Tüm Rumeli Türkleri Dayanışma Derneği 14 yıldır sürdürmekte oldukları geleneksel Hacı Mevlid’i Şerif’in bu yıl 15.sini düzenlediler. Tüm Rumeli Türkleri Derneğinin başarılı Başkanı Recep Akan ve Ekibi çalışmalarına her geçen zaman içerisinde bir yenilerini ekliyor. İşte Geleneksel Hac Mevlidinin devam ettirilmesi de bunlardan sadece biri.
Büyüklerimiz hac farizalarını yaptıktan sonra birçoğunu dernek olarak evlerinde ziyaret ederek hasbihal etmiştik. Bayram telaşı ve hacılarımızın gelen gidenleri bittikten sonra bu kez de dernek merkezimizde bu mutlu olaydan sonra peygamber efendimizin ruhuna hediye edilmek üzere kur-an-ı kerim ve mevlidi şerif okuduk. Rabbim hep birlikte ettiğimiz dualarımızı dergâhı ulûhiyetinde kabul etsin” dedi.

Hacdan dönen Rumelili Hacılar için Mevlit Gecesinde derneğin bir bölümünde özel bir masa ayrıldı. Zeytinburnu Güzel Mescid’in Hocası Osman Hoca ve Hafız Rahim Güzel Kuran’ı Kerim, ilahiler ve kasideler okudular. Mevlid’i Şerif ardından üzerinde Tüm Rumeli Türkleri Dayanışma Derneği yazılı hatıra havlular hediye edildi. Hediye sunumları ardından Misafirlere tavuklu pilav, ayran ve tatlı ikramlarında bulunuldu. Sohbet arasında çay faslı da unutulmadı. Mevlit yapılan duaların ardından sona erdi.

Programa, Rumelililer Başkanı Recep AKAN ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Eski Belediye Başkanı Dr. Adil Emecan, Meclis Üyeleri Selahattin Yeniyol, Satı Oral, Şemsettin Loklar, İslam Sadıker CHP Eski Meclis Üyesi Yaşar Dündar, Sanatçı Arif Şentürk, Hac Organizasyonu yapan Sabri Şentürk ve Rumeliler katıldı.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL