Midyat İşadamları Dernek Başkanı Abdulhakim Kaya’nın koordinesinde İstanbul’da ki Mardin Dernek Başkanları, İstanbul Mardinliler Dernek Başkanı Av. Kemal Dündar,  Marmara Mardinliler Dernek Başkanı Fuat Bodur, Zeytinburnu Mardinliler Sosyal Yardımlaşma Dernek Başkanı Tuncay Akalp, Mardin Nusaybin Dernek Başkanı Enver Akdeniz, Midyat sosyal yardımlaşma Dernek Başkanı Fetullah Doğanay, Midyat Ortaca Köy Dernek Başkanı Suphi Aslan Zeytinburnu Belediye Başkan Yrd. Gökhan Kasap’ı makamında ziyaret ettiler, Zeytinburnu Belediyesine, Başkan Murat Aydın’a Mardinlilere verdikleri destekten dolayı teşekkür ettiler.

Ziyarette kısa bir konuşma yapan Midyat İşadamları Dernek Başkanı Abdulhakim Kaya, Mardinliler olarak İstanbul’da 43 derneğimiz bulunmaktadır. Zeytinburnu’nda ise 7 Derneğimiz var. Derneklerimizin gençlik kolları, kadın kolları aktif bir şekilde çalışmalarını sürdürmektedir. Mardin farklı kültürlerin, farklı medeniyetlerin eşiği konumundadır. Bizler sadece terörle anılmak istemiyoruz. Bölge halkı barış istiyor, huzur istiyor, refah istiyor. Mardin’de bir çok sektör terör belası yüzünden zarar görmüş durumda. Bizlerin içerisinde de Kürt, Türk, Sünni, Süryani, Arap olan insanlarımız var. Bu ülke hepimizin hep birlikte birbirimize destek olarak barış, huzur, mutluluk içerisinde ülkemizi kalkındırmanın peşinde olmalıyız. Zeytinburnu Belediyesi’nde 14 yıldır koordine ettiği Yöresel Günler programıyla bu kardeşliğe destek veriyor. Hem Başkanımız Murat Aydın’a, hem Başkan Yrd. Gökhan Kasap beye hem de Zeytinburnu belediyesinin tüm çalışanlarına, Taziye’de, Düğünde, Cenazede, Sosyal Etkinlilerde her daim yanımızda oldukları için  teşekkür ediyoruz. Murat Başkanımızın Mardinliler üzerinde hakkı çoktur. Hiçbir ayırım yapmadan herkse eşit hizmet götürüyor. Başkanımızın sayesinde Zeytinburnu’nda kardeşlik ortamı içinde yaşıyoruz dedi.

Zeytinburnu Belediye Başkan Yrd. Gökhan Kasap ise; Mardin, kültürel açıdan ve farklı dinlerden insanları topraklarında barındırması açısından ülkemiz için önemli bir konumdadır. Zaman zaman terör olayları yüzünden acı haberler duysak ta, inşallah artık acı haberler duymayacağımız zamanlara yaklaşıyoruz. Devletimizin bölgede uyguladığı operasyonlar sayesinde Mardin terör belasından kurutulacak ve kültürel yanlarıyla anılacak durumlara gelecektir. Bizler Zeytinburnu Belediyesi olarak ülkemizde ki yedi bölgenin tanıtılması açısından organizasyonlar düzenliyoruz. Yöresel Günler’de 14 Yıldır kardeşlik vurgusu yapıyoruz. Bu etkinliklerde Mardinleri aramızda görmek bizim için çok anlamlı. Bizden hiçbir zaman desteğini esirgemeye Mardinlilere de sizler aracılığıyla teşekkür ediyoruz dedi.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL