• Çocuklara El Yıkama Alışkanlığı Aşılandı
 • Ensar Vakfı Fahri Biçer'i unutmadı
 • Zeytinburnu Belediyesi Kültür Yayınlarıyla Dünyaya açılıyor
 • Narkotik Eğitim Tır'ı Zeytinburnu'nda
 • Zeytinburnu Belediyesinde den Öğrencilere Aşure ikramı
SICAK HABER
Karakter Boyutu :

İbrahim Cantürk Hak'ka yürüdü

Zeytinburnu Rumeli Türkleri Camiası'ndan Yıldız Spor Kulübü eski başkanlarından Nazmi CANTÜRK ve Sami CANTÜRK'ün abileri ve kulüp yönetim kurulu üyesi " berber " İbrahim CANTÜRK Hak'ın rahmetine erdi.
26 Eylül 2017 Salı 12:58

1952 yıllarında Rümeli ve Mekedonya'dan başlayan göç, Türkiye İstanbul Zeytinburnu'na kadar adımlanarak göç uzun yıllar sürmüştü. Zeytinburnu Köy Hizmetleri'nde başlayan muhacırların misafir edilmeleri ardından genelde bu göçmenlere Velirfendi ve Çırpıcı Mahalleleri tarafında ikamet edecekleri yerler gösterilir ve yerleşim başlardı. CANTÜRK ailesi de bu göçe 1960 yılında başlamış ve bögede oluşturulan gecekonduların sahiplerinden biri olmuşlardı.
Fahrettin - Bedriye CANTÜRK aileleri fakirliğin verdiği mücadelelere rağmen Rumeli Türkleri'nin el ele verip yardımlaşma ve dayanışmalarına bu aile de katılmış ekmek parası kazanma ve iş edinme çabaları başlamıştı. Çocukları da dünyaya geliyorlardı. İbrahim, Nazmi, Hamdiye, Sami ve Nadiye ailenin çocukları olarak ilçemizin yerlileri olmuşlardı. Berberlik mesleğine başlayan ve yıllar sonra ikamet ettikleri yerin henen yanında Saha Yolu Sokak başında bir işyeri açan İbrahimCANTÜRK aynı zamanda Zeytinburnu Tüm Rumeli Türkleri Derneği ve Yıldız Spor Kulübü üyesi olarak da her zaman bu bütünlükler ve faaliyetlerinin içinde bulunuyordu.

İnsanlarda, genelde ilerleyen yaş nedeniyle bedenlerinde türlü nrahatsızlıklar mutlaka olurdu. İbrahim de insanoğlunun illeti olan " kanser " hastalığına yakalanmıştı ve ömrü 65 yaşının 2017 yılı 24 Eylül'e kadarındaydı. 1962 yılında hayata merhaba diyen İbrahim CANTÜRK hayata veda ederken dede adını taşıyan oğlu Fahrettin, Fatih ve Kızı Öznur ile 3 torun ve sevgili eşi Lazume'yi gönülleri yaslı, gözleri yaşlı olarak ardında bırakmıştı.

RUMELİ CAMİASI VE DOSTLARI ONU YALNIZ BIRAKMADI

25 Eylül 2017 Pazartesi Günü Zeytinburnu Beştelsiz Camii'nde ikindi vakti kılınacak olan cenaze ve vakit namazına aile bireyleri ve yakınları, Rumeliler camiası, Yıldız Spor Kulübü tüm üyeleri, dostları ve yakınları bir araya geldiler. Spor kulüplerinden ise gelenlerin ve temsilcilerinin azlığı göze çarpıyordu ve bu da vefasızlığın bir simgesiydi. Zeytinburnu Belediye Başkanlığı'ndan hiç kimsenin temsilci olarak bile bulunmamaı dikkat çekiciydi. Cenaze törenine ANAVATAN Partisi 18. Dönem Milleyvekili Adnan YILDIZ, Zeytinburnu 3. Dönem Belediye Başkanı Dr. Adil EMECAN, CHP Zeytinburnu İlçe Meclis Üyeleri Hüseyin ÜSKÜDAR ve Satı ORAL, CHP İl Genel Eski Meclis Üyesi Yaşar DİNDAR, CHP İlçe eski Meclis Üyesi ve Yenidoğan Güneşspor Kulüp Başkanı Cengizhan BAHÇEKAPILI, Meclis eski Üyesi Şemsettin LOKLAR, Beştelsiz Muhtarı Adem YAVUZ, Gökalp Mahalle Muhtarı Celal ERTUĞRUL, ANAVATAN Zeytinburnu İlçe eski Başkanı Niyazi DİNDAR, Galatasaraylı Sporcular Derneği Sicil Kurul Başkanı Ercan ERGÜL, Rumeli Halk Türküleri efsane sanatçısı Arif ŞENTÜRK ve diğer rumelili sanatçılardan Salih CAN ve EKREM, Tüm Rumeli Türkleri Derneği kurucu Başkanı ve Yıldızspor Kulübü eski başkanı Hilmi NEHİR ve kardeşi Enver NEHİR, Zeytinburnu Spor eski Başkanı Mustafa GÜNAYDIN ve eski yöneticilerden Arzu ARABUL, Küçükçekmece Trakyalılar Dernek Başkanı Kenan ÇELİK ve Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Başkanı Mahmut ŞENCAN, Zeytinburnu Tüm Rumeli Türkleri Derneği Başkanı Recep AKAN ve eski başkanlardan Ramazan DEKAR, Besim SADIKER, Rahman VATANSEVER, İsmail ALBAYRAK, Yıldız Spor Kulübü Başkanı Halim ŞENGÜL ve eski başkanlardan Kani ŞEN, Nazmi CANTÜRK ve Sami CANTÜRK, Öz Trabzonlular Spor Kulübü Kurucu Başkanı ve Meclis eski Üyesi Hasan AYDIN, Ahde-Vefa Derneği Başkanı Metin ŞENGÖZ ve Yönetim Kurulu Üyeleri, ZİYADER Başkan Yardımcısı Adil YENİYOL ve Zeytinburnu Amatör Spor Birliği eski Başkanı Selahattin YENİYOL, Zeytinburnu Elazığlı İş Adamları Dernek Başkanı Nazir GÜLER, ÇAVUŞOĞLU aile bireyleri, YALÇINKAYA aile bireyleri, Futbol Antrenörleri Hasan TÜRKİLERİ, Adnan KARAKAYA, Mücahit OĞAN, Muharrem hoca, Zeytinburnusporlular Derneği eski Başkanı Muhsin KOÇ, Gazeteci Asım Fedai ile ağabeyi Adem FEDAİ ve Tarık TUNÇEL, 60'lı yılların Delikanlıları Gurubu'ndan Hayri İDİK, Bizim Tatlıcı Ali Rıza ATASOY, Yeşiltepe Gök Spor Kulübü eski futbolcuları yanısıra isimlerini burada sayamadığımız yüzlerce kişi İbrahim CANTÜRK'ü son yolculuğunda yalnız bırakmadılar.

Merhum İbrahim CANTÜRK'ün naaşı Silivrikap Mezarlığı'nda bulunan aile kabristanına defnedildi. Merhuma Allah ( c.c. )'den rahmet, ardında keder içerisinde bıraktığı aile bireylerine, yakınlarına ve dostlarına başsağlığı temenni ederiz. Mekanı Cennet, ruhu şaad olsun.

HABER-MEHMET ALPAYPaylaşmak Güzeldir!
Facebook'ta Paylaş


Twitter'da Paylaş

Bu Habere Sende Yorum Yaz..
Yükleniyor...
Sen de görüşünü belirt!
 • Yorumlar0
 • Onay Bekleyenler0

DİĞER HABERLER

 • Murat AYDIN: “Zeytinburnu, Fotoğrafik Olarak Çok Zengin Bir Mekân”

  Murat AYDIN: “Zeytinburnu, Fotoğrafik Olarak Çok Zengin Bir Mekân”

  Murat Aydın, 39 ilçeli İstanbul’un en iddialı belediye başkanları arasında. Çalışkanlığı ile İstanbul’un olumsuz yüklerini sırtlanmış bir ilçede gidişatı tersine çeviren, sürpriz işler çıkartan bir performans gösteriyor.

 • Cemal Merdan yenidenTürkiye Ortopedik Engelliler Federasyonu Başkanı oldu

  Cemal Merdan yenidenTürkiye Ortopedik Engelliler Federasyonu Başkanı oldu

  Türkiye Ortopedik Engelliler Federasyonu 14. Genel Kurulu yoğun bir katılım eşliğinde gerçekleştirildi. Zetinburnu Belediye Meclis Başkanı Cemal Merdan yeniden yenidenTürkiye Ortopedik Engelliler Federasyonu Başkanı oldu

 • Bahri Örnek'ten vize krizi açıklaması

  Bahri Örnek'ten vize krizi açıklaması

  OSMANLI Ocakları İstanbul il başkan yardımcısı BAHRİ Örnek, ABD ve Türkiye arasında yaşanan vize krizinin ardından yazılı bir açıklama yaparak "Vize gerginliğinden dolayı Türkiye'nin 50 milyar dolar zarar edeceğini söyleyenlerin ABD'yi savunduğunu görüyoruz" dedi.

 • Yeşiltepe Kapkaç yapan şahıs yakalandı

  Yeşiltepe Kapkaç yapan şahıs yakalandı

  Zeytinburnu Yyeşiltepe Mahallesinde bir bayannın çantasını kapkaç yöntemiyle çalan şahısa yönelik Asayiş Büro Amirliği ekipleri operasyon yaptı.

 • Zeytinburnu’nda Plakasız ve Ruhsatsız Motosikletler Toplanıyor

  Zeytinburnu’nda Plakasız ve Ruhsatsız Motosikletler Toplanıyor

  Zeytinburnu’nda plakasız ve ruhsatsız motosikletler trafik ekiplerince yapılan kontrol ve vatandaşların ihbar şikayetleriyle toplanmaya başladı.

 • Gaziosmanpaşa Küçükköy'de dev markalar çadırı açıldı

  Gaziosmanpaşa Küçükköy'de dev markalar çadırı açıldı

  Zeytinburnulu işkadını Müge Yavaş'ın marka haline getirdiği Marka Çadır Günleri Gaziosmapaşa Küçükköy'de açııldı. Açılaşa katılan vatandaşlar daha ilk saatlerden itibaren izdihama neden oldu.

 • Metrobüs ve Tramvay Yolcularına Aşure Sürprizi

  Metrobüs ve Tramvay Yolcularına Aşure Sürprizi

  Zeytinburnu Belediyesi, evine yetişmeye çalışan Cevizlibağ metrobüs ve tramvay yolcularını durakta aşure ile karşıladı. Yapılan sürprizden memnun kalan vatandaşlar aşurelerini afiyetle yedikten sonra yoluna devam etti.

 • Zeytinburnu'na 8 Saat su yok!!!

  Zeytinburnu'na 8 Saat su yok!!!

  İSKİ'den yapılan açıklamaya göre, bu gece 23.00'den itibaren Zeytinburnu'nun tüm mahallerine 8 saat boyunca boyunca su kesinti yaşanacak.

 • Zeytinburnu'nda FETÖ/PYD Operasyonu

  Zeytinburnu'nda FETÖ/PYD Operasyonu

  Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik soruşturma kapsamında, gözaltına alınan ve İstanbul'daki bazı belediyelerde daha önce görev yapan 73 kişiden 57'si tutuklandı.

 • Zeytinburnu Kültür Vadisi Projesi Ödül Yolunda

  Zeytinburnu Kültür Vadisi Projesi Ödül Yolunda

  Tarih boyunca Istanbul’un sınırları surlar ile çizilmiştir. Roma döneminde başlayan etrafı surlarla çevrili şehir geleneği uzun yüzyıllar Osmanlı döneminde de devam etmiştir. Roma’da surların dışında azizlerin yaşadığı küçük ayazmaların olduğu manastır ve onun etrafında çok küçük ölçekte yerleşimlerin oluştuğunu da görmekteyiz. Surların etrafı bu küçük yerleşimlerin varlığına tanıklık ederken, zaman içerisinde gelişen yerleşmeler bu çok küçük ölçekli köylerin etrafında teşekkül edecektir.

 • Yöresel Günler Şöleni’nde Kardeşlik Rüzgarı Esti

  Yöresel Günler Şöleni’nde Kardeşlik Rüzgarı Esti

  Bu yıl 14’üncüsü düzenlenen Zeytinburnu Yöresel Günler Şöleni Türk Halk Müziği’nin sevilen ses sanatçısı Mustafa Keser konseriyle sona erdi. 10 gün boyunca Anadolu’nun birçok il, ilçe ve köylerinin buluştuğu şölende kardeşlik rüzgarı esti.

 • Çocuklara El Yıkama Alışkanlığı Aşılandı

  Çocuklara El Yıkama Alışkanlığı Aşılandı

  Koç Üniversitesi Hastanesi ve Zeytinburnu Belediyesi, 'Dünya El Yıkama Günü' kapsamında 'Sağlık Elde Başlar Projesi'ni hayata geçirdi.

 • Ensar Vakfı Fahri Biçer'i unutmadı

  Ensar Vakfı Fahri Biçer'i unutmadı

  Ensar Vakfı Fahri Biçer'i unutmadı

 • Lütfi Kibiroğlu toprağa verildi

  Lütfi Kibiroğlu toprağa verildi

  Efsane Refah Partisi eski Eminönü Belediye Başkanı, Saadet Partisi Yüksek Disiplin Kurulu üyesi, Zeytinburnu Belediyesi Sosyal İşler Müdürü Sami Ünlü'nün kayınpederi Lütfi Kibiroğlu toprağa verildi

 • Yöresel Günlerde Afganlılardan Pilav ziyafeti

  Yöresel Günlerde Afganlılardan Pilav ziyafeti

  Anadolu’nun tüm il, ilçe ve köylerinin kültürel şöleni olan 14’üncü Zeytinburnu Yöresel Günler Şöleninde Türk Dünyası gecesi büyük ilgi gördü. Afganlılar hem kıyafetleri hem yemekleri hem de müzikleriyle 15 Temmuz meydanındaki etkinliğe renk kattılar. Afganlılar Derneği 15 Temmuz meydanında 2000 kişilik Afgan pilavı dağıttılar.

 • Yöntem Eğitim Kurumlarının Geleneksel Pilav Günü

  Yöntem Eğitim Kurumlarının Geleneksel Pilav Günü

  Zeytinburnu’nda iki farklı şubesinde verdiği eğitim kalitesiyle ilçemizde adından söz ettirtmeye başlayan Yöntem Eğitim kurumlarının öğrencileri ve öğretmenleri geleneksel pilav gününde gönüllerince eğlendiler.

kullan kullan
ÖNE ÇIKAN HABERLER
kullan kullan

Sitemizi Nasıl buldunuz?

46.5%

8.3%

8.6%

6.1%

30.6%

kullan
HAVADURUMU
Namaz Vakitleri
kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan