Ağrı, Ardahan, Adıyaman, Bitlis, Bursa, Bolu, Çanakkale, Tekirdağ, Edirne, Elazığ, Giresun, Konya, Kars, Kırklareli, Malatya, Kırşehir, Yozgat, Hakkari, Şırnak, Şanlıurfa, Mardin ve Gaziantep gibi memleketlerin yöresel tatlarını sergilediği Yöresel Günler Şöleni'nde Konya pidesinden Bursa İskenderine, Çanakkale Ezine peynirinden Gaziantep cevizli lokumuna, Ordu fındığından Malatya kayısısına, Bitlis-Sason balından Edirne tava ciğerine, Erzincan otlu peynirinden Afyon sucuğuna, hamsi tavadan Rumeli böreğine kadar Anadolu bölgelerine ait birbirinden lezzetli meşhur yöresel tatlar Zeytinburnu 15 Temmuz Meydanı'nda vatandaşların beğenisine sunuldu.Yöresel Günler Şöleni’nin farklı kültürleri bir araya getirdiğini belirten Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, " Bu akşam ki tablo aslında yöresel günlerin amacını yansıtıyor. Bakın Benden önceki Belediye Başkanımız burada, Ben buradayım, AK Parti ilçe Başkanımız burada, CHP ilçe Başkanımız burada, MHP ve diğer siyasi partilerin temsilcileri geliyor, Doğu burada Batı burada, Akdeniz, Ege burada özetle 7 Bölgemiz burada, Balkanlar, Rumeli, Batı Trakya burada hep beraber kardeşçe programımızı icra ediyoruz. Birlik, beraberlik içindeyiz. İşte tek vücut olursa bize hiç bir şey olmaz. Birliğe beraberliğe ihtiyacımız var. İstanbul sadece bir kişinin olsa hiçbir anlamı olmaz İstanbul 15 milyonu ile güzel, Zeytinburnu tüm bu renkleriyle güzel. Biz 14 Yıldır Yöresel Günlerle ülkemizin birlik ve beraberliğine burada bir arada olarak katkı veriyoruz. Bu yetkiyi bana veren Zeytinburnu halkına, değerli hemşerilerimize teşekkür ediyorum. Bizleri yalnız bırakmayan derneklerimize, dernek yönetimlerine, başkanlarına ve Zeytinburnulu hemşehrilerimize de teşekkür ediyorum. Zeytinburnu Afyonlular Derneği olarak bu şölende Bizleri yalnız bırakmayan Dernek Başkanımız Adem Honça ve yönetim kuruluna çok teşekkür ediyorum. Afyon’un meşhur sucuğunu Zeytinburnululara ikram ederek Bizleri Afyon'a götürmüş oldular dedi.

Zeytinburnu Afyon Karahisarlılar Derneği Başkanı başarılı iş adamı Adem Honça Zeytinburnu’nda 14 yıldır Yöreleri buluşturan kendilerine bu imkanı veren, Gurbette, Gurbet ile sılayı buluşturan Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın’a teşekkür etti. Başkan Honça Yöresel Günlerin Kardeşlik bağlarımızı güçlendirdiğinin özellikle altını çizdi. Başkan bir hafta boyunca Afyonlular Derneğinin standını ziyaret eden Milletvekillerine, Belediye Başkanına, İçe Başkanlarına, İşadamlarına, siyasilere, STK Başkanlarına ve Hemşerilerine teşekkür etti.

Zeytinburnu’nda sadece Yöresel Günlerde değil Afyonlular Derneği, Aşure ikramları, ramazan iftarları, kaynaşma ve tanışma geceleriyle ve yaptıkları bir çok başarılı etkinliklerle Afyonluları ilçemizde en güzel şeklide temsil diyorlar. 14.Yöresel Günlerde Belediye Başkanı Murat Aydın, Ege Bölgesi gecesinde konuşmasını bitirdikten sonra Derneklerin stantlarını ziyaret etti. Afyon Derneğinin standında dernek başkanı ile birlikte ekmek arası sucuk dağıtan Belediye Başkanı Murat Aydın, dağıtımın ardından AK Parti ilçe Başkanı Bahattin Ünver, ZEYDEF Genel Başkanı Mehmet Çakır ve İl Dernek Başkanlarıyla ikram edilen sucuğun tadına baktı.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL