• Zeytinburnu'ndaki üçgen arsa 14.9 milyon TL'ye satılıyor
  • Zeytinburnu gelecek 5 yılda yüzde 108 değer kazanacak
  • Saadet Partisi Başkan Aydın'ı ziyaret etti
  • MHP'den Saadet Partisi'ne iade-i ziyaret
  • 'Zeytinburnu Kimsenin tercihine göre planlanamaz'
SICAK HABER
Karakter Boyutu :

Erbakan Vakfı okullarımızın Mescitlerini yeniliyor

Erbakan Vakfı Zeytinburnu Şubesi yaptığı çalışmalarla adında sıkça söz ettirmeye devam ediyor. Bu zamana kadar yaptığı etkinliler ve organizasyonlarla gençliğin önünü açacak çalışmalara imza atana Vakıf bu kez okullarımıza el attı.

19 Eylül 2017 Salı 11:31

Erbakan Vakfı Zeytinburnu ilçe Başkanı Onur Dolar ve İlçe Yönetim Kurulu Üyeleriyle İl Yönetim Kurulu üyesi Mustafa Dönmez hayırsever işadamlarının desteğiyle okullarımızda öğrencilerimizi mescitlerle buluşturuyor. Kimi okulda hiç mescit yok kimlerinde ise atıl durumda kullanılmaz halde. Erbakan Vakfı mescit olmayan okullara yeni mescit yaparken atıl durumda olan mescitleri ise yeniliyor.  Bir ay önce İstanbul Kız İmamhatip Lisesinin Mescidi yenilenerek hizmete girdi. Mescidinin açılışı kurdelesini Vakfı Genel Başkan Yrd. Mehmet Altınöz ile Erbakan Vakfı İstanbul İl Başkanı Hüseyin Terzi kesti. En son Ahmet Vefik Paşa Ortaokulu mescidi yenilendi. Bu Mescidin yapılması ve yenilmesini Menderes Sayan, Muzaffer Dişbudak ve Nuri Albayrak üstlendi. Mescidin açılış kurdelesini Erbakan Vakfı İstanbul İl Başkanı Hüseyin Terzi kesti. Terzi açılış programında yaptığı kısa konuşmada emeği geçen herkese teşekkür etti.

Erbakan Vakfı Zeytinburnu Şube Başkanı Onur Dolar mescidin hizmete açılışının ardından kısa bir teşekkür konuşması yaptı. Zeytinburnu ilçemizin çok kıymetli  Milli Eğitim Müdürü, Okulumuzun çok kıymetli Müdür yöneticileri ve öğretmenleri, Erbakan Vakfımızın çok kıymetli il başkanı, İl yönetim kurulu üyeleri, İlçe yönetim kurulu üyeleri, geleceğimizin teminatı da siz değerli öğrenci kardeşlerim ve velileri sizleri selamların en güzelinden Allah cc Selam ile selamlıyorum Es selamun aleyküm. Bugün siz kıymetli öğrencilerimizin eğitim gördüğü okulumuzda açılışını gerçekleştireceğimiz mescitten dolayı duymuş olduğum mutluluğu ve memnuniyetle ifade etmek isterim. Ve huzurlarınızda bu güzel mescidi okulumuza kazandıran hayırseverlerimize çok teşekkür ediyorum. Allah cc kendilerinden razı olsun.

Peygamber Efendimiz SAV. HZ ‘’Namaz dinin direği diye buyurmuştur. Bu nedenle Erbakan Vakfı olarak siz öğrenci kardeşlerimizin rahat ve güzel mekanlar da namaz kılmasını çok önemsiyoruz ve ilçemizde bulunan tüm okullarımızın hiç birinin mescitsiz kalmaması adına elimizden gelen gayreti gösteriyoruz göstermeye devam edeceğiz. Rabbimize bizleri bu hayırlı hizmete vesile eylediği için şükürler olsun. Çok kıymetli öğrenci kardeşlerimizden tek bir ricamız var okullarda bulunan bu güzel mescitlerde güzel güzel namazlarını eksiksiz kılmaları ve yapacağı dualarda bizlerde unutmamalarını diliyoruz. Prof.Dr. Necmettin Erbakan Hocamız; “Bir milletin asıl gücü tankı topu parası değil Milli ve Manevi değerlerine sahip imanlı gençliğidir” diye buyurmuştur. Siz çok kıymetli öğrenci kardeşlerimiz yeni öğretim yılında göstereceğiniz başarılar ile Milli ve Manevi değerlerimize sahip çıkacak ve hak ile tesis edilmiş adil bir düzenin teminatı olacaksınız inşallah. Bu duygu ve düşünceler ile bu hayırlı açılış törenimizin gerçekleşmesine vesile olan okulumuzun değerli Müdürüne ve katılımımdan dolayı siz değerli haziruna çok teşekkür ederim, Törenimizin ve yeni öğretim yılının hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Allah tan niyaz ederim dedi.  Açılış programının sonunda Mescitlerin yenilemesine katkı veren hayırsever işadamların teşekkür plaketi takdim edildi.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZELPaylaşmak Güzeldir!
Facebook'ta Paylaş


Twitter'da Paylaş

Bu Habere Sende Yorum Yaz..
Yükleniyor...
Sen de görüşünü belirt!
  • Yorumlar0
  • Onay Bekleyenler0

DİĞER HABERLER

kullan
ÖNE ÇIKAN HABERLER

Sitemizi Nasıl buldunuz?

46.2%

8.3%

8.6%

6.1%

30.9%

kullan
HAVADURUMU
Namaz Vakitleri
kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan