• Zeytinburnu'ndaki üçgen arsa 14.9 milyon TL'ye satılıyor
  • Zeytinburnu gelecek 5 yılda yüzde 108 değer kazanacak
  • Saadet Partisi Başkan Aydın'ı ziyaret etti
  • MHP'den Saadet Partisi'ne iade-i ziyaret
  • 'Zeytinburnu Kimsenin tercihine göre planlanamaz'
SICAK HABER
Karakter Boyutu :

Zeytinburnu Protokolü halkla bayramlaştı

Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın ve beraberindeki ilçe protokolü Seyyid Nizam Camii'nde bayram namazı sonrası vatandaşlarla bayramlaştı.

01 Eylül 2017 Cuma 10:48

Zeytinburnu'nda her bayram gelenek haline gelen bayramlaşma töreni bu bayram Seyyid Nizam Camii'nde gerçekleşti. Sabah Namazının akabinde Zeytinburnu Müftüsü İsmail Gökmen caami cematine birlik ve beraberlik temalı verilen vaaz'da özellikle Arakan Müslümanlarının uğradığı saldırıda İslam aleminin paramparça olan durumunun Budist Miyanmar devletini cesaretlendirdiğini ifade etti. Vaaz'dan sonra bayram namazı kılındı, daha sonra cami imamı hutbeye çıkarak uzun bir vaaz verdi. Ardından Bayram namazı eda edildi.

Bayram namazını Seyyid Nizam Camii'nde kılan Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, cami çıkışında ilçedeki hemşehrileriyle tek tek bayramlaştı. İlçe Müftüsü İsmail Gökmen, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Yeşilyurt, AK Parti İlçe Başkanı Bahattin Ünver, yeni dönem için adı genel merkez tarafından AK Parti ilçe Başkanlığı için açıklanan Meclis Üyesi Metin Develi, Başkan Yardımcıları Gökhan Kasap, Zafer Alsac, Erdem İskenderoğlu, Saffet Öz, STK Başkanları ve çok sayıda işadamının da bulunduğu bayramlaşma töreninde Başkan Aydın, özellikle yaşlı vatandaşlar ve çocuklarla yakından ilgilenirken, çocuklara bayram harçlığı vermeyi ihmal etmedi. Bayram namazı çıkışında vatandaşlara, Osmanlı şerbeti, kuru pasta ve bayram şekeri ikram edildi.

Bayramlaşma sonrası konuşan Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, "Seyyid Nizam Camii'nde bayram namazı sonrası Zeytinburnulu hemşehrilerimizle bayramlaştık. Bayramı Türkiye'de coşku içerisinde yaşıyoruz ama maalesef dünyamızda üzüntüler ve sıkıntılar var. Myanmar ve Arakan en yakın örneği ve en taze yaşadığımız acı. İnşallah bu acıların bir an önce bitmesini temenni ediyorum. Hemşehrilerimin bayramlarını tebrik ediyorum. Önümüzdeki bayrama da sağlık ve sıhhatle ulaşmayı temenni ediyorum" dedi.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZELPaylaşmak Güzeldir!
Facebook'ta Paylaş


Twitter'da Paylaş

Bu Habere Sende Yorum Yaz..
Yükleniyor...
Sen de görüşünü belirt!
  • Yorumlar0
  • Onay Bekleyenler0

DİĞER HABERLER

kullan
ÖNE ÇIKAN HABERLER

Sitemizi Nasıl buldunuz?

46.2%

8.3%

8.6%

6.1%

30.9%

kullan
HAVADURUMU
Namaz Vakitleri
kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan