müziği hem de single oldu. Bu sıralar dizide de oyuncu olarak sizi görecek miyiz soruları da alıyorum. Şimdilik öyle bir durum yok. Ama ilerleyen zaman ne gösterir bilemiyorum.  Oyunculuk yapmak da ister misin? Şu anlık düşünmüyorum çünkü şarkıcı kimliğinden oyunculuğa kaymak istemem  "Hikayeyi yaşadım" Müzik dünyasının star ismi Çağatay Akman, Fox ekranlarındaki “Bizim Hikaye” isimli dizi filmin tema müziğini seslendirerek hayranlarına da sürpriz yaptı. Başrollerini Hazal Kaya, Burak Deniz ve Reha Özcan’ın paylaştıkları dizi filmle aynı adı taşıyan  “Bizim Hikaye” isimli eserin söz Abdullah Özdoğan ve müziği Volkan Sönmez imzası taşırken Çağatay akman yorumu dizi film başlamadan tema müziğini dillere düşürdü. 2645 Records tarafından “Bizim Hikaye” isimli eserin gördüğü ilgiden dolayı dijital platformdan eser satışa sunuldu ve birde klip çekildi. Dizi film ile aynı adı taşıyan “Bizim Hikaye” isimli eserin klip çalışması Yekta Özbilen tarafından yapılırken dizi filmden de görüntülerle desteklendi. Dizi filmin çekildiği sokakta sanatçının performans çekimleri gerçekleşirken Çağatay Akman “Kendimi klip çekimi değil de filmin içinde gibi hissettim. Şarkı dizi filmin ruhunu öyle güzel yansıtıyor ki performans çekimlerinde hikâyeyi yaşadım” dedi. Bir anda popüler bir hayatın oldu.

Herkesin sana büyük bir ilgisi oluştu. Bu ilgiden sıkılıp "ben kaldıramıyorum bu durumu, her şeyi bırakıyorum" dediğin an oldu mu? 

Hayır olmadı. İlgi gördükçe daha çok hoşuma gitti ve daha başarılı işlere imza atmak istedim. Ama bazen katıldığı televizyon programlarında o kadar üzerime gelindi, ters köşe sorularla karşılaştım ki artık içimden "şu program bitsin" dediğim oldu. Eğitimin hayatın nasıl gidiyor? Açık konuşayım okulu sevmeyen biriyim. Şu anda okumuyorum. Sadece iş odaklıyım. Ama eğitimin önemli olduğunu biliyorum. İlerleyen zamanda tekrar başlayacağım okuluma… 

İlk aldığın parayla ne yaptın?

Taksi parası vermişimdir herhalde :) Öyle özel bir şey yapmadım da arkadaşlarımla yemişimdir herhalde tam hatırlamıyorum ama erkek arkadaşlarımla harcamış olmalıyım. İnsanlar seni bu kadar tanıyınca ailenin de sana bakışı değişti mi? Yok hayır. Onlar bana hiçbir zaman Çağatay Akman gözüyle bakmadılar. Evde ünlü değilim diyebilirim. Sabahları uyandırıp ekmek almaya gönderirler. Ayak işlerini hala ben yaparım :)

Çağatay nasıl aşık olur? Herkes gibi ilk görüşte ben de dışa bakarım. Bu elbette yeterli değil, güzel yürekli de olması lazım. Zaten insan zaman içinde kendini belli eder.  Hiç aşık oldun mu? Oldum tabi ki de. O kızla tekrar bir araya gelme durumun olur mu? Ne ben onu bir daha gördüm, ne o beni gördü... 

Neden, Platonik miydi? Aynen öyle. O seni görüyordur ama? Ben onu görmüyorum. Görse de zaten onu sevdiğimi bilmiyordu.  İlerideki projelerinde düet yapmak istersen bu isim kim olur?  Düet yapmayı çok isteyeceğim bir Müslüm Gürses vardı. O da rahmetli olduğu için kendisiyle düet yapmam mümkün değil. Rihanna ile düet yapmak istiyorum.  Yazabilirsiniz. Sonuçta hayatta her şey olabilir. Zoru başarırız imkansız biraz zaman alır :) 

Türkiye'de en başarılı bulduğun isimler kim? Tarkan. "Youtube zirvesi onun" Youtube verilerine göre 2017 yılı boyunca Türkiye’de en çok dinlenen 3. Sanatçı Çağatay Akman oldu. Ahmet Kaya isminin zirvede olduğu verilerde Sezen Aksu hemen ardında yer alırken Çağatay Akman 3. Sırada takipçileri oldu. İbrahim Tatlıses, Müslüm Gürses, Mustafa Ceceli, Tarkan, Demet Akalın, Sagopa Kajmer, gibi birçok isme youtube dinlenilme oranlarında fark atan Çağatay Akman, yoluna hızlı adımlarla devam ediyor.

Yaptığı işlerle hep gündemde kalan Çağatay Akman, müzik dünyasındaki dinleyici tercihlerinin yeni tarzlara olan yakınlığının da bir göstergesi oldu. Konserlerin çok coşkulu geçiyor. Seni en çok etkileyen konserin hangisi oldu? Genelde bütün konserlerim dolu geçti. Mekan beş yüz kişilik bir yerse bin veya bin beş yüz kişi hep gelir oraya ve çok coşkulu geçer. Beni en çok etkileyen genelde halk konserleri oluyor.

Çünkü oraya genelde elli bin kişi geliyor. En güzel konserim Konya konserim diyebilirim.  Son olarak okuyucularımıza neler söylemek istersin? Röportaj için size çok teşekkür ederim Elif Hanım. Çok keyifle yaptığım bir röportajdı.

Okuyucularınıza ve sevenlerime de saygılar, sevgiler...

Doğum tarihi: 31 Temmuz 1998

Burç: Aslan

En sevdiği huyu: Yerine göre ego yaparım En sevmediği huyu: Çok çabuk sıkılırım, hiçbir şeyden zevk almam

Uğurlu sayın: Yok

Uğurlu gün: Pazartesiyi hiç sevmem cuma ve cumartesiyi severim pazarı da sevmem

En sevdiğin renk: Siyah

En sevdiğin çizgi film: Bugs Bunny

En sevdiğin söz: Azdan az, çoktan çok gider.

Röportaj: Elif Günay Fotoğraf: Zeynep Aydın Önce Vatan Gazetesi

Önce Vatan GazetesiPaylaşmak Güzeldir!
Facebook'ta Paylaş


Twitter'da Paylaş

Bu Habere Sende Yorum Yaz..
Yükleniyor...
Sen de görüşünü belirt!
 • Yorumlar0
 • Onay Bekleyenler0

DİĞER HABERLER

 • Murat AYDIN: “Zeytinburnu, Fotoğrafik Olarak Çok Zengin Bir Mekân”

  Murat AYDIN: “Zeytinburnu, Fotoğrafik Olarak Çok Zengin Bir Mekân”

  Murat Aydın, 39 ilçeli İstanbul’un en iddialı belediye başkanları arasında. Çalışkanlığı ile İstanbul’un olumsuz yüklerini sırtlanmış bir ilçede gidişatı tersine çeviren, sürpriz işler çıkartan bir performans gösteriyor.

 • Cemal Merdan yenidenTürkiye Ortopedik Engelliler Federasyonu Başkanı oldu

  Cemal Merdan yenidenTürkiye Ortopedik Engelliler Federasyonu Başkanı oldu

  Türkiye Ortopedik Engelliler Federasyonu 14. Genel Kurulu yoğun bir katılım eşliğinde gerçekleştirildi. Zetinburnu Belediye Meclis Başkanı Cemal Merdan yeniden yenidenTürkiye Ortopedik Engelliler Federasyonu Başkanı oldu

 • Bahri Örnek'ten vize krizi açıklaması

  Bahri Örnek'ten vize krizi açıklaması

  OSMANLI Ocakları İstanbul il başkan yardımcısı BAHRİ Örnek, ABD ve Türkiye arasında yaşanan vize krizinin ardından yazılı bir açıklama yaparak "Vize gerginliğinden dolayı Türkiye'nin 50 milyar dolar zarar edeceğini söyleyenlerin ABD'yi savunduğunu görüyoruz" dedi.

 • Yeşiltepe Kapkaç yapan şahıs yakalandı

  Yeşiltepe Kapkaç yapan şahıs yakalandı

  Zeytinburnu Yyeşiltepe Mahallesinde bir bayannın çantasını kapkaç yöntemiyle çalan şahısa yönelik Asayiş Büro Amirliği ekipleri operasyon yaptı.

 • Zeytinburnu’nda Plakasız ve Ruhsatsız Motosikletler Toplanıyor

  Zeytinburnu’nda Plakasız ve Ruhsatsız Motosikletler Toplanıyor

  Zeytinburnu’nda plakasız ve ruhsatsız motosikletler trafik ekiplerince yapılan kontrol ve vatandaşların ihbar şikayetleriyle toplanmaya başladı.

 • Gaziosmanpaşa Küçükköy'de dev markalar çadırı açıldı

  Gaziosmanpaşa Küçükköy'de dev markalar çadırı açıldı

  Zeytinburnulu işkadını Müge Yavaş'ın marka haline getirdiği Marka Çadır Günleri Gaziosmapaşa Küçükköy'de açııldı. Açılaşa katılan vatandaşlar daha ilk saatlerden itibaren izdihama neden oldu.

 • Metrobüs ve Tramvay Yolcularına Aşure Sürprizi

  Metrobüs ve Tramvay Yolcularına Aşure Sürprizi

  Zeytinburnu Belediyesi, evine yetişmeye çalışan Cevizlibağ metrobüs ve tramvay yolcularını durakta aşure ile karşıladı. Yapılan sürprizden memnun kalan vatandaşlar aşurelerini afiyetle yedikten sonra yoluna devam etti.

 • Zeytinburnu'na 8 Saat su yok!!!

  Zeytinburnu'na 8 Saat su yok!!!

  İSKİ'den yapılan açıklamaya göre, bu gece 23.00'den itibaren Zeytinburnu'nun tüm mahallerine 8 saat boyunca boyunca su kesinti yaşanacak.

 • Zeytinburnu'nda FETÖ/PYD Operasyonu

  Zeytinburnu'nda FETÖ/PYD Operasyonu

  Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik soruşturma kapsamında, gözaltına alınan ve İstanbul'daki bazı belediyelerde daha önce görev yapan 73 kişiden 57'si tutuklandı.

 • Zeytinburnu Kültür Vadisi Projesi Ödül Yolunda

  Zeytinburnu Kültür Vadisi Projesi Ödül Yolunda

  Tarih boyunca Istanbul’un sınırları surlar ile çizilmiştir. Roma döneminde başlayan etrafı surlarla çevrili şehir geleneği uzun yüzyıllar Osmanlı döneminde de devam etmiştir. Roma’da surların dışında azizlerin yaşadığı küçük ayazmaların olduğu manastır ve onun etrafında çok küçük ölçekte yerleşimlerin oluştuğunu da görmekteyiz. Surların etrafı bu küçük yerleşimlerin varlığına tanıklık ederken, zaman içerisinde gelişen yerleşmeler bu çok küçük ölçekli köylerin etrafında teşekkül edecektir.

 • Yöresel Günler Şöleni’nde Kardeşlik Rüzgarı Esti

  Yöresel Günler Şöleni’nde Kardeşlik Rüzgarı Esti

  Bu yıl 14’üncüsü düzenlenen Zeytinburnu Yöresel Günler Şöleni Türk Halk Müziği’nin sevilen ses sanatçısı Mustafa Keser konseriyle sona erdi. 10 gün boyunca Anadolu’nun birçok il, ilçe ve köylerinin buluştuğu şölende kardeşlik rüzgarı esti.

 • Çocuklara El Yıkama Alışkanlığı Aşılandı

  Çocuklara El Yıkama Alışkanlığı Aşılandı

  Koç Üniversitesi Hastanesi ve Zeytinburnu Belediyesi, 'Dünya El Yıkama Günü' kapsamında 'Sağlık Elde Başlar Projesi'ni hayata geçirdi.

 • Ensar Vakfı Fahri Biçer'i unutmadı

  Ensar Vakfı Fahri Biçer'i unutmadı

  Ensar Vakfı Fahri Biçer'i unutmadı

 • Lütfi Kibiroğlu toprağa verildi

  Lütfi Kibiroğlu toprağa verildi

  Efsane Refah Partisi eski Eminönü Belediye Başkanı, Saadet Partisi Yüksek Disiplin Kurulu üyesi, Zeytinburnu Belediyesi Sosyal İşler Müdürü Sami Ünlü'nün kayınpederi Lütfi Kibiroğlu toprağa verildi

 • Yöresel Günlerde Afganlılardan Pilav ziyafeti

  Yöresel Günlerde Afganlılardan Pilav ziyafeti

  Anadolu’nun tüm il, ilçe ve köylerinin kültürel şöleni olan 14’üncü Zeytinburnu Yöresel Günler Şöleninde Türk Dünyası gecesi büyük ilgi gördü. Afganlılar hem kıyafetleri hem yemekleri hem de müzikleriyle 15 Temmuz meydanındaki etkinliğe renk kattılar. Afganlılar Derneği 15 Temmuz meydanında 2000 kişilik Afgan pilavı dağıttılar.

 • Yöntem Eğitim Kurumlarının Geleneksel Pilav Günü

  Yöntem Eğitim Kurumlarının Geleneksel Pilav Günü

  Zeytinburnu’nda iki farklı şubesinde verdiği eğitim kalitesiyle ilçemizde adından söz ettirtmeye başlayan Yöntem Eğitim kurumlarının öğrencileri ve öğretmenleri geleneksel pilav gününde gönüllerince eğlendiler.

kullan kullan
ÖNE ÇIKAN HABERLER
kullan kullan

Sitemizi Nasıl buldunuz?

46.5%

8.3%

8.6%

6.1%

30.6%

kullan
HAVADURUMU
Namaz Vakitleri
kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan