Anadolu’dan 24 ilin yöresel lezzetlerinin sergilendiği şölende, Edirne tava ciğerinden Afyon sucuğuna, Kazak mantısından Diyarbakır cevizli lokumuna kadar birbirinden lezzetli yöresel yemekler görücüye çıktı. Şanlıurfa, Giresun, Kars, Elazığ, Konya ve Bitlis gibi Türkiye’nin farklı iklimlerinden 25 bölgelerin yöresel tatlarını sergilendiği Yöresel Günler Şölenine 14 Yıl boyunca aralıksız katılan Çankırılılar Derneği Yöresel Lezzetler Şöleninde 500 Kişiye Keşkek dağıttı.

Yöresel Günler Şöleni’nin farklı kültürleri bir araya getirdiğini belirten Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, Çankırıların Keşkek dağıtımında standa bulunarak kısa bir açıklama yaptı. Türkiye’miz hassas günlerden geçiyor. Yöresel Günler Etkinliğimizi Tüm ölmüşlerimiz için ve şehitlerimiz için Kur’an-ı Kerim okuyarak başlattık.

Zeytinburnu’muz Türkiye’nin farklı bölgelerinden Doğu Türkistan, Afganistan ve Rumeli’den gelen kardeşlerimizin kurmuş olduğu bir ilçedir. Burada adeta Türk dünyasının, bizim kültür havzamızın özeti yaşamaktadır. Etkinliğimizin 14’ üncü yılındayız. Biz ülkemizin birlik ve beraberliğine burada bir arada olarak katkı veriyoruz. Bu yetkiyi bana veren Zeytinburnu halkına, değerli hemşerilerimize teşekkür ediyorum. 14 Yıl boyunca Çankırılar etkinlerimize renk kattılar. Dağıtılan keşkek ’in kardeşliğimizi pekiştirmesini arzu ediyorum. Bu organizasyonda emeği geçen Zeytinburnu Çankırı Sanayi ve İşadamları Derneği Başkanı Ahmet Ilgaz, Başkan Yrd. Arif Şengül ve yönetim Kurulu kardeşlerime teşekkür ediyorum dedi.

Keşkek dağıtımı esnasında ziyaretçiler Çankırı Sanayi ve İşadamları Derneğinin standına büyük ilgi gösterdiler. Belediye Başkanı Murat Aydın, Başkan Yrd. Gökhan Kasap, AK Parti İlçe Başkanı Bahattin Ünver, AK Parti Genel Merkezin Adayı Metin Develi, Sanatçı Orhan Hakalmaz, Çankırı Yeşil Ilgaz Spor Başkanı Emrullah İç, İşadamları Ethem Gürkan, Telat Coşar, Ethem Gürkan ve çok sayıda Çankırılı katıldı.  Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın ve Basın mensuplarına Başkan Vekili Arif Şengül Yörenin meşhur balını ve polenini ikram etti. Belediye Başkanı Murat Aydın ve davetliler keşkek dağıtımın ardından hep birlikte keşkek ’in tadına baktılar…

Çankırı Sanayi ve İşadamları Derneği Başkan Yardımcısı Arif Şengül, Ülkemizin içinden geçtiği bu zor süreçte kardeşlik bağımızın daha da güçlenmesine katkı veren Yöresel Günleri 14 yıldır düzenleyen Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın’a, Keşkek ikramlarına katılarak renk veren tüm katılımcılara ayrı ayrı teşekkür etti. Çankırıların standında 9 gün boyunca Çankırı’nın yöresel ürünlerini temin edebilirsiniz.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ