• Bizim İBO’ya Başkanda Doğum günü Partisi
  • Otomobilin Devirdiği Aydınlatma Direği Yolu Kapattı
  • Zeytin Dalı'nda 4. Gün! Burseya Dağı'nda göğüs göğüse çarpışma
  • Öğrenciler Karnelerini Aldı, Yarıyıl Tatili Başladı!
  • İstanbul'un imar yönetmeliği değişti
SICAK HABER
Karakter Boyutu :

Zeytinburnu Belediyesinde den Öğrencilere Aşure ikramı

Zeytinburnu Belediyesi, Muharrem ayı dolayısıyla ilçede eğitim gören 10 bin üniversiteli öğrenciye aşure ikramı yaptı. Evlerinden uzakta eğitimini sürdüren binlerce öğrenci, belediye tarafından dağıtılan aşureyi beğeniyle yedi.
12 Ekim 2017 Perşembe 14:41

Muharrem ayı dolayısıyla ilçede aşure dağıtımını sürdüren Zeytinburnu Belediyesi, Yeni Yüzyıl Üniversitesi öğrencilerine aşure ikram etti. Farklı branşlarda eğitim gören öğrenciler okula geldiklerinde aşure sürprizi ile karşılaştı. Evlerinden uzakta eğitimini sürdüren öğrenciler, aşureyi beğeniyle tüketirken yapılan ikramdan memnuniyetlerini dile getirdiler. Yurtdışından eğitim amaçlı gelen öğrenciler de aşureyi severek yedi. Belediye yetkilileri gün boyunca ilçede bulunan çeşitli üniversitelerin ve Atatürk Öğrenci Yurdu'nun öğrencilerine aşure dağıtımı yaptı.

Günlük olarak hazırlanan aşureler paketlenerek vatandaşlara dağıtılıyor

İlçede Muharrem ayı boyunca 50 bin kişilik aşure ikramı yapılacağını belirten Zeytinburnu Belediyesi Aşevi Müdürü Muhammet Güneş, "Zeytinburnu ilçemiz genelinde üniversiteler başta olmak üzere aşure dağıtımlarımız devam etmektedir. Camilerde, ibadethanelerde ikramlarımız devam ediyor. Cevizlibağ metrobüs durakları, ana arterler, Kazlıçeşme Marmaray durağı ve Zeytinburnu Metro istasyonlarında da dağıtımlarımız devam etmekte. 58. Bulvar daha birçok noktada dağıtımlarımız devam ediyor. Halkımız çok minnettar, öğrencilerimiz, hastalarımız teşekkürlerini iletiyorlar. Aşurelerimiz günübirlik olarak dağıtımı yapılıyor. Aşevimizde hazırlıyoruz. Akşam hazırlanıyor sabah paketleyip öğlen vakti dağıtımlarımıza başlıyoruz" dedi.

"Şehir dışından gelen öğrenciler mutlu olacaklar"

Aşure ikramından memnun kaldığını söyleyen İsmail Adanalı, "Aşureyi seviyorum. Annem yapınca yiyorum ya da komşular yaptığında. Allah razı olsun burada şehir dışından gelen bir sürü öğrenci var. Onlar da yiyecek, mutlu olurlar" dedi. Başka bir öğrenci ise, yapılan ikramdan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, aşureyi çok severim bugün diyetteydim ama iki tane yedim. Gayet güzel olmuş" dediPaylaşmak Güzeldir!
Facebook'ta Paylaş


Twitter'da Paylaş

Bu Habere Sende Yorum Yaz..
Yükleniyor...
Sen de görüşünü belirt!
  • Yorumlar0
  • Onay Bekleyenler0

DİĞER HABERLER

kullan
ÖNE ÇIKAN HABERLER

Sitemizi Nasıl buldunuz?

46.3%

8.3%

8.5%

6.1%

30.8%

kullan
HAVADURUMU
Namaz Vakitleri
kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan