• Çocuklara El Yıkama Alışkanlığı Aşılandı
 • Ensar Vakfı Fahri Biçer'i unutmadı
 • Zeytinburnu Belediyesi Kültür Yayınlarıyla Dünyaya açılıyor
 • Narkotik Eğitim Tır'ı Zeytinburnu'nda
 • Zeytinburnu Belediyesinde den Öğrencilere Aşure ikramı
SICAK HABER
Karakter Boyutu :

Erbakan Vakfı okullarımızın Mescitlerini yeniliyor

Erbakan Vakfı Zeytinburnu Şubesi yaptığı çalışmalarla adında sıkça söz ettirmeye devam ediyor. Bu zamana kadar yaptığı etkinliler ve organizasyonlarla gençliğin önünü açacak çalışmalara imza atana Vakıf bu kez okullarımıza el attı.

19 Eylül 2017 Salı 11:31

Erbakan Vakfı Zeytinburnu ilçe Başkanı Onur Dolar ve İlçe Yönetim Kurulu Üyeleriyle İl Yönetim Kurulu üyesi Mustafa Dönmez hayırsever işadamlarının desteğiyle okullarımızda öğrencilerimizi mescitlerle buluşturuyor. Kimi okulda hiç mescit yok kimlerinde ise atıl durumda kullanılmaz halde. Erbakan Vakfı mescit olmayan okullara yeni mescit yaparken atıl durumda olan mescitleri ise yeniliyor.  Bir ay önce İstanbul Kız İmamhatip Lisesinin Mescidi yenilenerek hizmete girdi. Mescidinin açılışı kurdelesini Vakfı Genel Başkan Yrd. Mehmet Altınöz ile Erbakan Vakfı İstanbul İl Başkanı Hüseyin Terzi kesti. En son Ahmet Vefik Paşa Ortaokulu mescidi yenilendi. Bu Mescidin yapılması ve yenilmesini Menderes Sayan, Muzaffer Dişbudak ve Nuri Albayrak üstlendi. Mescidin açılış kurdelesini Erbakan Vakfı İstanbul İl Başkanı Hüseyin Terzi kesti. Terzi açılış programında yaptığı kısa konuşmada emeği geçen herkese teşekkür etti.

Erbakan Vakfı Zeytinburnu Şube Başkanı Onur Dolar mescidin hizmete açılışının ardından kısa bir teşekkür konuşması yaptı. Zeytinburnu ilçemizin çok kıymetli  Milli Eğitim Müdürü, Okulumuzun çok kıymetli Müdür yöneticileri ve öğretmenleri, Erbakan Vakfımızın çok kıymetli il başkanı, İl yönetim kurulu üyeleri, İlçe yönetim kurulu üyeleri, geleceğimizin teminatı da siz değerli öğrenci kardeşlerim ve velileri sizleri selamların en güzelinden Allah cc Selam ile selamlıyorum Es selamun aleyküm. Bugün siz kıymetli öğrencilerimizin eğitim gördüğü okulumuzda açılışını gerçekleştireceğimiz mescitten dolayı duymuş olduğum mutluluğu ve memnuniyetle ifade etmek isterim. Ve huzurlarınızda bu güzel mescidi okulumuza kazandıran hayırseverlerimize çok teşekkür ediyorum. Allah cc kendilerinden razı olsun.

Peygamber Efendimiz SAV. HZ ‘’Namaz dinin direği diye buyurmuştur. Bu nedenle Erbakan Vakfı olarak siz öğrenci kardeşlerimizin rahat ve güzel mekanlar da namaz kılmasını çok önemsiyoruz ve ilçemizde bulunan tüm okullarımızın hiç birinin mescitsiz kalmaması adına elimizden gelen gayreti gösteriyoruz göstermeye devam edeceğiz. Rabbimize bizleri bu hayırlı hizmete vesile eylediği için şükürler olsun. Çok kıymetli öğrenci kardeşlerimizden tek bir ricamız var okullarda bulunan bu güzel mescitlerde güzel güzel namazlarını eksiksiz kılmaları ve yapacağı dualarda bizlerde unutmamalarını diliyoruz. Prof.Dr. Necmettin Erbakan Hocamız; “Bir milletin asıl gücü tankı topu parası değil Milli ve Manevi değerlerine sahip imanlı gençliğidir” diye buyurmuştur. Siz çok kıymetli öğrenci kardeşlerimiz yeni öğretim yılında göstereceğiniz başarılar ile Milli ve Manevi değerlerimize sahip çıkacak ve hak ile tesis edilmiş adil bir düzenin teminatı olacaksınız inşallah. Bu duygu ve düşünceler ile bu hayırlı açılış törenimizin gerçekleşmesine vesile olan okulumuzun değerli Müdürüne ve katılımımdan dolayı siz değerli haziruna çok teşekkür ederim, Törenimizin ve yeni öğretim yılının hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Allah tan niyaz ederim dedi.  Açılış programının sonunda Mescitlerin yenilemesine katkı veren hayırsever işadamların teşekkür plaketi takdim edildi.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZELPaylaşmak Güzeldir!
Facebook'ta Paylaş


Twitter'da Paylaş

Bu Habere Sende Yorum Yaz..
Yükleniyor...
Sen de görüşünü belirt!
 • Yorumlar0
 • Onay Bekleyenler0

DİĞER HABERLER

 • Murat AYDIN: “Zeytinburnu, Fotoğrafik Olarak Çok Zengin Bir Mekân”

  Murat AYDIN: “Zeytinburnu, Fotoğrafik Olarak Çok Zengin Bir Mekân”

  Murat Aydın, 39 ilçeli İstanbul’un en iddialı belediye başkanları arasında. Çalışkanlığı ile İstanbul’un olumsuz yüklerini sırtlanmış bir ilçede gidişatı tersine çeviren, sürpriz işler çıkartan bir performans gösteriyor.

 • Cemal Merdan yenidenTürkiye Ortopedik Engelliler Federasyonu Başkanı oldu

  Cemal Merdan yenidenTürkiye Ortopedik Engelliler Federasyonu Başkanı oldu

  Türkiye Ortopedik Engelliler Federasyonu 14. Genel Kurulu yoğun bir katılım eşliğinde gerçekleştirildi. Zetinburnu Belediye Meclis Başkanı Cemal Merdan yeniden yenidenTürkiye Ortopedik Engelliler Federasyonu Başkanı oldu

 • Bahri Örnek'ten vize krizi açıklaması

  Bahri Örnek'ten vize krizi açıklaması

  OSMANLI Ocakları İstanbul il başkan yardımcısı BAHRİ Örnek, ABD ve Türkiye arasında yaşanan vize krizinin ardından yazılı bir açıklama yaparak "Vize gerginliğinden dolayı Türkiye'nin 50 milyar dolar zarar edeceğini söyleyenlerin ABD'yi savunduğunu görüyoruz" dedi.

 • Yeşiltepe Kapkaç yapan şahıs yakalandı

  Yeşiltepe Kapkaç yapan şahıs yakalandı

  Zeytinburnu Yyeşiltepe Mahallesinde bir bayannın çantasını kapkaç yöntemiyle çalan şahısa yönelik Asayiş Büro Amirliği ekipleri operasyon yaptı.

 • Zeytinburnu’nda Plakasız ve Ruhsatsız Motosikletler Toplanıyor

  Zeytinburnu’nda Plakasız ve Ruhsatsız Motosikletler Toplanıyor

  Zeytinburnu’nda plakasız ve ruhsatsız motosikletler trafik ekiplerince yapılan kontrol ve vatandaşların ihbar şikayetleriyle toplanmaya başladı.

 • Gaziosmanpaşa Küçükköy'de dev markalar çadırı açıldı

  Gaziosmanpaşa Küçükköy'de dev markalar çadırı açıldı

  Zeytinburnulu işkadını Müge Yavaş'ın marka haline getirdiği Marka Çadır Günleri Gaziosmapaşa Küçükköy'de açııldı. Açılaşa katılan vatandaşlar daha ilk saatlerden itibaren izdihama neden oldu.

 • Metrobüs ve Tramvay Yolcularına Aşure Sürprizi

  Metrobüs ve Tramvay Yolcularına Aşure Sürprizi

  Zeytinburnu Belediyesi, evine yetişmeye çalışan Cevizlibağ metrobüs ve tramvay yolcularını durakta aşure ile karşıladı. Yapılan sürprizden memnun kalan vatandaşlar aşurelerini afiyetle yedikten sonra yoluna devam etti.

 • Zeytinburnu'na 8 Saat su yok!!!

  Zeytinburnu'na 8 Saat su yok!!!

  İSKİ'den yapılan açıklamaya göre, bu gece 23.00'den itibaren Zeytinburnu'nun tüm mahallerine 8 saat boyunca boyunca su kesinti yaşanacak.

 • Zeytinburnu'nda FETÖ/PYD Operasyonu

  Zeytinburnu'nda FETÖ/PYD Operasyonu

  Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik soruşturma kapsamında, gözaltına alınan ve İstanbul'daki bazı belediyelerde daha önce görev yapan 73 kişiden 57'si tutuklandı.

 • Zeytinburnu Kültür Vadisi Projesi Ödül Yolunda

  Zeytinburnu Kültür Vadisi Projesi Ödül Yolunda

  Tarih boyunca Istanbul’un sınırları surlar ile çizilmiştir. Roma döneminde başlayan etrafı surlarla çevrili şehir geleneği uzun yüzyıllar Osmanlı döneminde de devam etmiştir. Roma’da surların dışında azizlerin yaşadığı küçük ayazmaların olduğu manastır ve onun etrafında çok küçük ölçekte yerleşimlerin oluştuğunu da görmekteyiz. Surların etrafı bu küçük yerleşimlerin varlığına tanıklık ederken, zaman içerisinde gelişen yerleşmeler bu çok küçük ölçekli köylerin etrafında teşekkül edecektir.

 • Yöresel Günler Şöleni’nde Kardeşlik Rüzgarı Esti

  Yöresel Günler Şöleni’nde Kardeşlik Rüzgarı Esti

  Bu yıl 14’üncüsü düzenlenen Zeytinburnu Yöresel Günler Şöleni Türk Halk Müziği’nin sevilen ses sanatçısı Mustafa Keser konseriyle sona erdi. 10 gün boyunca Anadolu’nun birçok il, ilçe ve köylerinin buluştuğu şölende kardeşlik rüzgarı esti.

 • Çocuklara El Yıkama Alışkanlığı Aşılandı

  Çocuklara El Yıkama Alışkanlığı Aşılandı

  Koç Üniversitesi Hastanesi ve Zeytinburnu Belediyesi, 'Dünya El Yıkama Günü' kapsamında 'Sağlık Elde Başlar Projesi'ni hayata geçirdi.

 • Ensar Vakfı Fahri Biçer'i unutmadı

  Ensar Vakfı Fahri Biçer'i unutmadı

  Ensar Vakfı Fahri Biçer'i unutmadı

 • Lütfi Kibiroğlu toprağa verildi

  Lütfi Kibiroğlu toprağa verildi

  Efsane Refah Partisi eski Eminönü Belediye Başkanı, Saadet Partisi Yüksek Disiplin Kurulu üyesi, Zeytinburnu Belediyesi Sosyal İşler Müdürü Sami Ünlü'nün kayınpederi Lütfi Kibiroğlu toprağa verildi

 • Yöresel Günlerde Afganlılardan Pilav ziyafeti

  Yöresel Günlerde Afganlılardan Pilav ziyafeti

  Anadolu’nun tüm il, ilçe ve köylerinin kültürel şöleni olan 14’üncü Zeytinburnu Yöresel Günler Şöleninde Türk Dünyası gecesi büyük ilgi gördü. Afganlılar hem kıyafetleri hem yemekleri hem de müzikleriyle 15 Temmuz meydanındaki etkinliğe renk kattılar. Afganlılar Derneği 15 Temmuz meydanında 2000 kişilik Afgan pilavı dağıttılar.

 • Yöntem Eğitim Kurumlarının Geleneksel Pilav Günü

  Yöntem Eğitim Kurumlarının Geleneksel Pilav Günü

  Zeytinburnu’nda iki farklı şubesinde verdiği eğitim kalitesiyle ilçemizde adından söz ettirtmeye başlayan Yöntem Eğitim kurumlarının öğrencileri ve öğretmenleri geleneksel pilav gününde gönüllerince eğlendiler.

kullan kullan
ÖNE ÇIKAN HABERLER
kullan kullan

Sitemizi Nasıl buldunuz?

46.5%

8.3%

8.6%

6.1%

30.6%

kullan
HAVADURUMU
Namaz Vakitleri
kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan