İstanbul'da artan uyuşturucu ticaretine yönelik düzenlenen operasyonlarda aralarında esrar, kokain ve extacy hapların da olduğu yüklü miktarda uyuşturucu ele geçirildi. Yakalanan 14 şüpheliden 12'si ise çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

Güvenlik kaynaklarının aktardığı bilgilere göre, 18 Ağustos'ta İstanbul Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince Zeytinburnu, Kadıköy, Ataşehir, Bayrampaşa ve Esenler ilçesinde artan uyuşturucu ticaretinin önlenmesine yönelik operasyon düzenlemiş, zehir taciri 14 şüpheli yakalanmıştı. 34 kilo 255 gram esrar, 5 kilo 340 gram extacy hap, uyuşturucu yapımında kullanılan yarım litre sentetik kannabinoid hammaddesi, 518 gram bonzai, 1 kilonun üzerinde kokain, kurusıkıdan bozma 1 tabanca ve sahte kimlik kartlarının ele geçirildiği operasyonda gözaltına alınan şüpheliler emniyetteki işlemlerinin tamamlanmasının ardından bu sabah adliyeye sevk edildi.

Savcılık sorgusunun ardından tutuklanma talebiyle mahkemeye çıkarılan 14 şüpheliden 12'si "uyuşturucu ticareti yapmak" ve "uyuşturucu üretmek" suçlarından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Zanlıların adreslerinde ele geçirilen uyuşturucu maddelere imha edilmek üzere el konuldu.