Cemil İHTİYAR, sevgili eşi Fatma ve aile bireyleri ile 1980 yılında İskeçe Şahinköy’den Zeytinburnu Telsiz Mahallesine gelerek ikamet etmeye başlamışlardı. 85 Yaşında olan baba Cemil ve anne Fatma hayırlı evlatlar yetiştirmenin huzurundaydılar ve camia arasında sevilen bir kişilikleri vardı. Yaşlılığın verdiği rahatsızlıklar 85 yaşındaki Fatma nineyi sevgili kardeşleri Hüseyin, Cemil, Mehmet, Ayşe ve Hamdiye’den, iki doktor evlat Hamdi ve Hüseyin kardeşlerden ve evin ata babası Cemil’den ayırmıştı.

Zeytinburnu Batı Trakya Camiinde 19 Eylül Salı günü öğlen vakit ve cenaze namazına B.T.T.D. Dernekleri Genel Merkez Başkan Yardımcısı Besim İSMAİBAŞA, Batı Trakya Eğitim, Araştırma ve Cami Yaptırma Vakfı ( BATCEV ) Başkanı Musa YURT, meclis eski üyesi Mehmet GENÇOĞLU, İstanbul Batı Trakya Türkleri Spor Kulübü Kurucu Başkanı Mehmet ÖZGÜR ve mevcut başkan Hakan GÜLER, Zeytinburnu Amatör Spor Birliği Kurucu Başkanı Cenap ALTIOK, B.T.TD.D. Zeytinburnu Şube eski Başkanı Av. Asım GÜVEN, İHTİYAR ailesinin akrabaları, yakınları ve komşuları iştirak etti. Cenaze törenine Zeytinburnu 3. Dönem Belediye Başkanı Dr. Adil EMECAN, 1984 İstanbul Tıp Fakültesi Mezunları ve Bakırköy Spor Vakfı taziye çelenkleri göndermişlerdi.

Merhume Fatma İHTİYAR’ın naaşı Silivrikapı Mezarlığında bulunan aile kabristanına defnedildi. Merhuma ninemize Allah ( c.c.)’den rahmet temenni eder, kederli aile bireylerine ve yakınlarına baş sağlığı temenni ederiz. Mekanı Cennet, ruhu şaad olsun.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-MEHMET ALPAY