Birlikteliğin ön plana çıktığı sanat atölyelerinden gezilere, kulüp faaliyetlerinden yarışma ve turnuvalara kadar birbirinden güzel etkinliklerle dolu dolu geçen yaz dönemi, Bilgi Evi üyelerinin hazırladığı muhteşem gösterilerle tamamlandı. Yaz döneminde Bilgi Evi üyeleri, Bakırköy İtfaiye İstasyonu gezisiyle yangın eğitimini işin uzmanlarından aldı. Topkapı Sarayı gezisiyle imparatorluğun kalbini ziyaret etti. Türkiye’de ve dünyada yer alan sayısız eserleri aynı anda gezme fırsatını ise Miniatürk gezisiyle elde etti. Uygulamalı eğitim aldıkları Topkapı Trafik Eğitim Parkı gezisi ile hem eğlendi hem de öğrendi. Bilgiye Merkezefendi Şehir Kütüphanesi gezisiyle ulaştı. Bilgi Evi üyeleri Zeytinburnu Tıbbi Bitkiler Bahçesi’nde ruhlarını dinlendirirken son olarak Türk Dünyası Kültür Mahallesi gezisiyle kültür yolculuğunu tamamladı. Gerçekleştirilen gezilerle yaz dönemi boyunca gezerek öğrenmenin keyfini çıkardı.

Bilgi Evi üyeleri yaz dönemi boyunca 10 farklı branşta açılan toplam 29 kulüp ve 23 atölye çalışması ile yeteneklerini keşfederek geliştirme fırsatını yakaladı. Yaz etkinlikleri çerçevesinde birbirinden heyecanlı futbol, voleybol, masa tenisi ve satranç turnuvalarıyla sportmen kişiliklerini geliştirirken dostça rekabetin örneklerini sergiledi. Düzenlenen bilgi yarışması ve münazara etkinlikleriyle de bilgilerini yarıştırdı. Yaz etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilen turnuvalarda dereceye giren ve kulüp ve atölye çalışmalarında başarı gösteren üyelerin ödüllendirildiği Bilgi Evleri 13. Yaz Etkinlikleri Kapanış Töreni, davetli izleyicilerden büyük beğeni topladı. Üyelerin yanı sıra velilerinin de yoğun ilgi gösterdiği törende, veliler çocuklarının mutluluğuna ortak oldular.

Zeytinburnu Belediyesi Başkan Yardımcısı Erdem Zekeriya İskenderoğlu, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Veli Koç, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Yeşilyurt, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Ali Akıllı, İlçe Müftüsü İsmail Gökmen ve Bilgi Evleri Koordinatörü Necmettin Işık’ın katılımıyla gerçekleşen coşkulu törende, üyelerin gayretli çalışmaları verilen ödüllerle onurlandırıldı. Tören boyunca Bilgi Evi üyeleri muhteşem bir performans sergiledi. Yaz döneminde 10 farklı branşta açılan 29 kulüp  ve 23 atölye çalışmasında birer üye ödüllendirildi. Bilgi Evleri arasında kıyasıya bir mücadelenin yaşandığı turnuva sonuçları da şu şekilde oldu:

Masa Tenisi Turnuvası Sonuçları:

3. Yeşiltepe Bilgi Evi

Eyüp Boğa

Recep Kaya

Ai Din Sharifi

2. Yenidoğan-Gökalp Bilgi Evi

Bercant Salman

Ali Can Salman

Muhammed Ali Kureys

1. Beştelsiz Bilgi Evi

Onur Bulu

Enes Çiçen

Özkan Bulu

Münazara Sonuçları:

3. Sümer Bilgi Evi

Gurbet Çelik

Ayşenur Şahin

Cansunur Aydın

2. Yeşiltepe Bilgi Evi

Meltem Kaya

Tacinisa Şahbaz

Rabia Kandemir

1. Yenidoğan-Gökalp Bilgi Evi

Nisa Evren

Yusuf Ziya Buğan

Sude Naz Çalışkan

Satranç Turnuvası Sonuçları:

3. Sümer Bilgi Evi

Arda Eriç

Yusuf Saydam

Mahsun Sonğur

2. Yenidoğan-Gökalp Bilgi Evi

Burak Bozacı

Yunus Söylemez

İsmail Necati Küpeli

1. Veleifendi Bilgi Evi

Şükrü Altun

Yunus Emre Erbay

Muhammet Akagündüz

Bilgi Yarışması Sonuçları:

3. Veliefendi Bilgi Evi

Emirhan Tekin

Kadir Tekdemir

Hüseyin Polatcan

Cuma Şafak Kara

2. Sümer Bilgi Evi

Derya İnan

Enes Çimen

Rukiye Aslan

Onur Yiğit Kocatürk

1. Yenidoğan-Gökalp Bilgi Evi

Ayşe Durak

Esmanur Bülbül

Ebubekir Seven

Ali İmran Seven

Voleybol Turnuvası Sonuçları:

1. Yenidoğan-Gökalp Bilgi Evi

2. Beştelsiz Bilgi Evi

3. Seyitnizam Bilgi Evi

En Centilmen Takım : Yeşiltepe Bilgi Evi

Filenin Sultanı           : Yenidoğan-Gökalp Bilgi Evinden İzel Ayşe Marangoz

Futbol Turnuvası Sonuçları

1. Yenidoğan-Gökalp Bilgi Evi

2. Veliefendi Bilgi Evi

3. Beştelsiz Bilgi Evi

En Centilmen Takım : Sümer Bilgi Evi

En Değerli Oyuncu    : Yenidoğan-Gökalp Bilgi Evinden Önder Manya