• Çocuklara El Yıkama Alışkanlığı Aşılandı
 • Ensar Vakfı Fahri Biçer'i unutmadı
 • Zeytinburnu Belediyesi Kültür Yayınlarıyla Dünyaya açılıyor
 • Narkotik Eğitim Tır'ı Zeytinburnu'nda
 • Zeytinburnu Belediyesinde den Öğrencilere Aşure ikramı
SICAK HABER
Karakter Boyutu :

Zeytinburnu’nda okul güvenlik tedbirleri masaya yatırıldı

2017-2018 Eğitim Öğretim yılını değerlendirmek üzere Zeytinburnu Kaymakamı Ali Taşkın BALABAN başkanlığında, Belediye Başkan Vekili Feruz KUTSAL, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali YEŞİLYURT, İlçe Emniyet Müdürü Cenk ÖZMEN, Toplum Sağlığı Başkanı Dr. Ali KOÇ, Tarım Müdür Vekili Erhan OSKAYBAŞ, İlçe Muhtarları, STK Temsilcileri ve Okul Müdürlerinin katılımı ile ilçemizdeki okulların Güvenlik Toplantısı Zeytinburnu Öğretmenevinde yapıldı.

16 Eylül 2017 Cumartesi 14:44

Toplantıda açılış konuşması yapan Zeytinburnu İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali YEŞİLYURT, 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılına  güvenlik  tedbirleri başta  olmak üzere , okullarımızın eğitim öğretime hazırlık çalışmaları , öğretmen eğitim seminerleri ve yeni Milli Eğitim Müfredat Programları konusunda bilgilendirme yaptı. Eğitimin en iyi şekilde yapılabilmesi ve istenilen başarının gerçekleştirilebilmesi için en önemli faktörlerden birisi de okul güvenliği olduğunu belirten İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali YEŞİLYURT alınan güvenlik önlemlerini belirtti. 
 
Okul girişlerinde güvenlik görevlisi olarak çalıştırılacak personellerin güvenlik sertifikası olan ve GBT sorgulaması yapılarak Okulda çalışabilir personel olmaları ile ilgili önlemler alındı. Zeytinburnu emniyet Müdürlüğü ve Zeytinburnu Belediyesi ile işbirliği yapılarak öğretim yılı boyunca  okullarımızın  giriş ve çıkış saatlerinde okul önlerinde  Emniyet ve Zabıta görevlilerinin bulundurulması ve güvenlik görevlileri ile emniyet personelinin kurmuş olduğu iletişim sistemi dolayısıyla okul çevresinde olabilecek en küçük güvenlik probleminden anında haberdar olunacağı belirtildi. Okullarımıza  gelen ziyaretçilerin  kayıt altına alınması ve şüpheli durumların anında iletişim sisteminden emniyet görevlilerine bildirilmesi istenmiştir.

Okullardaki güvenlik kameralarının durumları tespit edilerek özellikle giriş çıkış ve kritik noktalardaki kameraların çalışır hale getirilmesi sağlandı. Yapılacak olan kamera sistemlerinin KGYS sistemine entegre olacak şekilde planlanması yapıldı. Zeytinburnu İlçesinde Okul Servis Taşımacılığı yapacak olan firma yetkilileri ile toplantılar yapılarak yönetmeliklere uygun hareket edilmesi, çalışanların GBT’lerinin yapılarak okullarda çalışmalarının uygun olanların görevlendirilmesi sağlandı, yıl içerisinde yapılacak denetimler ile ilgili firma yetkilileri ve okul müdürleri özellikle bilgilendirildi.        

Öğrencilerin zararlı alışkanlıklardan uzak tutulması için yıl içerisinde yapılacak olan seminer ve toplantılar planlandı. Okul Müdürü ve Rehber öğretmenlerle yapılan toplantılarda zararlı alışkanlıkları olan öğrenciler hakkında işbirliği yapılarak, yeteneklerine göre spor, sosyal ve kültürel etkinliklere yönlendirilerek öğrencilerimizin kazanılmasına yönelik çalışmaların yapılması planlandı. Ayrıca okul müdürlerine, öğretmenlere, öğrencilere, velilere ve servis şoförlerine yönelik eğitici faaliyetleri kapsayan ’’Güvenlik için Eğitim Projesi’’ planlanmış ve yıl içinde de çalışmalar sürekli devam edecektir.

Okullarımıza “GÜVENLİ OKUL- GÜVENLİ EĞİTİM –ÖĞRENCİLERİNİZ EMANETİMİZDİR.” Yazılı bez afişler asılarak velilerimize güven verilmesi sağlandı. İlçe Milli Eğitim Müdürümüz konuşmasını  açılış yılı mesajıyla tamamladı.

“2017-2018 eğitim öğretim yılının Zeytinburnu  için huzur ve güven içerisinde geçmesi amacıyla  her türlü tedbirin alındığını, Hayatımızın önemli aşamalarından biri olan eğitim-öğretim hayatında göstereceğimiz başarı , birer yetişkin olarak yaşayacağımız hayatın temeli ve teminatı olacaktır. Çocuklarımızı ve gençlerimizi ne kadar iyi yetiştirirsek, onlara ne kadar çok imkan sunabilirsek ülkemizin yarınları da o kadar parlak olacaktır Geçmiş  yıllarda olduğu gibi bu eğitim-öğretim yılında da en büyük amacımız, çocuklarımızı ve gençlerimizi bilim ve teknolojinin gerektirdiği şartlar yanında, pedagojik eğitim esasları doğrultusunda yetiştirip; yüreği insan sevgisi ile dolu, Türk Milletinin milli, ahlaki, manevi ve kültürel değerlerini benimseyen ve koruyan, ailesini, vatanını, milletini ve bayrağını seven ve bunları davranış haline getiren başarılı bireyler olarak yetiştirmektir.

Bu duygu ve düşüncelerle; 2017-2018 Eğitim-Öğretim yılında geleceğimizin teminatı sevgili yavrularımızı, fedakar öğretmenlerimizle birlikte  emanet alıyor, yeni eğitim-öğretim yılının başta sevgili öğrencilerimiz ve ailelerine, fedakar ve onurlu mesleği temsil eden öğretmenlerimize ve tüm Zeytinburnu muza hayırlı ve uğurlu olmasını diliyor, başarı dileklerimle saygılarımı sunuyorum.” dedi

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZELPaylaşmak Güzeldir!
Facebook'ta Paylaş


Twitter'da Paylaş

Bu Habere Sende Yorum Yaz..
Yükleniyor...
Sen de görüşünü belirt!
 • Yorumlar0
 • Onay Bekleyenler0

DİĞER HABERLER

 • Murat AYDIN: “Zeytinburnu, Fotoğrafik Olarak Çok Zengin Bir Mekân”

  Murat AYDIN: “Zeytinburnu, Fotoğrafik Olarak Çok Zengin Bir Mekân”

  Murat Aydın, 39 ilçeli İstanbul’un en iddialı belediye başkanları arasında. Çalışkanlığı ile İstanbul’un olumsuz yüklerini sırtlanmış bir ilçede gidişatı tersine çeviren, sürpriz işler çıkartan bir performans gösteriyor.

 • Cemal Merdan yenidenTürkiye Ortopedik Engelliler Federasyonu Başkanı oldu

  Cemal Merdan yenidenTürkiye Ortopedik Engelliler Federasyonu Başkanı oldu

  Türkiye Ortopedik Engelliler Federasyonu 14. Genel Kurulu yoğun bir katılım eşliğinde gerçekleştirildi. Zetinburnu Belediye Meclis Başkanı Cemal Merdan yeniden yenidenTürkiye Ortopedik Engelliler Federasyonu Başkanı oldu

 • Bahri Örnek'ten vize krizi açıklaması

  Bahri Örnek'ten vize krizi açıklaması

  OSMANLI Ocakları İstanbul il başkan yardımcısı BAHRİ Örnek, ABD ve Türkiye arasında yaşanan vize krizinin ardından yazılı bir açıklama yaparak "Vize gerginliğinden dolayı Türkiye'nin 50 milyar dolar zarar edeceğini söyleyenlerin ABD'yi savunduğunu görüyoruz" dedi.

 • Yeşiltepe Kapkaç yapan şahıs yakalandı

  Yeşiltepe Kapkaç yapan şahıs yakalandı

  Zeytinburnu Yyeşiltepe Mahallesinde bir bayannın çantasını kapkaç yöntemiyle çalan şahısa yönelik Asayiş Büro Amirliği ekipleri operasyon yaptı.

 • Zeytinburnu’nda Plakasız ve Ruhsatsız Motosikletler Toplanıyor

  Zeytinburnu’nda Plakasız ve Ruhsatsız Motosikletler Toplanıyor

  Zeytinburnu’nda plakasız ve ruhsatsız motosikletler trafik ekiplerince yapılan kontrol ve vatandaşların ihbar şikayetleriyle toplanmaya başladı.

 • Gaziosmanpaşa Küçükköy'de dev markalar çadırı açıldı

  Gaziosmanpaşa Küçükköy'de dev markalar çadırı açıldı

  Zeytinburnulu işkadını Müge Yavaş'ın marka haline getirdiği Marka Çadır Günleri Gaziosmapaşa Küçükköy'de açııldı. Açılaşa katılan vatandaşlar daha ilk saatlerden itibaren izdihama neden oldu.

 • Metrobüs ve Tramvay Yolcularına Aşure Sürprizi

  Metrobüs ve Tramvay Yolcularına Aşure Sürprizi

  Zeytinburnu Belediyesi, evine yetişmeye çalışan Cevizlibağ metrobüs ve tramvay yolcularını durakta aşure ile karşıladı. Yapılan sürprizden memnun kalan vatandaşlar aşurelerini afiyetle yedikten sonra yoluna devam etti.

 • Zeytinburnu'na 8 Saat su yok!!!

  Zeytinburnu'na 8 Saat su yok!!!

  İSKİ'den yapılan açıklamaya göre, bu gece 23.00'den itibaren Zeytinburnu'nun tüm mahallerine 8 saat boyunca boyunca su kesinti yaşanacak.

 • Zeytinburnu'nda FETÖ/PYD Operasyonu

  Zeytinburnu'nda FETÖ/PYD Operasyonu

  Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik soruşturma kapsamında, gözaltına alınan ve İstanbul'daki bazı belediyelerde daha önce görev yapan 73 kişiden 57'si tutuklandı.

 • Zeytinburnu Kültür Vadisi Projesi Ödül Yolunda

  Zeytinburnu Kültür Vadisi Projesi Ödül Yolunda

  Tarih boyunca Istanbul’un sınırları surlar ile çizilmiştir. Roma döneminde başlayan etrafı surlarla çevrili şehir geleneği uzun yüzyıllar Osmanlı döneminde de devam etmiştir. Roma’da surların dışında azizlerin yaşadığı küçük ayazmaların olduğu manastır ve onun etrafında çok küçük ölçekte yerleşimlerin oluştuğunu da görmekteyiz. Surların etrafı bu küçük yerleşimlerin varlığına tanıklık ederken, zaman içerisinde gelişen yerleşmeler bu çok küçük ölçekli köylerin etrafında teşekkül edecektir.

 • Yöresel Günler Şöleni’nde Kardeşlik Rüzgarı Esti

  Yöresel Günler Şöleni’nde Kardeşlik Rüzgarı Esti

  Bu yıl 14’üncüsü düzenlenen Zeytinburnu Yöresel Günler Şöleni Türk Halk Müziği’nin sevilen ses sanatçısı Mustafa Keser konseriyle sona erdi. 10 gün boyunca Anadolu’nun birçok il, ilçe ve köylerinin buluştuğu şölende kardeşlik rüzgarı esti.

 • Çocuklara El Yıkama Alışkanlığı Aşılandı

  Çocuklara El Yıkama Alışkanlığı Aşılandı

  Koç Üniversitesi Hastanesi ve Zeytinburnu Belediyesi, 'Dünya El Yıkama Günü' kapsamında 'Sağlık Elde Başlar Projesi'ni hayata geçirdi.

 • Ensar Vakfı Fahri Biçer'i unutmadı

  Ensar Vakfı Fahri Biçer'i unutmadı

  Ensar Vakfı Fahri Biçer'i unutmadı

 • Lütfi Kibiroğlu toprağa verildi

  Lütfi Kibiroğlu toprağa verildi

  Efsane Refah Partisi eski Eminönü Belediye Başkanı, Saadet Partisi Yüksek Disiplin Kurulu üyesi, Zeytinburnu Belediyesi Sosyal İşler Müdürü Sami Ünlü'nün kayınpederi Lütfi Kibiroğlu toprağa verildi

 • Yöresel Günlerde Afganlılardan Pilav ziyafeti

  Yöresel Günlerde Afganlılardan Pilav ziyafeti

  Anadolu’nun tüm il, ilçe ve köylerinin kültürel şöleni olan 14’üncü Zeytinburnu Yöresel Günler Şöleninde Türk Dünyası gecesi büyük ilgi gördü. Afganlılar hem kıyafetleri hem yemekleri hem de müzikleriyle 15 Temmuz meydanındaki etkinliğe renk kattılar. Afganlılar Derneği 15 Temmuz meydanında 2000 kişilik Afgan pilavı dağıttılar.

 • Yöntem Eğitim Kurumlarının Geleneksel Pilav Günü

  Yöntem Eğitim Kurumlarının Geleneksel Pilav Günü

  Zeytinburnu’nda iki farklı şubesinde verdiği eğitim kalitesiyle ilçemizde adından söz ettirtmeye başlayan Yöntem Eğitim kurumlarının öğrencileri ve öğretmenleri geleneksel pilav gününde gönüllerince eğlendiler.

kullan kullan
ÖNE ÇIKAN HABERLER
kullan kullan

Sitemizi Nasıl buldunuz?

46.5%

8.3%

8.6%

6.1%

30.6%

kullan
HAVADURUMU
Namaz Vakitleri
kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan