• Başkan Murat Aydın Öğretmenler Günü'nü Kutladı
 • Öğretmenler günü ilçemizde coşkuyla kutlandı
 • Zeytinburnu Buz Hokeyi Takımı'na Fair Play Ödülü
 • Şov yapmak isterken az kalsın canından oluyordu
 • ZKS'de açılan 'Bakış 1' Resim Sergisine Yoğun İlgi
SICAK HABER
Karakter Boyutu :

Zeytinburnu’nda okul güvenlik tedbirleri masaya yatırıldı

2017-2018 Eğitim Öğretim yılını değerlendirmek üzere Zeytinburnu Kaymakamı Ali Taşkın BALABAN başkanlığında, Belediye Başkan Vekili Feruz KUTSAL, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali YEŞİLYURT, İlçe Emniyet Müdürü Cenk ÖZMEN, Toplum Sağlığı Başkanı Dr. Ali KOÇ, Tarım Müdür Vekili Erhan OSKAYBAŞ, İlçe Muhtarları, STK Temsilcileri ve Okul Müdürlerinin katılımı ile ilçemizdeki okulların Güvenlik Toplantısı Zeytinburnu Öğretmenevinde yapıldı.

16 Eylül 2017 Cumartesi 14:44

Toplantıda açılış konuşması yapan Zeytinburnu İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali YEŞİLYURT, 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılına  güvenlik  tedbirleri başta  olmak üzere , okullarımızın eğitim öğretime hazırlık çalışmaları , öğretmen eğitim seminerleri ve yeni Milli Eğitim Müfredat Programları konusunda bilgilendirme yaptı. Eğitimin en iyi şekilde yapılabilmesi ve istenilen başarının gerçekleştirilebilmesi için en önemli faktörlerden birisi de okul güvenliği olduğunu belirten İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali YEŞİLYURT alınan güvenlik önlemlerini belirtti. 
 
Okul girişlerinde güvenlik görevlisi olarak çalıştırılacak personellerin güvenlik sertifikası olan ve GBT sorgulaması yapılarak Okulda çalışabilir personel olmaları ile ilgili önlemler alındı. Zeytinburnu emniyet Müdürlüğü ve Zeytinburnu Belediyesi ile işbirliği yapılarak öğretim yılı boyunca  okullarımızın  giriş ve çıkış saatlerinde okul önlerinde  Emniyet ve Zabıta görevlilerinin bulundurulması ve güvenlik görevlileri ile emniyet personelinin kurmuş olduğu iletişim sistemi dolayısıyla okul çevresinde olabilecek en küçük güvenlik probleminden anında haberdar olunacağı belirtildi. Okullarımıza  gelen ziyaretçilerin  kayıt altına alınması ve şüpheli durumların anında iletişim sisteminden emniyet görevlilerine bildirilmesi istenmiştir.

Okullardaki güvenlik kameralarının durumları tespit edilerek özellikle giriş çıkış ve kritik noktalardaki kameraların çalışır hale getirilmesi sağlandı. Yapılacak olan kamera sistemlerinin KGYS sistemine entegre olacak şekilde planlanması yapıldı. Zeytinburnu İlçesinde Okul Servis Taşımacılığı yapacak olan firma yetkilileri ile toplantılar yapılarak yönetmeliklere uygun hareket edilmesi, çalışanların GBT’lerinin yapılarak okullarda çalışmalarının uygun olanların görevlendirilmesi sağlandı, yıl içerisinde yapılacak denetimler ile ilgili firma yetkilileri ve okul müdürleri özellikle bilgilendirildi.        

Öğrencilerin zararlı alışkanlıklardan uzak tutulması için yıl içerisinde yapılacak olan seminer ve toplantılar planlandı. Okul Müdürü ve Rehber öğretmenlerle yapılan toplantılarda zararlı alışkanlıkları olan öğrenciler hakkında işbirliği yapılarak, yeteneklerine göre spor, sosyal ve kültürel etkinliklere yönlendirilerek öğrencilerimizin kazanılmasına yönelik çalışmaların yapılması planlandı. Ayrıca okul müdürlerine, öğretmenlere, öğrencilere, velilere ve servis şoförlerine yönelik eğitici faaliyetleri kapsayan ’’Güvenlik için Eğitim Projesi’’ planlanmış ve yıl içinde de çalışmalar sürekli devam edecektir.

Okullarımıza “GÜVENLİ OKUL- GÜVENLİ EĞİTİM –ÖĞRENCİLERİNİZ EMANETİMİZDİR.” Yazılı bez afişler asılarak velilerimize güven verilmesi sağlandı. İlçe Milli Eğitim Müdürümüz konuşmasını  açılış yılı mesajıyla tamamladı.

“2017-2018 eğitim öğretim yılının Zeytinburnu  için huzur ve güven içerisinde geçmesi amacıyla  her türlü tedbirin alındığını, Hayatımızın önemli aşamalarından biri olan eğitim-öğretim hayatında göstereceğimiz başarı , birer yetişkin olarak yaşayacağımız hayatın temeli ve teminatı olacaktır. Çocuklarımızı ve gençlerimizi ne kadar iyi yetiştirirsek, onlara ne kadar çok imkan sunabilirsek ülkemizin yarınları da o kadar parlak olacaktır Geçmiş  yıllarda olduğu gibi bu eğitim-öğretim yılında da en büyük amacımız, çocuklarımızı ve gençlerimizi bilim ve teknolojinin gerektirdiği şartlar yanında, pedagojik eğitim esasları doğrultusunda yetiştirip; yüreği insan sevgisi ile dolu, Türk Milletinin milli, ahlaki, manevi ve kültürel değerlerini benimseyen ve koruyan, ailesini, vatanını, milletini ve bayrağını seven ve bunları davranış haline getiren başarılı bireyler olarak yetiştirmektir.

Bu duygu ve düşüncelerle; 2017-2018 Eğitim-Öğretim yılında geleceğimizin teminatı sevgili yavrularımızı, fedakar öğretmenlerimizle birlikte  emanet alıyor, yeni eğitim-öğretim yılının başta sevgili öğrencilerimiz ve ailelerine, fedakar ve onurlu mesleği temsil eden öğretmenlerimize ve tüm Zeytinburnu muza hayırlı ve uğurlu olmasını diliyor, başarı dileklerimle saygılarımı sunuyorum.” dedi

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZELPaylaşmak Güzeldir!
Facebook'ta Paylaş


Twitter'da Paylaş

Bu Habere Sende Yorum Yaz..
Yükleniyor...
Sen de görüşünü belirt!
 • Yorumlar0
 • Onay Bekleyenler0

DİĞER HABERLER

 • Zehra & Hamza'nın görkemli nikahında izdiham yaşandı

  Zehra & Hamza'nın görkemli nikahında izdiham yaşandı

  Meral ve Musa Elmas’ın biricik evlatları Hamza ile Melahat ve Turan Sola’nın biricik kızları Zehra, Çağteks’te muhteşem bir nikah merasimiyle dünya evine girdi.

 • Aydınlar Ocağı Türkiye’nin 2017 Karnesini açıkladı

  Aydınlar Ocağı Türkiye’nin 2017 Karnesini açıkladı

  Aydınlar Ocağı Genel Sekreteri Mimar Süleyman Uluocak’ın moderatörlüğünde Süleymaniye Darüziyafe ‘de yapılan Aydınlar Ocağı toplantısına alanlarında başarıları olan çok sayıda bilim adamı katıldı.

 • Bilge Nesil Kahvaltıda Buluştu

  Bilge Nesil Kahvaltıda Buluştu

  Zeytinburnu Bilge Nesil üyeleri, aileleriyle birlikte bin kişilik geleneksel kahvaltı programında buluştu. Kahvaltıda ailelere seslenen Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın “Öğrencilerin ev ve okul dışındaki üçüncü mekanı artık Bilgi Evleri’dir.”dedi.

 • Zeytinburnu'nda korkunç olay! 2 aylık bebeğini öldürdü...

  Zeytinburnu'nda korkunç olay! 2 aylık bebeğini öldürdü...

  Zeytinburnu'nda 2 aylık Afgan bebek yüksekten düşme sebebiyle kaldırıldığı hastanede 1 aylık tedavi sonrasında can verdi. Olaydan 3 ay sonra ailenin 8 yaşındaki oğlunun itirafı, minik bebeğin babasının öfkesine kurban olduğunu ortaya çıkardı.

 • Başkan Murat Aydın'dan 'Havuz' Açıklaması

  Başkan Murat Aydın'dan 'Havuz' Açıklaması

  Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın'dan 'havuz' kararıyla ilgili açıklama Başkan Murat Aydın, yaşam şekline müdahale iddialarıyla ilgili: "Böyle bir şey mümkün değil ve 'açık havuz' düzenlemesiyle ilgili ortaya atılan iddialara yanıt verdi.

 • Kent Konseyi Kadın Meclisi özel eğitim sınıfı açtı

  Kent Konseyi Kadın Meclisi özel eğitim sınıfı açtı

  Zeytinburnu Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Gülmen Güven önderliğinde yaptığı çalışmalarla adından sıkça söz ettirmeye devam ediyor.

 • Zeytinburnu’nda STK’lar KUDÜS için tek yürek oldu

  Zeytinburnu’nda STK’lar KUDÜS için tek yürek oldu

  Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Zeytinburnu, Eğitim Bir-Sen Zeytinburnu, Erbakan Vakfı Zeytinburnu, İlim Yayma Cemiyeti Zeytinburnu, İHH Zeytinburnu, TÜGVA ve Zihmender, Zeytinburnu Merkezefendi Camii’nde yaptıkları ortak basın açıklamasıyla Büyük Şeytan ABD'nin #Kudüs kararını kınadılar... İşte ortak o Basın açıklaması

 • Zeytinburnu'nda

  Zeytinburnu'nda "Kudüs" Protestosu

  Zeytinburnu’nda çok sayıda vatandaş Cuma namazı sonrası bir araya gelerek, ABD Başkanı Donald Trump’ın Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıma kararını protesto etti.

 • Çevre ve Şehircilik Bakanlığı: Açık havuz yasaklanamaz

  Çevre ve Şehircilik Bakanlığı: Açık havuz yasaklanamaz

  Zeytinburnu Belediye Meclisi kararıyla sitelerde açık havuz ile 1+1 konut yapımının kısıtlanması ve mescit yapımının zorunlu tutulması kararlarına hem bakanlıktan hem de sivil toplumdan tepki geldi.

 • Tanrıverdi Kuyumculuk 58.Bulvar’da hizmete açıldı

  Tanrıverdi Kuyumculuk 58.Bulvar’da hizmete açıldı

  Zeytinburnu’nda 50 Yıldır hizmet veren Tanrıverdi Kebap’ın sahibi Meclis Üyesi Metin Develi'yle Mustafa Keçeyapan ve Metin Keçeyapan'ın sahibi olduğu Tanrıverdi Kuyumculuk 58.Bulvar Caddesinde görkemli bir açılışla hizmete girdi

 • Livza Zeytinburnu Fiyatları 650 Bin TL’den Başlıyor

  Livza Zeytinburnu Fiyatları 650 Bin TL’den Başlıyor

  Livza Zeytinburnu proje ön talep toplamaya başladı. 2+1’den 4+1’e kadar farklı konut seçenekleri yer alan Livza Zeytinburnu fiyatları 650 bin TL’den başlıyor… Tesa Grup iştiraki Tesa Yapı tarafından hayata geçirilen Livza Zeytinburnu projesi ön talep toplamaya başladı.

 • Zeytinburnu’nda artık açık havuz yapılamayacak

  Zeytinburnu’nda artık açık havuz yapılamayacak

  Zeytinburnu Belediye Meclisi İmar komisyonun yaptığı toplantıda imar uygulamalarıyla ilgili bazı plan notu değişikleri yapıldı. Zeytinburnu'nda Emsal Hesabına Göre Yapılacak Bütün Uygulamalarda Açık Havuz Yapılamayacak. CHP Zeytinburnu ilçe örgütü düzenlediği Basın Toplantısıyla bu karara çok sert tepki gösterdiler ve bu Zeytinburnu Halkının yaşam alanına müdahaledir dediler.

 • Zeytinburnu'nun 'Engelsiz Orkestra'sı Sepetçiler Kasrı'nda Sahne Aldı

  Zeytinburnu'nun 'Engelsiz Orkestra'sı Sepetçiler Kasrı'nda Sahne Aldı

  Notaların gücüyle iyileşip engellerini aşan görme engelli gençler, kurdukları dev orkestrayla tarihi Sepetçiler Kasrı'nda bir ilki gerçekleştirip yüzlerce kişiye konser verdi. 7 Aralık 2017 Perşembe 09:31

 • Zeytinburnu’nun huzuru masaya yatırıldı

  Zeytinburnu’nun huzuru masaya yatırıldı

  Zeytinburnu ilçe Emniyet Müdürü Cenk Özmen sözlerine Kaymakam Ali Taşkın Balaban, Belediye Başkanı Murat Aydın ve Zeytinburnu Halkına ilçe emniyetine verdikleri desteklerden dolayı teşekkür ederek başladı. Özmen, mesai kavramı gözetmeden 7/24 Zeytinburnu halkının huzuru ve güvenliğini için görevimizin başında olduğumuz bilmenizi isteriz dedi.

 • Zeytinburnu Meclisinde imar değişikliği tartışması

  Zeytinburnu Meclisinde imar değişikliği tartışması

  Zeytinburnu Belediye Meclisi İmar Değişikleri yoğunluğu olan bir gündemle toplandı. Mecliste özellikle 1+1 Dairelerle ilgili yapılan imar değişikliği büyük tartışmaya neden oldu

 • Seyyidnizam Kütüphanesi 24 Saat Vatandaşlara Hizmet Veriyor

  Seyyidnizam Kütüphanesi 24 Saat Vatandaşlara Hizmet Veriyor

  Vatandaşların kitaplara daha kolay ulaşmasını sağlamak ve kütüphane kültürünü yaygınlaştırmak amacıyla Zeytinburnu'nda Seyyidnizam Kütüphanesi açıldı.

kullan kullan
ÖNE ÇIKAN HABERLER
kullan kullan

Sitemizi Nasıl buldunuz?

46.3%

8.3%

8.6%

6.1%

30.8%

kullan
HAVADURUMU
Namaz Vakitleri
kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan