• Çocuklara El Yıkama Alışkanlığı Aşılandı
 • Ensar Vakfı Fahri Biçer'i unutmadı
 • Zeytinburnu Belediyesi Kültür Yayınlarıyla Dünyaya açılıyor
 • Narkotik Eğitim Tır'ı Zeytinburnu'nda
 • Zeytinburnu Belediyesinde den Öğrencilere Aşure ikramı
SICAK HABER
Karakter Boyutu :

Başkan Murat Aydın bütçe görüşmelerinde ZEYBİS müjdesi verdi

Zeytinburnu Belediyesi 2018 yılı tahmini Bütçesi 388 milyon TL olarak oy çokluğu ile kabul edildi. Zeytinburnu Belediyesi 2018 bütçe görüşmelerinde CHP’li meclis gurubunun eleştirilerini dinleyerek söz konusu sorunları sıralayarak cevap veren Belediye Başkanı Murat Aydın, bütçenin oluşmasına destek veren ilçe esnafına da teşekkür etti.

13 Ekim 2017 Cuma 20:47

Başkan bütçe konuşmasında Zeytinburnu halkına ZEYBİS’in müjdesini verdi.. Yıllardır Zeytinburnu’nda yapılan çalışmaların ilçeyi iyi bir noktaya getirdiğini ve eğitim konusunda da oldukça yol aldıklarını söyleyen Aydın, devletin verdiği imkânlar ve iş adamlarının yatırımları ile öğrenci sayısının artmasına rağmen sınıf mevcutlarının azaldığını belirtti. Hükümetin çalışmaları ve yerel paydaşların verdiği desteklerle eğitim kalitesinin arttığını, yeni okulların yapıldığını, eskilerin ise yenilenerek kapasitelerinin arttırıldığını belirtti.

ZEYTİNBURNU CAZİBE MERKEZİ OLDU

Yükseköğretim konusunda hayal kuramazken, ülkenin en önemli ve başarılı üniversitelerinin de Zeytinburnu’na yapılmasından gurur duyduğunu belirterek konuşmasını sürdüren Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, “İlçemiz cazibe merkezi haline geldi. Bilgiye ulaşırsak yaşam kalitemiz artar” dedi. Zeytinburnu belediyesinin bu günkü duruma gelmesin de belediye meclisi çalışmalarının büyük önem taşıdığını söyleyerek, destek veren herkese teşekkür eden Murat Aydın, “Diğer belediyelere göre nereye gittiğini bilen ve çalışan bir meclisimiz var” diyerek devam etti.  Tarihi bir mekan olan ve geçmişle geleceği kucaklayan Kültür Vadisi projesinin de Türkiye’de tek olduğunu ifade ederek konuşmasına devam eden Aydın, Merkezefendi, Surlar ve çevresinin Zeytinburnu’nun geçmişiyle geleceğini buluşturduğunu ve Zeytinburnu’nda eğitim ve hijyenle ilklerin gerçekleştiğini söyledi. Seçim kampanyasında kültür ve sosyal belediyeciliği vadettiklerini ve uygulamalarıyla da örnek alındıklarını belirtti.

15 TEMMUZ MEYDANINA PATEN PARKURU

“Zeytinburnu’nda 388 milyonluk projeleri gerçekleştirme noktasına gelebilmişsek, bunda insanımızın emeği ve duası vardır” diyen Murat Aydın, AKDEM aracılığı ile yapılan hizmetlerden faydalanan insanların duasıyla bu günlere geldiklerine inandığını söyledi.  15 Temmuz Meydanı ile ilgili eleştirilere de olgunlukla cevap veren Aydın, gelişen ve değişen şartlara göre bazı şeylerin sonradan fark ettiklerini söyledi. Belediye binası önünde paten yapan çocukların ve gençlerin talebini görünce bunun bir ihtiyaç olduğunun farkına vardıklarını, halkın taleplerine göre projelendirerek yeniden düzenlemeye gittiklerini söyledi. “15 Temmuz Meydanı demokrasi meydanıdır” diyerek devam eden Murat Aydın, Askerî lojmanların 95 bin metrekarelik kısmının sosyal donatı alanı, yol ve cami olarak yapılacağını, meydanla da entegre olunca çok daha güzel olacağını belitti.  Mülteci sorununun da konuşulduğu mecliste, kontrollü olduğu sürece ilçeye ve ülkeye gelen yabancıların katkı sağladığına inandığını ifade eden Aydın, kontrollü göç konusunda yerelin yapabileceği pek bir şey olmadığını söyledi. “Göç bir ilçeye bilgi ve ekonomi getirir. Ama gelişler savaştan ve acıdan olmasın” dedi.

AYDIN ZEYBİS MÜJESİNİ VERDİ

Trafik sorununa da otopark sayısını çoğaltmak, meydan sayısını arttırmak ve toplu taşımaya teşvikle çözüm aradıklarını belirten Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, ZEYBİS Projesini müjdeledi. Zeytinburnu’nun coğrafik olarak bisiklet kullanımına uygun olduğunu ve kullanımını yaygınlaştırmak için mahalle meydanlarına bisiklet noktaları oluşturmak için çalışmalara başladıklarını belirtti. Aydın, belediye tarafından oluşturulacak ZEYBİS noktalarındaki bisikletleri, Zeytinburnu kartı olan vatandaşların belli aralıklarla ücretsiz kullanabileceğini ve Mayıs ayı gibi hayata geçirmeyi planladıkları projeyi yakında detaylarıyla anlatacaklarını söyledi. Kaldırım işgalleriyle ilgili de eleştirileri değerlendiren Ak Partili Belediye Başkanı Murat Aydın, esnafı uyardıklarını ama sık boğaz etmediklerini ve bu konuda da çözüm çalışmaları yaptıklarını söyleyerek meclisi dinleyenlere teşekkür etti.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİPaylaşmak Güzeldir!
Facebook'ta Paylaş


Twitter'da Paylaş

Bu Habere Sende Yorum Yaz..
Yükleniyor...
Sen de görüşünü belirt!
 • Yorumlar0
 • Onay Bekleyenler0

DİĞER HABERLER

 • Murat AYDIN: “Zeytinburnu, Fotoğrafik Olarak Çok Zengin Bir Mekân”

  Murat AYDIN: “Zeytinburnu, Fotoğrafik Olarak Çok Zengin Bir Mekân”

  Murat Aydın, 39 ilçeli İstanbul’un en iddialı belediye başkanları arasında. Çalışkanlığı ile İstanbul’un olumsuz yüklerini sırtlanmış bir ilçede gidişatı tersine çeviren, sürpriz işler çıkartan bir performans gösteriyor.

 • Cemal Merdan yenidenTürkiye Ortopedik Engelliler Federasyonu Başkanı oldu

  Cemal Merdan yenidenTürkiye Ortopedik Engelliler Federasyonu Başkanı oldu

  Türkiye Ortopedik Engelliler Federasyonu 14. Genel Kurulu yoğun bir katılım eşliğinde gerçekleştirildi. Zetinburnu Belediye Meclis Başkanı Cemal Merdan yeniden yenidenTürkiye Ortopedik Engelliler Federasyonu Başkanı oldu

 • Bahri Örnek'ten vize krizi açıklaması

  Bahri Örnek'ten vize krizi açıklaması

  OSMANLI Ocakları İstanbul il başkan yardımcısı BAHRİ Örnek, ABD ve Türkiye arasında yaşanan vize krizinin ardından yazılı bir açıklama yaparak "Vize gerginliğinden dolayı Türkiye'nin 50 milyar dolar zarar edeceğini söyleyenlerin ABD'yi savunduğunu görüyoruz" dedi.

 • Yeşiltepe Kapkaç yapan şahıs yakalandı

  Yeşiltepe Kapkaç yapan şahıs yakalandı

  Zeytinburnu Yyeşiltepe Mahallesinde bir bayannın çantasını kapkaç yöntemiyle çalan şahısa yönelik Asayiş Büro Amirliği ekipleri operasyon yaptı.

 • Zeytinburnu’nda Plakasız ve Ruhsatsız Motosikletler Toplanıyor

  Zeytinburnu’nda Plakasız ve Ruhsatsız Motosikletler Toplanıyor

  Zeytinburnu’nda plakasız ve ruhsatsız motosikletler trafik ekiplerince yapılan kontrol ve vatandaşların ihbar şikayetleriyle toplanmaya başladı.

 • Gaziosmanpaşa Küçükköy'de dev markalar çadırı açıldı

  Gaziosmanpaşa Küçükköy'de dev markalar çadırı açıldı

  Zeytinburnulu işkadını Müge Yavaş'ın marka haline getirdiği Marka Çadır Günleri Gaziosmapaşa Küçükköy'de açııldı. Açılaşa katılan vatandaşlar daha ilk saatlerden itibaren izdihama neden oldu.

 • Metrobüs ve Tramvay Yolcularına Aşure Sürprizi

  Metrobüs ve Tramvay Yolcularına Aşure Sürprizi

  Zeytinburnu Belediyesi, evine yetişmeye çalışan Cevizlibağ metrobüs ve tramvay yolcularını durakta aşure ile karşıladı. Yapılan sürprizden memnun kalan vatandaşlar aşurelerini afiyetle yedikten sonra yoluna devam etti.

 • Zeytinburnu'na 8 Saat su yok!!!

  Zeytinburnu'na 8 Saat su yok!!!

  İSKİ'den yapılan açıklamaya göre, bu gece 23.00'den itibaren Zeytinburnu'nun tüm mahallerine 8 saat boyunca boyunca su kesinti yaşanacak.

 • Zeytinburnu'nda FETÖ/PYD Operasyonu

  Zeytinburnu'nda FETÖ/PYD Operasyonu

  Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik soruşturma kapsamında, gözaltına alınan ve İstanbul'daki bazı belediyelerde daha önce görev yapan 73 kişiden 57'si tutuklandı.

 • Zeytinburnu Kültür Vadisi Projesi Ödül Yolunda

  Zeytinburnu Kültür Vadisi Projesi Ödül Yolunda

  Tarih boyunca Istanbul’un sınırları surlar ile çizilmiştir. Roma döneminde başlayan etrafı surlarla çevrili şehir geleneği uzun yüzyıllar Osmanlı döneminde de devam etmiştir. Roma’da surların dışında azizlerin yaşadığı küçük ayazmaların olduğu manastır ve onun etrafında çok küçük ölçekte yerleşimlerin oluştuğunu da görmekteyiz. Surların etrafı bu küçük yerleşimlerin varlığına tanıklık ederken, zaman içerisinde gelişen yerleşmeler bu çok küçük ölçekli köylerin etrafında teşekkül edecektir.

 • Yöresel Günler Şöleni’nde Kardeşlik Rüzgarı Esti

  Yöresel Günler Şöleni’nde Kardeşlik Rüzgarı Esti

  Bu yıl 14’üncüsü düzenlenen Zeytinburnu Yöresel Günler Şöleni Türk Halk Müziği’nin sevilen ses sanatçısı Mustafa Keser konseriyle sona erdi. 10 gün boyunca Anadolu’nun birçok il, ilçe ve köylerinin buluştuğu şölende kardeşlik rüzgarı esti.

 • Çocuklara El Yıkama Alışkanlığı Aşılandı

  Çocuklara El Yıkama Alışkanlığı Aşılandı

  Koç Üniversitesi Hastanesi ve Zeytinburnu Belediyesi, 'Dünya El Yıkama Günü' kapsamında 'Sağlık Elde Başlar Projesi'ni hayata geçirdi.

 • Ensar Vakfı Fahri Biçer'i unutmadı

  Ensar Vakfı Fahri Biçer'i unutmadı

  Ensar Vakfı Fahri Biçer'i unutmadı

 • Lütfi Kibiroğlu toprağa verildi

  Lütfi Kibiroğlu toprağa verildi

  Efsane Refah Partisi eski Eminönü Belediye Başkanı, Saadet Partisi Yüksek Disiplin Kurulu üyesi, Zeytinburnu Belediyesi Sosyal İşler Müdürü Sami Ünlü'nün kayınpederi Lütfi Kibiroğlu toprağa verildi

 • Yöresel Günlerde Afganlılardan Pilav ziyafeti

  Yöresel Günlerde Afganlılardan Pilav ziyafeti

  Anadolu’nun tüm il, ilçe ve köylerinin kültürel şöleni olan 14’üncü Zeytinburnu Yöresel Günler Şöleninde Türk Dünyası gecesi büyük ilgi gördü. Afganlılar hem kıyafetleri hem yemekleri hem de müzikleriyle 15 Temmuz meydanındaki etkinliğe renk kattılar. Afganlılar Derneği 15 Temmuz meydanında 2000 kişilik Afgan pilavı dağıttılar.

 • Yöntem Eğitim Kurumlarının Geleneksel Pilav Günü

  Yöntem Eğitim Kurumlarının Geleneksel Pilav Günü

  Zeytinburnu’nda iki farklı şubesinde verdiği eğitim kalitesiyle ilçemizde adından söz ettirtmeye başlayan Yöntem Eğitim kurumlarının öğrencileri ve öğretmenleri geleneksel pilav gününde gönüllerince eğlendiler.

kullan kullan
ÖNE ÇIKAN HABERLER
kullan kullan

Sitemizi Nasıl buldunuz?

46.5%

8.3%

8.6%

6.1%

30.6%

kullan
HAVADURUMU
Namaz Vakitleri
kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan